Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Komplet punktów
Komplet punktów

Komplet punktów

Bardzo przekonujące zwycięstwo, bo aż 4:0 odniosła Ząbkovia Ząbki nad Escolą Varsovia Warszawa w 24 kolejce rozgrywek forBet IV ligi. Bramki zdobywali Piotr Maślanka, Bartosz Lelito, Jakub Lis i Mikołaj Jenda.

Imponujący wynik i trzy punkty udało się osiągnąć Ząbkovii w piękne niedzielne popołudnie na boisku Escoli. Wynik cieszy jeszcze bardziej, gdyż pierwsza połowa nie wskazywała na aż tak wysoki wymiar kary dla gospodarzy. Niemniej jednak trzeba pochwalić naszą drużynę za druga połowę, która obfitowała w ładne, składne i zespołowe akcje. 

Jak wcześniej zostało wspomniane, pierwsza połowa mogła zmienić losy tego meczu, jednak Kacper Dakowicz w 6 minucie fatalnie spudłował. Niewykorzystana okazja szybko się zemściła i po znakomitym uderzeniu z dystansu w 11 minucie Piotra Maślanki to Ząbkovia wyszła na prowadzenie. Lewemu obrońcy podawał Mateusz Augustyniak, a strzał z półwoleja znalazł drogę do bramki. Wyrównać próbował dwukrotnie Przemysław Chyrchała, który nie zdołał pokonać Mateusza Kryczki po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska, a następnie spróbował szczęścia z dystansu, piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. Pod koniec jeszcze szansę na swojego drugiego gola miał Maślanka, jednak po kolejnym podaniu od Mateusza Augustyniaka nie trafił w bramkę.  

Ten sam Augustyniak utrzymał swoją dyspozycję z pierwszej połowy, czym zdecydowanie dawał się we znaki defensorom Escoli. W 53 minucie stworzył on swoim podaniem szansę na bramkę Kubie Lisowi, lecz Michał Kijek zdołał temu zapobiec. Podobna sztuka udała się Piotrowi Augustyniakowi, który po sprytnym strzale Piotra Gurzędy wybił piłkę z lini bramkowej. Reszta meczu należała już do gości. Podwyższenie prowadzenia przyszło w 63 minucie za sprawą akcji Augustyniaka. Napastnika podaniem obsłużył Stanislav Nechyporenko, następnie piłka trafiła do Bartosza Lelito, a ten minął obrońcę i wpakował piłkę do bramki. Bramka na 3:0 to zasługa młodzieżowców z naszej akademii. Akcję prawą stroną do środka złamał Rafał Mazurczak i posłał piłkę na nos do Lisa, a ten strzałem głową nie dał szans Kijkowi. W 73 minucie asystę do swojego dorobku dorzucił Maślanka, centrując piłkę w pole karne, gdzie odnalazł się Mikołaj Jenda i strzelił swoją debiutancką bramkę w seniorskim zespole Ząbkovii.

Po tym spotkaniu nasz zespół zajmuje 5 miejsce w tabeli z liczbą 42 punktów i perspektywą spotkania z liderującą Mazovia Mińsk Mazowiecki w następnej kolejce (niestety bez udziału kibiców). Między tymi dwoma zespołami w ligowej stawce znajdują się bez zmiennie Victoria Sulejówek (56 punktów i zaległe spotkanie), KS CK Troszyn (50 oczek) oraz Wisła II Płock (45 punktów).

Mecz ZĄBKOVIA Ząbki – MAZOVIA Mińsk Mazowiecki będzie transmitowany na naszym fanpage (sobota godz. 17.00)

Mateusz Wiśniewski


ESCOLA Varsovia - Ząbkovia Ząbki 0:4 (0:1))

23 kwietnia 2023 r.

Widzów: 
ok. 50
Bramki: Maślanka, Lelito, Lis, Jenda
Skład ESCOLA Varsovia: Kijek – Gurzęda, Wielewiecki, Michalski, Szynke (70’ Aziz Moatasem), Chyrchała (65’ Grot), Ślendak (55’ Burakowski), Bąk (90’ Janowski), Cieślak (75’ Stachowicz), Turowicz (75’ Abdullah Ahmed), Dakowski (55’ Borowski)
Skład Ząbkovia Ząbki: Kryczka – Maślanka (75’ Wimmer), Przywózki, P.Augustyniak, Nechyporenko, Mazurczak, Kralski (46’ Nowiński), Lelito, Lis, Kowalski (46’ Jenda), M.Augustyniak
Żółte kartki: Szynke, Ślendak, Chyrchała (Escola) – Kowalski (Ząbkovia)
Sędzia: Arkadiusz Wróbel (KS Siedlce)