Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 7 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 7 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 7 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie spotkań 7. kolejki mazowieckiej forBET IV ligi.

Zdecydowana większość z nich odbędzie się w sobotę, w tym zapowiadające się bardzo interesująco spotkanie trzeciej z czwartą drużyną ligowej tabeli tj. MKS-u Piaseczno z rezerwami ekstraklasowej Wisły Płock. W jedynym niedzielnym meczu Ząbkovia podejmować będzie na Dozbud Arenie w Ząbkach drużynę Escoli Varsovia Warszawa, początek o godzinie 14.00. 

Ząbkowianie po wyjazdowym zwycięstwie z Marcovią Marki, z dorobkiem jedenastu punktów awansowali na szóste miejsce w tabeli i do lidera, którym niezmiennie od kilku kolejek pozostaje drużyna KS CK Troszyn tracą pięć „oczek”. Troszynianie w ostatniej serii gier, po golach Kacpra Matusiaka, Bartosza Gąski oraz Jakuba Tyski pokonali na wyjeździe Hutnika Warszawa 3:2, druga w tabeli Mazovia po dwóch trafieniach Michała Bondary oraz jednym Tomasza Nieścieruka pokonała przed własną publicznością Mazura Karczew 3:1, a trzecie Piaseczno wywiozło komplet punktów z Garwolina, pokonując po golach Ahmeda Torioli Ayodeji’a oraz Gracjana Konopskiego tamtejszą Wilgę 2:0. Mazovia aktualnie traci do lidera z Troszyna jeden punkt, a Piaseczno dwa.

W historii występów naszej drużyny na boiskach IV ligi, liczonej od jej reaktywacji przed sezonem 2016/17 z drużyną Escoli Varsovia przyszło nam rywalizować czterokrotnie. Bilans tych spotkań jest zdecydowanie korzystny dla drużyny z Ząbek, która… wygrała wszystkie z nich. Bilans bramkowy tych potyczek także robi wrażenie i wynosi 10:2. Warszawianie do IV ligi awansowali w pandemicznym sezonie 2019/2020 wygrywając grupę Warszawa I. W rundzie jesiennej zgromadzili wówczas trzydzieści sześć punktów i lepszą różnicą bramek wyprzedzili AP Marcovię Marki. Trzeci, ze stratą dwóch punktów do liderów był Bug Wyszków, który z kolei wyprzedził o dwa punkty czwartą w zestawieniu drużynę Świtu II Nowy Dwór. „Final four”, który po odwołaniu rundy wiosennej zorganizował na koniec sezonu Mazowiecki ZPN okazał się dla Escoli bardzo udany. Zwycięstwa 4:1 z rezerwami Świtu (wyjazd), 4:0 z Bugiem (dom) oraz 4:1 z Marcovią (wyjazd) dały im pierwsze miejsce w grupie i bezdyskusyjny awans. Dwa kolejne sezony, już na boiskach czwartoligowych kończyli na miejscach czwartym oraz szóstym, z dorobkiem odpowiednio czterdziestu pięciu (14 drużyn) i pięćdziesięciu siedmiu (18 drużyn) punktów. Startu obecnego sezonu zdecydowanie jednak nie mogą zaliczyć do szczególnie udanych. W rozegranych dotychczas sześciu spotkaniach zdobyli zaledwie jeden punkt i z bilansem bramkowym 8:18 zamykają ligową tabelę. O dziwo ten jedyny punkt został przez Escolę wywalczony w pierwszym z zaledwie dwóch spotkań wyjazdowych, które przyszło jej dotychczas rozegrać. W drugiej kolejce ligowej zdołali „wyszarpać” remis 3:3 z Marcovią, wyrównującą bramkę strzelając w ostatniej minucie meczu. Drugi „gościnny występ” warszawian zakończył się ich porażką z Mazurem Karczew 1:2.

Dotychczasowym dorobkiem bramkowym Escoli Varsovia podzieliło się sześciu zawodników, a najskuteczniejszymi jej strzelcem jest Gracjan Grot, który bramkarzy rywali pokonywał trzykrotnie.

Krzysztof Krajewski


Kolejka 7 – 10-11 września

Mszczonowianka Mszczonów - Wilga Garwolin sobota, godz. 12:30
Oskar Przysucha - Marcovia Marki sobota, godz. 13:00
Świt Staroźreby - Narew Ostrołęka sobota, godz. 13:00
Mazur Karczew  - Hutnik Warszawa sobota, godz. 14:00
MKS Przasnysz - Mazovia Mińsk Mazowiecki sobota godz. 14:00
Victoria Sulejówek - Orzeł Baniocha sobota, godz. 14:00
KS CK Troszyn - KS Raszyn sobota, godz. 16:00
MKS Piaseczno - Wisła II Płock sobota, godz. 17:00
Ząbkovia Ząbki - Escola Varsovia Warszawa niedziela, godz. 14:00