Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 15 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 15 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 15 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie ostatniej jesiennej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. W sobotę odbędzie się sześć spotkań, w tym zaplanowany na godzinę 11.00 mecz w którym Ząbkovia zmierzy się w Wołominie z tamtejszym Huraganem. W niedzielę natomiast odbędą się dwa ostatnie mecze, w których rezerwy Wisły Płock podejmować będą Makowiankę Maków Mazowiecki, a Pogoń II Siedlce gościć będzie Koronę Ostrołęka.

Zwycięstwo 2:0 w rywalizacji z rezerwami ekstraklasowej Wisły Płocka nie zmieniło pozycji naszej drużyna w ligowej tabeli. Dwadzieścia sześć punktów wywalczonych w dotychczas rozegranych meczach plasuje naszą drużynę wciąż na szóstym miejscu w tabeli, ale do sześciu „oczek” zmniejszyła się strata do lidera, którym nadal pozostaje Drukarz Warszawa. W ostatniej kolejce podopieczni Tomasza Sokołowskiego grając na własnym stadionie zdołali zaledwie bezbramkowo zremisować z KS Łomianki. Na drugie miejsce w tabeli, ze stratą trzech punktów do lidera, awansował kosztem Hutnika Warszawa, nasz najbliższy rywal wołomiński Huragan, który w spotkaniu wyjazdowym pokonał 3:0 Świt Staroźreby. Warto zwrócić uwagę, że wołominianie wszystkie bramki strzelili w doliczonym czasie gry. Prowadzenie tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę dał naszym lokalnym rywalom Mateusz Augustyniak, a wynik w doliczonym czasie drugiej części gry ustalili Marcin Figiel oraz Dominik Ołdak.

Wołominianie wygrali dotychczas osiem spotkań, pięć zremisowali i doznali tylko jednej porażki, notując bilans bramkowy 33:13. W sześciu meczach rozgrywanych na własnym obiekcie gracze Huraganu wygrali pięciokrotnie i raz osiągnęli remis (1:1 z KS Łomianki). W trzech ostatnich kolejkach zremisowali 1:1 w Pułtusku tamtejszą Nadnarwianką, przed własną publicznością pokonali 4:1 Hutnika Warszawa i przed tygodniem, o czym pisałem powyżej na wyjeździe pokonali 3:0 Świt Staroźreby.

Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się dziesięciu zawodników. Najskuteczniejszymi graczami drużyny są wspomniani już Augustyniak, który zanotował dotychczas osiem trafień oraz Figiel, który ma na koncie sześć goli. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżniają się wspomniany Figiel z dorobkiem sześciu asyst oraz Kamil Żmuda, który ma ich na koncie pięć.

W poprzednim sezonie, na Dozbud Arenie w Ząbkach 3:0 wygrała Ząbkovia, po bramkach Damiana Świerblewskiego, Dariusza Dadacza oraz Daniela Nawrockiego. Wiosenny mecz tych drużyn, rozegrany w Wołominie zakończył się zwycięstwem Huraganu 2:1, po dwóch golach Marcina Figla i honorowym trafieniu Pawła Barzyca. W relacji z tego meczu, rozegranego w ramach 26 kolejki, którą zatytułowałem „KONIEC GRY O TRON”, napisałem m.in. „…Porażką 1:2 Ząbkovii, która w praktyce pozbawiła nasz zespół szans na włączenie się do rywalizacji o pierwsze miejsce w grupie zakończyły się Derby Powiatu Wołomińskiego… Dziwnym trafem ten przykry fakt zbiegł się w czasie z końcem innej spektakularnej historii. Wiem, że doszukiwanie się analogii, czy też jakichkolwiek odniesień fikcyjnego świata, do sportu jako takiego, a piłki nożnej zapewne w szczególności jest dość karkołomne, ale… jakoś zupełnie mi to nie przeszkadza, ani tym bardziej nie ogranicza. Stworzona w wyobraźni Martina, złożona z siedmiu królestw kraina Westeros, stała się dla mnie z czasem miejscem na tyle bliskim, że niemal realnym, a pierwsze z brzegu skojarzenie fikcji z rzeczywistością polega na tym, że zacięta walka trojga (choć teraz już chyba tylko dwojga, bo nieco się pogubiłem w zawiłościach fabuły ostatniego odcinka) kandydatów o prawo zasiadania na Żelaznym Tronie, ciągle nie została rozstrzygnięta… podobnie jak rywalizacja o prymat w naszej grupie rozgrywkowej. Trzech, a po środowym remisie Ząbkovii z Hutnikiem i porażce z liderem tylko dwóch kandydatów, a miejsce na grupowym tronie tylko jedno…”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 15 kolejki – 16-17 listopada:

Huragan Wołomin  - Ząbkovia Ząbki  sobota, godz. 11:00
KS Łomianki - Podlasie Sokołów Podlaski sobota, godz. 11:00
MKS Przasnysz - Drukarz Warszawa sobota, godz. 13:00
Wkra Żuromin - Świt Staroźreby sobota, godz. 13:00
Mazovia Mińsk Mazowiecki - Nadnarwianka Pułtusk sobota, godz. 13:00
Ożarowianka Ożarów Maz. - Hutnik Warszawa sobota, godz. 13:00
Wisła II Płock - Makowianka Maków Maz.     niedziela godz. 13:00
Pogoń II Siedlce - Korona Ostrołęka niedziela, godz. 16:00