Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 8 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 8 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 8 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań 8. kolejki mazowieckiej forBET IV ligi.

Zdecydowana większość z nich odbędzie się w sobotę, w tym ten który budzi największe zainteresowanie ząbkowskich kibiców, czyli wyjazdowe starcie Ząbkovii z wiceliderem rozgrywek Mazovią Mińsk Mazowiecki, którego początek został wyznaczony na godzinę 13.30. Kończące kolejkę mecze Wisły II Płock z Mszczonowianką oraz Escoli Varsovia z Oskarem Przysucha odbędą się w niedzielne południe i wczesne popołudnie.

Ząbkowianie po wysokim zwycięstwie 5:0 z Escolą, z dorobkiem czternastu punktów, awansowali na piąte miejsce w ligowej tabeli. Liderem pozostaje KS CK Troszyn, który zgromadził dziewiętnaście punktów i o jedno „oczko” wyprzedza Mazovię, a o trzy rezerwy Wisły. Troszynianie w ostatniej serii gier pokonali przed własną widownią KS Raszyn 3:0, Mazovia po skromnej wygranej 1:0 wywiozła komplet punktów z Przasnysza, a płocczanie wykazali swą wyższość nad drużyną z Piaseczna, pokonując ją w meczu wyjazdowym 4:2.

Nasz najbliższy rywal w przedsezonowych rozważaniach osób znających realia mazowieckiej piłki uznawany był za głównego faworyta do awansu do III ligi. Dopiero w następnej kolejności padały nazwy kilku klubów, w tym także naszego, które wskazywane były jako potencjalni kandydaci do nawiązania z mińszczanami w miarę wyrównanej walki. O dziwo jednak, w dotychczasowej historii występów naszej drużyny na boiskach IV ligi, liczonej od jej reaktywacji przed sezonem 2016/17, z drużyną Mazovii przyszło nam się mierzyć siedem razy i bilans tych spotkań jest korzystniejszy dla drużyny z Ząbek. Dolcan/Ząbkovia zdołały wygrać trzy spośród tych spotkań i dwa razy zremisować, doznając dwóch porażek. Bilans bramkowy również korzystny jest dla naszej drużyny i wynosi 13:9. 

W rozegranych dotychczas siedmiu kolejkach obecnego sezonu mińszczanie wywalczyli osiemnaście punktów (sześć zwycięstw oraz porażka 1:4 z Orłem Baniocha) i z bilansem bramkowym 18:9 zajmują drugie miejsce w tabeli, tuż za plecami Troszyna. Na swoim boisku rozegrali cztery spotkania i wszystkie zakończyli zwycięstwem. Pokonali kolejno 5:2 Narew, 1:0 Marcovię oraz po 3:1 Hutnika Warszawa i Mazura Karczew. Dotychczasowym dorobkiem bramkowym Mazovii podzieliło się ośmiu zawodników. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny, a także całej forBET IV ligi, jest zdobywca dziewięciu bramek Michał Bondara, a po dwa trafienia zapisali na swoim koncie Wojciech Trochim i Bartosz Malesa.

Po raz ostatni na stadionie w Mińsku Mazowieckim nasza drużyna gościła w ramach osiemnastej kolejki sezonu 2018/19, dokładnie w dniu 30.03.2019 i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W relacji z tego spotkania, którą zatytułowałem „RYZYKOWNE TWIERDZENIE”, napisałem m.in. „…Mecz Ząbkovii z ubiegłorocznym zwycięzcą naszej grupy rozgrywkowej, który dopiero w barażowym dwumeczu przegrał awans do III ligi z Bronią Radom, nie był niestety wielkim widowiskiem. Nie porywał finezją ani tempem przeprowadzanych akcji, ale skłamałbym gdybym stwierdził, że nie dostarczył żadnych emocji. Najwięcej wzbudziły oczywiście sytuacje podbramkowe, do których dochodziło najczęściej po błędach obrońców w wyprowadzaniu piłki z własnego przedpola. Ząbkowianie mieli kilka doskonałych okazji do strzelenia gola, ale niestety żadnej nie zdołali wykorzystać…”

Krzysztof Krajewski


Kolejka 8 – 17-18 września

Marcovia Marki - Victoria Sulejówek 17 września, godz. 13:00
Mazur Karczew - Mazur Karczew 17 września, godz. 13:00
Mazovia Mińsk Mazowiecki - Ząbkovia Ząbki 17 września, godz. 13:30
Wilga Garwolin   - KS CK Troszyn 17 września, godz. 16:00
Narew Ostrołęka - MKS Piaseczno 17 września godz. 16:00
Hutnik Warszawa - KS Raszyn 17 września, godz. 16:00
Orzeł Baniocha - Świt Staroźreby 17 września, godz. 16:00
Wisła II Płock - Mszczonowianka Mszczonów 18 września, godz. 12:00
Escola Varsovia Warszawa - Oskar Przysucha 18 września, godz. 13:30