Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Mecz na szóstkę
Mecz na szóstkę

Mecz na szóstkę

Ząbki 05.08.2023 

Wysokim zwycięstwem 6:0 Ząbkovia Ząbki rozpoczęła zmagania ligowe w sezonie 2023/2024. Do bramki Drogowca Jedlińsk dwa razy trafił Jan Bąk, a po jednym golu dołożyli Maciej Kencel, Mateusz Gliński, Adrian Karasek oraz Mateusz Augustyniak.

Letni przerwa przeminęła szybko a kibice w Ząbkach znów mogli obejrzeć swoją drużynę w akcji. Spotkanie z beniaminkiem IV ligi było świetną okazją, aby nowi zawodnicy mogli się przedstawić publiczności a najlepiej z tej szansy skorzystał Jan Bąk który po zaledwie pół godziny gry miał na swoim koncie dwie bramki. Sam mecz od początku był pod pełną kontrolą gospodarzy. Zawodnicy Drogowca starali się co prawda uprzykrzać maksymalnie życie grając twardo i nieustępliwie, ale na niewiele to się zdało. Szybko gola mógł strzelić Mateusz Augustyniak, później piłka prawie znalazła się w bramce po rzucie wolnym Barańskiego aż w 25 minucie Jan Bąk złamał akcję do środka boiska i precyzyjnym strzałem z dystansu pokonał bramkarza przyjezdnych. Długo nie trzeba było czekać i po sekwencji podań Głowala-Augustyniak-Bąk ten ostatni tylko dołożył nogę i podwyższył prowadzenie.  Zanim piłkarze zeszli do szatni świetną szansę na bramkę miał Augustyniak ale trafił prosto w bramkarza. Druga połowa była kontynuacją pierwszej. Już po czterech minutach ekwilibrystycznym strzałem popisał się Kencel, któremu z rzutu rożnego dośrodkował Gliński. Przez następne minuty swój celownik próbował nastawić Augustyniak, jednak wyraźnie nie był to jego dzień jeśli chodzi o strzelanie bramek. O wiele lepiej szło mu jednak w rozgrywaniu bo wystawiając piłkę Glińskiemu zanotował swoją drugą asystę. Goście spuścili z tonu a Ząbkovia nie przestawała strzelać. W 73 minucie po kolejnym rzucie rożnym gola głową zdobył Karasek a w minucie 86 do bramki trafił Augustyniak finalnie strzelając upragnionego gola i ustalając wynik na 6:0. 

Po pierwszej kolejce Ząbkovia Ząbki objęła prowadzenie w ligowej tabeli, wyprzedzając lepszym bilansem bramek rezerwy Wisły Płock oraz Mazovię Mińsk Mazowiecki ex aequo z Sokołem Serock.

Na kolejne spotkanie zapraszamy już za tydzień, w sobotę o godzinie 13.00 Ząbkovia podejmie u siebie Wisłę II Płock.

Mateusz Wiśniewski


ZĄBKOVIA Ząbki – DROGOWIEC Jedlińsk 6:0 (2:0)

5 sierpnia 2023 r.

Bramki: Bąk x 2, Kencel, Gliński, Karasek, M.Augustyniak (k)
Skład ZĄBKOVIA Ząbki: Adamczyk – Barański (80’ Wimmer), Karasek (71’ Przywózki), P.Augustyniak, Kencel, Bąk (80’Derkacz), Kodeniec, Głowala, Gliński (63’ Furman), Mazurczak (63’ Paterek), M.Augustyniak (88’Bula)
Skład DROGOWIEC Jedlińsk Pape Amadou – Woźniak, Kołodziejczyk (79’ Bielawski), Szubiński (63’ Zając), Kucharczyk (86’ Sułecki), Rogoliński (75’ F.Wojciechowski), Kobza, Lech (89’ Wieczorek), Nowakowski, Wasilewski (86’ K.Wojciechowski), Kharchuk