Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 16 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 16 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 16 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie 16. kolejki mazowieckiej forBET IV ligi. Zainaugurują ją już w piątkowe wczesne popołudnie starcie Marcovii Marki z Narwią Ostrołęka, a zakończy niedzielny mecz trzeciej w tabeli Victorii Sulejówek ze Świtem Staroźreby.

Większość spotkań odbędzie się jednak w sobotę, w tym także mecz Ząbkovii, która na Dozbud Arenia w Ząbkach podejmować będzie Mszczonowianką Mszczonów. To spotkanie, podobnie zresztą jak pozostałe sobotnie mecze, rozpocznie się o godzinie 13.00. W innych parach trudno doszukać się nadzwyczaj atrakcyjnie zapowiadających się spotkań, ale jak sądzę nie powinno zabraknąć w nich emocji. Aktualny lider Mazovia Mińsk Mazowiecki podejmie na swoim boisku Wilgę Garwolin, „depczący jej po piętach” KS CK Troszyn zagra na wyjeździe z MKS Przasnysz, a czwarte w tabeli rezerwy Wisła Płock, po niespodziewanej porażce przed własną publicznością z Marcovią Marki, której doznali w ostatnią sobotę, spróbują „poszukać” punktów na sztucznej nawierzchni boiska Escoli Varsovia.

Ząbkowianie po remisie 2:2 w starciu z MKS Piaseczno z dorobkiem dwudziestu dwóch punktów spadli na dziewiąte miejsce w tabeli. Na czele wyścigu o awans do III ligi pozostaje drużyna KS CK Troszyn, która w ostatniej kolejce grając na swoim obiekcie tylko zremisowała 1:1 z Mazurem Karczew. Potknięcie lidera skrzętnie wykorzystała Mazovia, która bez większych problemów pokonała w Raszynie tamtejszy KS aż 6:1 i podobnie jak jedenastka z Troszyna legitymuje się zdobyczą trzydziesty sześciu punktów. Zaledwie jeden punkt straty do wspomnianej dwójki notuje Victoria Sulejówek, która przed własną publicznością pokonała 1:0 Hutnika Warszawa.

W historii występów naszej drużyny na boiskach IV ligi, liczonej od jej reaktywacji przed sezonem 2016/17 z drużyną Mszczonowianki na poziomie ligowym ząbkowanie jeszcze nie mieli okazji rywalizować. Patrząc na statystyki będzie to, w tym ponad sześcioletnim okresie, ich czterdziesty siódmy rywal w tych rozgrywkach. Gracze z Mszczonowa na poziom V ligi (odpowiednik dzisiejszej IV ligi do sezonu 2008/09) awansowali w 2003 roku, gdy wygrali rywalizację w Lidze Okręgowej Warszawa – Zachód, bardzo wyraźnie wyprzedzając drużyny Przyszłości Włochy oraz Naprzodu Zielonki. W kolejnych latach, grając najczęściej na południu województwa, nie zanotowali wprawdzie żadnego awansu, ale też uniknęli spadku.

W rozegranych dotychczas piętnastu kolejkach bieżącego sezonu nasi najbliżsi rywale po pięciu wygranych, czterech remisach oraz sześciu porażkach zgromadzili dziewiętnaście punktów, co przy bilansie bramkowym 28:33 pozwala im zajmować dziesiąte miejsce w ligowej tabeli. Na wyjazdach rozegrali osiem spotkań z których trzy zakończyli zwycięstwem, dwa zdołali zremisować i doznali trzech porażek. Bilans bramkowy 16:18. W ostatnich pięciu kolejkach gracze z Mszczonowa kolejno wygrali 4:2 „domowe” stracie z Marcovią, 3:2 wyjazdowy mecz z Escolą Varsovia, przegrali 0:4 przed własną publicznością z Mazovią, zremisowali 2:2 wyjazdowy mecz z Mazurem Karczew, a przed kilkoma dniami pokonali na swoim stadionie MKS Przasnysz 3:0. Dotychczasowym dorobkiem bramkowym drużyny podzieliło się dwunastu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami Mszczonowianki są zdobywca sześciu bramek Patryk Kubicki, autor pięciu goli Patryk Obiała oraz Jakub Grzeszak, który zanotował cztery trafienia.

Krzysztof Krajewski


Kolejka 16 – 11-13 listopada

Marcovia Marki  - Narew Ostrołęka piątek, godz. 13:00
Mazur Karczew - KS Raszyn piątek, godz. 17:00
Mazovia Mińsk Mazowiecki - Wilga Garwolin sobota, godz. 13:00
MKS Przasnysz - KS CK Troszyn sobota, godz. 13:00
Oskar Przysucha - MKS Piaseczno sobota godz. 13:00
Hutnik Warszawa - Orzeł Baniocha sobota, godz. 13:00
Ząbkovia Ząbki - Mszczonowianka Mszczonów   sobota, godz. 13:00
Escola Varsovia Warszawa - Wisła II Płock  niedziela, godz. 17:00
Victoria Sulejówek - Świt Staroźreby niedziela, godz. 17:00