Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 15 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 15 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 15 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie spotkań 15. kolejki mazowieckiej forBET IV ligi. Wszystkie odbędą się w sobotę, w tym także wyjazdowy mecz Ząbkovii, w którym jej rywalem będzie MKS Piaseczno.

Początek starcia na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie, przy ul. 1 Maja 16 zaplanowana na godzinę 13.00. W innych ciekawie zapowiadających się meczach tej serii gier lider z Troszyna podejmował będzie na swoim stadionie Mazura Karczew, wicelider Mazovia Mińsk Mazowiecki zagra na wyjeździe z Raszynem, a trzecia w tabeli Victoria Sulejówek przed własną publicznością z Hutnikiem Warszawa. Ząbkowianie po zwycięstwie ze Świtem Staroźreby z dorobkiem dwudziestu jeden punktów awansowali na ósme miejsce w tabeli. Nowym/starym liderem po tygodniowej przerwie została drużyna KS CK Troszyn, która po bramkach Michała Pragacza, Kamila Majkowskiego oraz Jakuba Tyski wygrała 3:1 „mecz na szczycie” rozegrany w Mińsku Mazowieckim. Victoria Sulejówek wywiozła komplet punktów z Przysuchy, pokonując tamtejszego Oskara 2:0, a pozostające na czwartym miejscu w tabeli rezerwy ekstraklasowej Wisły Płock pokonały w wyjazdowym starciu Orła Baniocha 3:2. 

W dotychczasowej historii występów naszej drużyny na boiskach IV ligi, liczonej od jej reaktywacji przed sezonem 2016/17 z drużyną MKS-u Piaseczno w rozgrywkach ligowych przyszło nam rywalizować tylko dwukrotnie. Miało to miejsce w sezonie popandemicznym, gdy czwartoligowa rywalizacja odbywała się w trzech grupach. Bilans tych spotkań jest zdecydowanie korzystny dla naszej drużyny, która wygrała obydwa mecze. W Piasecznie, po golach Bartosza Osolińskiego oraz Bartosza Wiśniewskiego Ząbkovia wygrała 2:1, natomiast na Dozbud Arenie w Ząbkach 1:0, a strzelcem bramki był Tomasz Sieński. Po czternastu rozegranych kolejkach bieżącego sezonu MKS z dorobkiem dwudziestu sześciu punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli. W siedmiu dotychczasowych meczach „domowych” bieżącego sezonu gracze z Piaseczna czterokrotnie zwyciężali, raz osiągnęli remis i doznali dwóch porażek (2:4 z rezerwami Wisły Płock oraz 0:1 z Orłem Baniocha). Patrząc na pięć ostatnich spotkań gracze z Piaseczna odnotowali serię czterech zwycięstw, kolejno 4:3 w Markach, później „domowe” 3:2 z Escolą Varsovia oraz 2:1 z Mazurem Karczew i kilka dni temu wyjazdowe zwycięstwo 3:0 z MKS Przasnysz, przerwane jednak dokładnie pośrodku tego cyklu wyjazdową „super-wtopą” 0:7 w Mińsku Mazowieckim z tamtejszą Mazovią. Dotychczasowym dorobkiem bramkowym drużyny podzieliło się dwunastu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami jedenastki MKS są zdobywcy ośmiu bramek Maciej Nalej oraz sześciu Gracjan Konopski. Pięć trafień zapisał na swoim koncie Kamil Matulka.

Na stadionie w Piasecznie nasza drużyna gościła po raz ostatni w czwartej kolejce sezonu 2020/21, a dokładnie 22.08.2020 i wygrała 2:1. W relacji z tego spotkania, którą zatytułowałem „CHARAKTER DRUŻYNY” napisałem m. in.: „…Po zakończeniu spotkania trener naszej drużyny (Piotr Dziewicki – przypis autora) powiedział m.in.: „To był bardzo trudny mecz z racji chociażby pory w której był rozgrywany i niemiłosiernego upału. Zawodnicy grali do ostatniego gwizdka i zostawili na boisku mnóstwo zdrowia. Myślę, że powoli kształtuje się charakter tej drużyny, a tak trudne mecze jak ten dzisiejszy, ten charakter są w stanie jeszcze bardziej wyzwolić...”

Krzysztof Krajewski


Kolejka 13 – 5 listopada

Wisła II Płock  - Marcovia Marki sobota, godz. 12:00
Mszczonowianka - MKS Przasnysz sobota, godz. 12:30
MKS Piaseczno - Ząbkovia Ząbki sobota, godz. 13:00
Wilga Garwolin - Escola Varsovia sobota, godz. 13:00
Narew 1962 Ostrołęka - Orzeł Baniocha sobota godz. 13:00
KS Raszyn - Mazovia Mińsk Maz. sobota, godz. 13:30
Świt Staroźreby - Oskar Przysucha sobota, godz. 13:30
KS CK Troszyn - Mazur Karczew   sobota, godz. 14:00
Victoria Sulejówek - Hutnik Warszawa sobota, godz. 17:00