Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Gra się do końca
Gra się do końca

Gra się do końca

Środowy mecz z KS Raszyn rozegrany w ramach zaległej kolejki z początku rundy wiosennej zakończył się zwycięstwem 2:1. Wynik otworzył Piotr Augustyniak, do wyrównania doprowadził Przemysław Ilczuk, a bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Jakub Lis.

„Angielska pogoda”, to idealny sposób na określenie warunków pogodowych, jakie panowały w Raszynie. Skutkiem tego było boisko, które z racji opadów deszczu utrudniało grę w piłkę, gra skupiała się na walce w środku pola. Patrząc już bardziej na sprawy boiskowe to kolejne spotkanie, które udaje się Ząbkovii rozstrzygnąć na swoją korzyść w końcowych minutach meczu. 

Pomimo niesprzyjającej nawierzchni boiska Ząbkovia bez problemu przejęła kontrolę nad spotkaniem. Szansę na otwarcie wyniku w 15 minucie miał Mateusz Augustyniak, który po podaniu prostopadłym od Rafała Mazurczaka minimalnie chybił, później głową próbował zawsze groźny w powietrzu Piotr Augustyniak, a następnie Jakub Lis znalazł się tuż przed bramką po podaniu za obronę od Krystiana Kralskiego, lecz nie do końca potrafił to wykorzystać i uderzył w bramkarza. W 37 minucie Lis znowu stanął oko w oko z bramkarzem, znowu podawał mu Kralski i znowu górą był Ilya Matalyha. 

Gospodarze w pierwszej połowie nie stworzyli sobie żadnej sytuacji. Druga natomiast przyniosła pierwsze konkrety i w 54 minucie Mateusz Kryczka musiał się mocno wysilić po strzale Dominika Paradowskiego. Nie udało im się jednak rozpędzić, bo w 64 minucie Piotr Maślanka dośrodkował z rzutu wolnego, świetną główkowką popisał się Piotr Augustyniak. Bramkarz Raszyna nie miał szans i po raz pierwszy musiał wyciągać piłkę z siatki. Obrona Ząbkovii spisywała się bezbłędnie jednak zawodnikom Raszyna udało się strzelić gola. Stało się to w 81 minucie, gdy Przemysław Ilczuk spróbował uderzyć z dystansu. Pierwszą próbę jeszcze udało się zablokować, jednak druga zaskoczyła Kryczkę i wpadła do bramki. Każda z drużyn próbowała przechylić szalę na swoją korzyść jednak wszystkie próby kończyły się strzałami niecelnymi bądź nie stanowiły zagrożenia. Gdy wszyscy myśleli, że to będzie 10 remis Ząbkovii w tym sezonie, akcję lewą stroną przeprowadził Mateusz Augustyniak. Wbiegł w pole karne, zawrócił i wycofał piłkę do Lisa a młody napastnik uderzył sprzed pola karnego i pokonał bramkarza gospodarzy.

Ząbkovia Ząbki wciąż na 6 miejscu, coraz bliżej czołówki ligi. Do Mazura Karczew strata wynosi jeden punkt, do rezerw Wisły Płock trzy oczka. Czołówka wciąż bez zmian, prowadzi Mazovia Mińsk Mazowiecki przed Victorią Sulejówek i drużyną CK Troszyn.

Mateusz Wiśniewski


KS Raszyn - Ząbkovia Ząbki 1:2 (0:0)

19 kwietnia 2023 r.

Widzów: 
ok. 30
Bramki: Ilczuk 81’ - P.Augustyniak 64’, 90+ Lis
Skład KS Raszyni: Matalyha – Bykowski (71’ Pulkowski), Hernik (87’ Szałek), Ilczuk, Pietrzak (87’ Okleka), Jaskólski (78’ Antoniewicz), Salamolela (52’ Szabłowski), Drapsa (82’ Kossak), Paradowski, Kępka, Pakuła
Skład Ząbkovia Ząbk: Kryczka – Maślanka (80’ Wimmer), Przywózki, P.Augustyniak, Nechyporenko, Mazurczak, Mazur, Kralski (55’Grabowicz), Lelito, Lis, M.Augustyniak
Żółte kartki: Jaskólski, Kępka, Szabłowski, Hernik, Kassak (KS Raszyn) – Mazur, Lis (Ząbkovia)
Sędzia: Arkadiusz Wróbel (KS Wa-wa)