Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Traktorki pokonane
Traktorki pokonane

Traktorki pokonane

Ząbki 26.08.2023

Trzy punkty dopisała do swojego dorobku Ząbkovia Ząbki po tym, jak pokonała w sobotnim meczu Ursus Warszawa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 po dwóch trafieniach Mateusza Augustyniaka.


W ostatnich tygodniach nasz napastnik miewał problemy ze skutecznością, ale w konfrontacji przeciwko zespołowi z warszawskiego Ursusa nawiązał do swojej strzeleckiej formy z poprzednich sezonów. Sama Ząbkovia także się przełamała i po ostatnich dwóch porażkach mogła wreszcie świętować zwycięstwo. 

Zaczęło się to wszystko od serii dośrodkowań, którymi zawodnicy z Ząbek dosłownie zasypali przyjezdnych. Następnie to Ursus miał swoje szanse, lecz nie udało im się skierować piłki do bramki. W pierwszej próbie ta sztuka nie udała się także Augustyniakowi, gdy jego uderzenie w stronę krótkiego słupka obronił bramkarz. Młody napastnik lekko skorygował celownik i w 32 minucie już świętował zdobytą bramkę a znakomitą asystą popisał się Głowala. 

Po zmianie stron Augustyniak dalej miał ciąg na bramkę. W 57 minucie trafił w słupek, minutę później minął paru zawodników a jego strzał wybił z lini bramkowej defensor gości. W końcówce szansę zwęszyli piłkarze Ursusa, lecz ich próby z dystansu zazwyczaj kończyły ponad bramką lub w rękach Kryczki. Mecz zmierzał ku końcowi, wynik na styku a Ząbkovia kończyła jednego mniej po drugiej żółtej kartce Przywózkiego. Całe szczęście przewaga rywali nie przyniosła złych skutków a w ostatniej minucie meczu drugiego gola zdobył Augustyniak po dobitce strzału Barańskiego z rzutu wolnego. 

Po czwartej serii gier Ząbkovia Ząbki wskakuje na 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów. Na szczycie umocniła się Wisła II Płock z kompletem punktów i przewagą dwóch oczek nad zespołami KS CK Troszyn oraz Hutnika Warszawa. 

Mateusz Wiśniewski


ZĄBKOVIA Ząbki – KS Ursus 2 – 0 (1-0)

26 sierpnia 2023 r.

Bramki: M.Augustyniak x 2
Skład ZĄBKOVIA Ząbki: Kryczka – Mazurczak, Augustyniak, Karasek (27’ Przywózki), Barański, Kencel (61’Wimmer), Głowala, Kodeniec (79’ Nowiński), Gliński (64’ Żebrowski), Bąk (72’Goliasz), M.Augustyniak
Skład KS Ursus Radzikowski – Papliński, Osica (60’Zięba), Kwiatkowski (84’Maciejewski), Wysocki (77’Grochala), Chmielewski, Rawa (60’Wietecki), Świeciński, Brzozowski (72’Kujawski), Wełpa (77’Zabczyk), Tuchowski (60’Cole)
Żółte kartki P.Augustyniak, Bąk, Przywózki x 2, M.Augustyniak, Goliasz (Ząbkovia), Chmielewski, Osica, Kwiatkowski, Świeciński, Cole (Ursus)
Sędzia Robert Koc (KS Warszawa)