Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
TRUDNE POCZĄTKI
TRUDNE POCZĄTKI

TRUDNE POCZĄTKI

Tuż po publikacji mojej zapowiedzi wyjazdowego starcia Ząbkovii z KS Raszyn pojawiła się informacja o… jego odwołaniu. Ze względu na warunki atmosferyczne oraz stan boiska klub z Raszyna zwrócił się o przełożenie meczu inaugurującego wiosenną rundę rozgrywek na inny termin i prośba została przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej uwzględniona.

Nowy termin jego rozegrania to środa, 19 kwietnia. Niemal równolegle pojawiały się także komunikaty dotyczące odwołania/przełożenia także innych czwartoligowych spotkań na Mazowszu. Ostatecznie rozegrane zostały tylko trzy spośród zaplanowanych ośmiu meczów. W pierwszym z nich warszawski Hutnik, po bramkach Erwina Nowika, Patryka Piaseckiego oraz Patryka Winiarskiego, pokonał przed własną zziębniętą publicznością Marcovię Marki 3:1. Bramkę dla markowian, dającą im prowadzenie strzelił Kamil Żmuda. W drugim sobotnim meczu KS CK Troszyn pokonał Oskara Przysucha 5:2. Trzy bramki dla gospodarzy, wprawdzie tylko z nazwy, bo mecz rozegrany została na sztucznym boisku w… Przasnyszu, strzelił Kacper Matusiak, a po jednej dołożyli Junior Moreno oraz Filip Woźnica. Goście trafiali tylko ze stałych fragmentów gry, Przemysław Wicik z rzutu wolnego, zaś Tomasz Bogołębski z rzutu karnego. Jedyny niedzielny mecz zakończył się wyjazdowym zwycięstwem Mazura Karczew z rezerwami Wisły Płock. Bramki dla karczewian strzelili Łukasz Puciłowski oraz samobójczą Adrian Szczutowski, zaś dla gospodarzy Patryk Leszczyński. Dodatkowo za rozegrany można uznać także mecz Escoli Varsovia, która dopisała sobie trzy punkty za walkower z wycofanym z rozgrywek Orłem Baniocha.

Korzystając z braku bieżących informacji możemy krótko podsumować zimowe przygotowania naszej drużyny. Ząbkowska drużyna w ich trakcie rozegrała osiem spotkań sparingowych, odnosząc pięć zwycięstw, jeden raz remisując i doznając dwóch porażek. 

Kolejno Ząbkovia grała z:

14.01.23 Błonianką Błonie 3:2 Bramki: Jakub Lis, Damian Kowalski, Kacper Grabowicz;

28.01.23 Mazurem Karczew 6:3 Bramki: Kewin Przygoda – 2, Grabowicz – 2, Mateusz Jenda, Mykhailo Koriazhnov;

04.02.23 Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:4;

11.02.23 Mławianką Mława 1:0 Bramka: Piotr Maślanka;

18.02.23 Tygrysem Huta Mińska 2:2 Bramki: Mateusz Mazur, Mateusz Augustyniak;

25.02.23 Victorią Sulejówek 1:4 Bramka: Grabowicz;

04.03.23 Huraganem Wołomin 6:1 Bramki: Grabowicz – 2, Jakub Szczepocki, Piotr Augustyniak, Jakub Kodeniec, Patryk Zych;

i w ostatnią sobotę, zamiast ligowego meczu z Raszynem

11.03.23 Tygrysem Huta Mińska 3:0 Bramki: P. Augustyniak – 2, Zych.

***

Krótkie podsumowanie zarówno zimowych przygotowań, jak również zmian kadrowych, które zaszły w naszej drużynie pozwolę sobie zacytować z wywiadu trenera Tomasza Grzywny, który opublikowany został na naszej stronie klubowej: „…Jeśli chodzi o personalia, mimo, że nie zapowiadało się na duże zmiany, kilku zawodników opuściło drużynę. Można to nazwać małą przebudową zespołu, ale też sztabu szkoleniowego. Nowym asystentem i analitykiem został Adam Cyronek, Dariusz Baliński zmienił trenera bramkarzy Piotra Banasiaka, a do sztabu dołączył także fizjoterapeuta Konrad Karolak. Jeszcze w trakcie trwania rundy jesiennej zespół opuścili Kuba Jóźwiak i Przemek Szabat, a po jej zakończeniu Mateusz Matracki musiał zrezygnować z gry, z uwagi na obowiązki zawodowe. Przemysław Szulakowski oraz Sebastian Olczak dostali wolną rękę w poszukiwaniu klubu, Stanislav Nechyporenko wyjechał do Włoch, a Bartosz Wiśniewski związał się z Ursusem Warszawa.

Jestem bardzo ciekaw postawy drużyny w tej rundzie, bo w sparingach wygląda to obiecująco. Zobaczymy zespól zdecydowanie odmłodzony, szansę dostaną najzdolniejsi zawodnicy z Akademii, jest szansa, że kilku z Nich na stałe dołączy do kadry pierwszego zespołu, są to Mikołaj Jenda (2006), Damian Kowalski (2005), Wiktor Kożuchowski (2004), Jakub Przywózki (2006).

Po kontuzji wraca Piotr Augustyniak – to duże wzmocnienie. Kacper Grabowicz, Krystian Kralski i Rafał Mazurczak – trenują już na pełnych obrotach. Dołączył do Nas Misha Koriazhnov środkowy pomocnik, który grał w poprzedniej rundzie w Orle Baniocha – to bramkostrzelny pomocnik, który pozwoli zespołowi wskoczyć na wyższy poziom. Dołączył też młody bramkarz Jan Miazek , który poprzednią rundę spędził w Kozienicach. 

Pracujemy na wielu płaszczyznach aby była poprawa zarówno w grze obronnej jak również w poszczególnych fazach ataku, ale przede wszystkim w fazach przejściowych. Po analizie jesieni wiemy nad czym pracować. Okres zimowych przygotowań jest wystarczająco długi aby zadbać o deficyty. Pracujemy nad tym aby być lepszym w każdym aspekcie…”

Krzysztof Krajewski