Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Strzelanina w środku tygodnia
Strzelanina w środku tygodnia

Strzelanina w środku tygodnia

Karczew 30.08.2023

Rozegrany w środę mecz 4 ligi mazowieckiej pomiędzy Ząbkovią Ząbki a Mazurem Karczew zakończył się pokaźnym zwycięstwem elipy z Ząbek aż 5:1. Strzelanie zaczął Piotr Augustyniak, później swoje bramki zdobyli Filip Głowala, Jan Bąk, Mateusz Gliński oraz Mateusz Augustyniak a honorowego gola dla Mazura Karczew strzelił Mateusz Kociszewski.


Mecze które mają miejsce w środku tygodnia to specyficzny temat. Krótszy odpoczynek po meczu poprzednim, krótszy odpoczynek przed meczem następnym. W naszym przypadku doszedł jeszcze wyjazd do Karczewa i typowa dla tegorocznych wakacji pogoda. 

Ząbkovia jak na te okoliczności dobrze weszła w mecz i szybko podporządkowała sobie wydarzenia na boisku. W ciągu pięciu minut bramkę głową zdobył Augustyniak, następnie Głowala uderzył z dystansu a piłka po rykoszecie minęła bramkarza aż w końcu, to Bąk zmieścił piłkę po uderzeniu głową. Gdy w 16 minucie ma się zaliczkę trzech bramek to nawet na grząskim tego dnia boisku gra się łatwiej, szczególnie że w 29 minucie rzut karny podyktowany za faul na Glińskim na gola zamienił sam poszkodowany. Następnie dwie szanse mieli gospodarze, natomiast ani Witkowski ani Grunt realnie nie zagrozili bramce swoimi strzałami.

W drugiej połowie kontynuacja ofensywy Ząbkovii. Blisko podwyższenia był Augustyniak, ale jego uderzenie wyładowało na poprzeczce, chwile później Kencel zmusił bramkarza do interwencji. 

W 84 minucie Mazur Karczew zdobył jedyną bramkę w tym meczu, po tym jak skutecznie z rzutu karnego uderzył Kociszewski. To było na tyle z dokonań gospodarzy a w doliczonym czasie zwycięstwo przypieczętował Augustyniak ustalając wynika na 5:1.

Ząbkovia wciąż na 6 miejscu, tym razem jednak z 9 punktami na koncie, liderem nadal Wisła II Płock mająca komplet punktów a za nią KS CK Troszyn wraz z Hutnikiem Warszawa, które zgromadziły po 13 oczek.

Mateusz Wiśniewski


MAZUR Karczew - ZĄBKOVIA Ząbki 1 – 5 (0-3)

30 sierpnia 2023 r.

Bramki: P.Augustyniak, Głowala, Bąk, Gliński (k), M.Augustyniak
Skład MAZUR Karczew: Górnaś – Zawal (60’Włoch), Łukasik (46’ Bąk), Kwaśniczko, Kociszewski, Kozakiewicz (55’ Celiński), Kowalczyk (60’ Korfel), Spychaj, Witkowski (46’Staluszka), Piekut (46’ Puciłowski), Grunt (46’ Raszka)
Skład ZĄBKOVIA Ząbki: Kryczka – Mazurczak, P.Augustyniak, Przywózki, Barański (60’Paterek), Kencel (75’ Wimmer), Głowala (60’ Furman), Kodeniec, Gliński (80’ Żebrowski), Bąk( 75’ Derkacz), M.Augustyniak
Żółte kartki M.Augustyniak, Głowala, Kencel, Wimmer (Ząbkovia), Kwaśniczko, Kociszewski, Puciłowski, Celiński, Włoch (Mazur)
Sędzia Michał Wąsowski (KS Warszawa)