Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Sąsiedzi w tabeli
Sąsiedzi w tabeli

Sąsiedzi w tabeli

Wynikiem 1-2 zakończył się wyjazdowy mecz Ząbkovii Ząbki z Mazurem Karczew. Gola dla gospodarzy strzelił Joachim Majchrzak, natomiast wynik zdołali odwrócić Piotr Maślanka i Patryk Zych. 

Spotkanie w Karczewie rozgrywane było w deszczowej aurze. Trochę taka angielska pogoda. Całe szczęście boisko rywali należy do jednych z lepszych na Mazowszu więc w piłkę jak najbardziej dało się grać. 

Granie zdecydowanie rozpoczęli nasi zawodnicy dzięki czemu bramkarz Mazura Damian Cybulko miał pełne ręce roboty. Już w 2 minucie musiał łapać piłkę po przypadkowym uderzeniu Rafała Mazurczaka, następnie zagrozić próbował Mateusz Mazur i Stanislav Nechyporenko. Konkretniej zaczął jednak Mazur gdy do prostopadłej piłki na skrzydle dopadł Majchrzak, minął Mazurczaka i oddał strzał na bramkę. Piłka niefortunnie odbiła się od nogi Jakuba Przywózkiego i wpadła do bramki. Ząbkovia zdążyła już nas przyzwyczaić, że stara się od razu odpowiedzieć i tym razem wcale nie było inaczej. Strzelcem gola został Piotr Maślanka, który świetnie ruszył na piłkę od Patryka Zycha, wygrał pojedynek z dwoma obrońcami i posłał płaski strzał obok bezradnego Cybulko. Później swoją szansę na gola miał Jakub Lis, próbował także Mateusza Augustyniak ale ta sztuka udała się dopiero Patrykowi Zychowi w 36 minucie. Piłka z prawego skrzydła trafia do Lisa, ten zgrywa przytomnie Zychowi który precyzyjnie trafia do bramki. Skrzydłowy Ząbkovii miał jeszcze szansę na kolejną bramkę w doliczonym czasie, jednak tym razem Cybulko odbił strzał. 

Druga połowa zaczęła się równie piorunująco co pierwsza. Mazur Karczew strzelił bramkę w 50 minucie po rzucie rożnym, jednak sędzia uznał, że Filip Puciłowski przed strzałem pomagał sobie ręką. Chwilę później drużyna gospodarzy domagała się rzutu karnego po wślizgu Piotra Augustyniaka, lecz sędzia nie miał wątpliwości, że nasz obrońca trafił w piłkę. Mazur bez przerwy atakował czego skutkiem były dwie próby Pawła Witkowskiego z którymi poradził sobie Mateusz Kryczka. W drugim polu karnym niewiele się działo poza strzałami niecelnymi Piotra Augustyniaka i Piotra Maślanki. W końcówce zawodnicy z Karczewa próbowali po rzucie wolnym Puciłowskiego ale piłka minęła bramkę. 

Po tej kolejce Ząbkovia Ząbki wciąż na 5 miejscu, jednak z taką samą liczbą punktów co zajmująca 4 miejsce Wisła II Płock. Czołówka także się nie zmienia, prowadzi Mazovia Mińsk Mazowiecki przed Victorią Sulejówek i KS Ck Troszyn.

Mateusz Wiśniewski


Mazur Karczew - Ząbkovia Ząbki 1:2 (1:2)

6 maj 2023 r.

Widzów: 
ok. 50
Bramki: Majchrzak 8’- Maślanka 11’, Zych 36’
Skład Mazur Karczew: Cybulko – Zawal, Laskus (80’ Raszka), Kociszewski, Kozakiewicz, Staluszka (75’ Retmaniak), Prochowski, Majchrzak, Puciłowski, Mcoseli (46’ Witkowski), Piekut
Skład Ząbkovia Ząbki: Kryczka – Maślanka, Przywózki, P.Augustyniak, Nechyporenko, Mazurczak, Mazur, Lelito,, Lis (74’ Budek) , M.Augustyniak, Zych (78’ Przygoda)
Żółte kartki: Łukasik, Staluszka, Prochowski (Mazur) – M.Augustyniak, Budek
Sędzia: Mateusz Pienkowski (KS Płock)