Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Mecz rozstrzygnięty w parę minut
Mecz rozstrzygnięty w parę minut

Mecz rozstrzygnięty w parę minut

Ząbki 16.09.2023 r

W sobotnim spotkaniu 8 kolejki IV ligi mazowieckiej, Ząbkovia Ząbki pokonała Hutnik Warszawa 2:0. Pierwsza bramka była zasługą Jana Bąka, drugą goście strzelili sobie sami. 


Tak się ułożył terminarz, że w ubiegły weekend Ząbkovia grała trzeci mecz z rzędu z rywalem zajmującym miejsce w czubie tabeli. Swoisty maraton zakończył się dwoma zwycięstwami oraz remisem, więc kibice nie mają prawa narzekać na wyniki. 

Jeśli już skupimy się na meczu ze stołecznym zespołem to trzeba wspomnieć o nudnej, pierwszej połowie w której prócz kopania się po nogach i sędziego pokazującego żółte kartki, nie było co oglądać. Niby Hutnik coś tam spróbował z dystansu ale będąc szczerym, to nie można nazwać tego konkretną szansą. 

Nadzieję na ciekawe widowisko dał natomiast początek drugiej połowy. W 51 minucie Gliński wbiegł w pole karne, przełożył obrońcę i dograł do Bąka któremu udało się zdobyć gola. Na trybunach nie zdążyła się skończyć radość po pierwszej bramce a już cieszyliśmy się z drugiej. Akcję rozpoczął Kłosowicz podając do Augustyniaka na wolne pole, nasz napastnik chciał chyba uderzyć ale piłka odbiła się od nogi jednego obrońcy i sprawiła wiele problemów Góreckiemu. Na nieszczęście gości, obrońca Hutnika chcąc wybić piłkę, skierował ją do własnej bramki. W dalszych fazach meczu aktywniejsi byli rywale, a konkretnie wprowadzeni na boisko Vogtmann i Bartnik, którzy tworzyli zagrożenie pod bramką Kryczki i oddając strzały z którymi nasz bramkarz dobrze sobie radził (raz na drodze do zdobycia gola stanęła poprzeczka).

Ząbkovia pnie się w górę i mając obecnie 16 punktów na koncie zajmuje 5 miejsce w tabeli, tracąc jeden punkt do Hutnika Warszawa i Mszczonowianki Mszczonów. Na czele dalej KS CK Troszyn, a tuż za jego plecami Wisła II Płock.

Mateusz Wiśniewski


ZĄBKOVIA Ząbki – HUTNIK Warszawa 2 – 0 (0-0)

16 września 2023 r.

Bramki: Bąk, Górecki (s)
Skład ZĄBKOVIA Ząbki: Kryczka –Kencel, P.Augustyniak, Przywózki, Barański, Kłosowicz (68’ Paterek), Furman (72’ Nowiński), Kodeniec , Gliński , Bąk (77’ Goliasz) , M.Augustyniak
Skład HUTNIK Warszawa: Gnas – Nowik, Waśniowski (46’ Możdżonek), Prusinowski, Tarnowski (55’ Bartnik), Giel (62’ Vogtman), Piasecki (76’ Bojdziński), Górecki (68’ Bogucki), Maslanka, Dobrogost, Zaks (55’ Winiarski)
Żółte kartki Gliński, Kencel, Paterek, P.Augustyniak, Nowiński, Głowala, Goliasz (Ząbkovia) – Nowik, Waśniowski, Górecki, Możdżonek, Dobrogost
Sędzia Jan Chmielak (WS Mazowiecki)