Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zimny prysznic
Zimny prysznic

Zimny prysznic

Ząbki 12.08.2023 

W drugiej kolejce IV ligi mazowieckiej Ząbkovia Ząbki uległa na swoim boisku Wiśle II Płock 1:3. Gole dla przyjezdnych strzelali Sebastian Strózik, Igor Drapiński oraz Bartosz Zynek, dla gospodarzy jedyną bramkę strzelił Konrad Paterek.

Dużo można powiedzieć czy napisać o tym meczu, ale jedno jest pewne - rezerwy Wisły były w sobotnim meczu po prostu lepsze. Gołym okiem widać było przewagę w jakości zawodników, którzy nierzadko trenują z pierwszoligową drużyną (niektórzy mają na swoim koncie występy w Ekstraklasie czy młodzieżowych reprezentacjach Polski).

Mimo to, mecz mógł się ułożyć inaczej, ale Mazurczakowi nie udało się pokonać Zielińskiego w początkowych minutach meczu. Wisła zaczęła bardziej konkretnie, gdy w 8 minucie dośrodkowanie Cielemęckiego ze spokojem wykorzystał Strózik. Drugi cios nadszedł po pół godzinie gry, kiedy to Drapiński po ćwiczonym rozegraniu rzutu rożnego pokonał głową Adamczyka. Ząbkovia próbowała nieśmiało, ale centrostrzał Barańskiego nie sprawił problemów bramkarzowi rywali. W końcówce bramkę do szatni zdobył Zynek, pokonując Adamskiego strzałem po krótkim słupku. Szansę na szybką odpowiedź miał Mazurczak, ale znów górą był Zieliński. 

Po pierwszej połowie 0:3 i wcale nie zanosiło się na poprawę. W 56 minucie w rękę trafiony został Barański, po czym sędzia podyktował rzut karny. Strzał Witka z jedenastu metrów obronił Adamski a dobitka Krzyżanowskiego wylądowała na poprzeczce. Zemściło się to na gościach i Ząbkovii udało się zdobyć honorową bramkę. Głowala podał na skrzydło do Paterka, a skrzydłowy przełożył piłkę na lewą nogę i pokonał Zielińskiego. Nie udało się niestety pójść za ciosem, wręcz przeciwnie, dwa razy ratować przed utratą bramki musiał Adamski a sam mecz finalnie zakończył się porażką 1:3.

Po drugiej serii gier Ząbkovia zajmuje 9 miejsce plasując się pomiędzy Ursusem Warszawa oraz KTSem Weszło. Nowym liderem została Wisła II Płock, za nią znajduje się Mazovia Mińsk Mazowiecki oraz  co może budzić lekkie zaskoczenie -Mszczonowianka Mszczonów.

Mateusz Wiśniewski

ZĄBKOVIA Ząbki – WISŁA II Płock 1:3 (0:3)

12 sierpnia 2023 r.

Bramki: Paterek - Strózik, Drapiński, Zynek
Skład ZĄBKOVIA Ząbki: Adamczyk- Barański (64' Przywózki), Augustyniak, Karasek (79' Wimmer), Kencel, Mazurczak (46' Paterek), Głowala, Kodeniec (64' Furman), Gliński, Bąk, M.Augustyniak
Skład WISŁA II Płock Zieliński -Wawrzyński, Drapiński (72' Leszczyński), Strózik (62' Borowski), Leśniewski (72' Wiśniewski), Więckowski, Miarka, Zynek (62' Maślak), Witek (87' Podoljak), Krzyżański (87' Mościcki), Cielemęcki (62' Kuchko)
Żółte kartki Głowala - Cielemęcki, Leśniewski
Sędzia Arkadiusz Wróbel (KS Siedlce)