Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 23 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 23 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 23 kolejką

W najbliższą sobotę, zgodnie z terminarzem rozgrywek mazowieckiej IV ligi, grupy warszawskiej zostaną rozegrane wszystkie mecze 23 serii gier. Początek meczu na Dozbud Arenie w Ząbkach, w którym Ząbkovia zmierzy się z Okęciem Warszawa zaplanowano na godzinę 17.00.


Po wysokim (7:0) zwycięstwie w wyjazdowym meczu z AP Marcovią Marki nasza drużyna pozostała oczywiście liderem tabeli, której przewodzi z dorobkiem sześćdziesięciu jeden punktów, na który złożyło się dwadzieścia zwycięstw i jeden remis, przy także jednej porażce. Bilans bramkowy naszej drużyny to 72:16. Pozostająca niezmiennie wiceliderem naszej grupy rozgrywkowej Victoria Sulejówek w ostatniej rundzie spotkań, w meczu wyjazdowym pokonała 6:1 Znicz II Pruszków, a zajmujący trzecie miejsce MKS Piaseczno, przed własną publicznością pokonał Mazura Karczew 3:1. Ząbkowianie na cztery kolejki przed końcem sezonu zasadniczego wyprzedzają o osiem punktów Victorię i o czternaście drużynę z Piaseczna. W perspektywie baraży o awans do III ligi muszę wspomnieć, że w ostatnią sobotę zwycięstwo w grupie i pewny udział w barażach zapewniła sobie na południu Pilica Białobrzegi. W grupie północnej sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana. W ostatnią sobotę na pierwsze miejsce w tabeli awansowały rezerwy ekstraklasowej Wisły Płock, które pokonały na wyjeździe dotychczasowego lidera Huragan Wołomin 5:0. Wczoraj natomiast, po wygranej 4:1 w zaległym meczu z KS CK Troszyn w fotelu lidera zasiadła Mławianka Mława, która po 22 kolejkach zgromadziła 49 punktów i o jedno „oczko” wyprzedza płocczan, a o dwa wołomiński Huragan. 

Nasz najbliższy rywal w dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadził zaledwie osiemnaście punktów i zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. Zanotował pięć zwycięstw, trzy remisy i doznał czternastu porażek, przy bilansie bramkowym 23:68. W jedenastu meczach wyjazdowych „Lotnicy” zaledwie raz zdołali wygrać, trzy razy osiągnęli remis i doznali siedmiu porażek, przy bilansie bramkowym 9:35. Co ciekawe ostatnie trzy mecze rozstrzygnęli jednak na swoją korzyść, wygrywając kolejno na swoim obiekcie 2:1 z Unią Warszawa, pokonując 4:3 w meczu wyjazdowym Spartę Jazgarzew oraz w ostatnią sobotę, przy dopingu swoich kibiców „ograli” 3:2 Józefovią Józefów. Na listę strzelców w drużynie z Warszawy wpisało się łącznie aż piętnastu zawodników, co przy zdobytych zaledwie dwudziestu trzech golach sprawia, iż indywidualne osiągnięcia poszczególnych graczy nie robią wielkiego wrażenia. Najlepszymi snajperami drużyny są Marcel Gorczyca, który zdobył dotychczas cztery bramki oraz Paweł Rybak, który ma ich na koncie trzy.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami, rozegrany przy ul. Radarowej w Warszawie zakończył się zwycięstwem Ząbkovii 4:0. Bramki dla naszej drużyny strzelali kolejno Konrad Budek, Tomasz Sieński, Patryk Zych oraz Damian Świerblewski. W relacji z tego meczu, którą zatytułowałem „POWRÓT NA FOTEL LIDERA”, napisałem m.in. „…Przyśpieszenie gry na początku drugiej części spotkania zaowocowało dwoma kolejnymi bramkami. Pierwszą z nich strzelił w 49 minucie spotkania Zych, wykorzystując podanie Świerblewskiego oraz błąd jednego z obrońców gospodarzy, który minął się z piłką, zostawiając naszego skrzydłowego z piłką przy nodze kilka metrów od bramki. Trzy minuty później de facto było już „po zawodach”. Kombinacyjne rozegranie pomiędzy Zychem, Wiśniewski i Sieńskim na lewej stronie boiska sprawiło, że po dograniu tego ostatniego zupełnie niepilnowany Świerblewski znalazł się z piłką w okolicy punktu jedenastego metra i skwapliwe wykorzystał nadarzającą się okazję....”

Krzysztof Krajewski


23 KOLEJKA – 22 maja

Drukarz Warszawa - MKS Piaseczno sobota, godz. 11:00
Sparta Jazgarzew - Ożarowianka sobota, godz. 11:00
Józefovia Józefów - Escola Varsovia sobota, godz. 12:00
KS Raszyn - Znicz II Pruszków sobota, godz. 12:00
Ząbkovia Ząbki - Okęcie Warszawa sobota, godz. 17:00
Unia Warszawa - Mazur Karczew sobota godz. 17:00
Victoria Sulejówek - AP Marcovia Marki sobota, godz. 18:00