Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Wywiad z trenerem Tomaszem Grzywną
Wywiad z trenerem Tomaszem Grzywną

Wywiad z trenerem Tomaszem Grzywną

Podsumowanie pierwszego okresu w przygotowaniach do rundy wiosennej sezonu 2022/2023.

Wywiad z trenerem pierwszego zespołu Tomaszem Grzywną.

DD. Za nami miesiąc ciężkiej pracy w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej:

TG. Przygotowania drużynowe rozpoczęliśmy 9 stycznia 2023, indywidulaną pracę zawodnicy zaczęli już od połowy grudnia. Sądząc po wynikach badań wydolnościowych i siłowych, które zrobiliśmy w pierwszym tygodniu przygotowań, wszyscy podeszli do pracy indywidualnej rzetelnie. Dzięki temu mogliśmy zacząć pracę z wyższego pułapu.

Jestem bardzo zadowolony z etosu pracy zawodników, mimo kilku urazów i krótkotrwałych przeziębień, wszystko idzie zgodnie z planem, a zawodnicy pracują na pełnych obrotach. Można powiedzieć, że okres największych obciążeń zakończyliśmy dziś dwoma grami kontrolnymi, aby każdy z zawodników zagrał po 90 min.

 

DD. Gry kontrolne pod presją przeciwnika to też przećwiczenie nowych wariantów gry i szansa dla młodych zawodników na sportowy rozwój:

TG. Gry kontrolne oceniam pozytywnie, sparingi szczególnie w okresie dłuższych-zimowych przygotowań służą do wprowadzania nowych rozwiązań, nad którymi pracujemy. Wymagający przeciwnicy, z którymi się mierzymy tworzą trudne środowisko dla drużyny, przez to musimy szybciej reagować, szybciej myśleć, szybciej podejmować właściwe decyzje. Materiał video oraz analiza daje pełny obraz Naszej gry, z których faz możemy być zadowoleni, natomiast nad którymi musimy pracować. Gry kontrolne to nie tylko szansa dla młodych zawodników, to przed wszystkim przekładanie w jak największym stopniu tego nad czym pracujemy podczas kolejnych mikrocykli treningowych oraz właściwych zachowań formacyjnych i indywidualnych w poszczególnych fazach gry.

 

DD. 15 punktów straty do lidera rozgrywek to dużo, a zarazem i nie wiele, ponieważ przy szczęśliwym układzie gier możemy powalczyć jeszcze o premię w postaci awansu do III ligi:

TG. Jestem życiowym optymistą, ale też realnie patrzę na różnicę punktową i na miejsce w tabeli, które obecnie zajmujemy. Dla Nas najważniejszy będzie każdy kolejny mecz, w którym będziemy się bić o trzy punkty. Liga jest bardzo wyrównana, ale mimo to 15 punktów to bardzo dużo. Aby walczyć o awans potrzebne są solidne fundamenty i stopniowe wzmacnianie drużyny, jest dużo chętnych, którzy walczą o promocję od kilku lat z różnym skutkiem. Do walki o promocję trzeba się przygotować. Można mówić co roku gramy o awans, ale deklaracje muszą być poparte odpowiednimi działaniami.

 

DD. Jaką ZĄBKOVIĘ zobaczą kibice w rundzie wiosennej:

TG. Jeśli chodzi o personalia, mimo, że nie zapowiadało się na duże zmiany, kilku zawodników opuściło drużynę. Można to nazwać małą przebudową zespołu, ale też sztabu.

Nowym asystentem i analitykiem został Adam Cyronek (Trener, który pracuje również w Akademii jest świetnym pomostem między akademią i pierwszym zespołem, dodatkowo to świetny fachowiec od analizy video),  Dariusz Baliński (Trener bramkarzy, który również łączy obowiązki zawodowe z pracą w Akademii MKS ZĄBKOVIA Ząbki) zmienił trenera bramkarzy Piotra Banasiaka do sztabu dołączył również fizjoterapeuta Konrad Karolak (wychowanek naszego klubu).

Jeszcze w trakcie trwania rundy opuścili zespół Kuba Jóźwiak i Przemek Szabat. Mateusz Matracki musiał zrezygnować z uwagi na obowiązki zawodowe. Przemysław Szulakowski, Sebastian Olczak dostali wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Stanislav Nechyporenko wyjechał do Włoch, a Bartosz Wiśniewski związał się z Ursusem Warszawa.

Nie ma dużego testowania, a jeśli ktoś ma do Nas trafić, bacznie się jemu najpierw przyglądamy, bo musi być realnym wzmocnieniem zespołu, taką drogę obraliśmy, chcemy wykluczyć pomyłki transferowe.

Na testy zapraszana jest za to nasza młodzież, Bartek Lelito był w Chrobrym Głogów, a Jakub Lis w ekstraklasowym Radomiaku Radom.

Nie ukrywam, że jest duże zainteresowanie wychowankami, ale też wielu zawodników chciałoby do Nas dołączyć, bo Ząbkovia jest świetnym miejsce na rozwój, mamy swoje ambicje i cele, będziemy je realizować.

Jaką Ząbkovię zobaczymy ?

Jestem bardzo ciekawy, bo w sparingach wygląda to obiecująco.

Zobaczymy Ząbkovię zdecydowanie odmłodzoną, szansę dostaną najzdolniejsi  zawodnicy z Akademii, jest szansa, że kilku z Nich na stałe dołączy do kadry pierwszego zespołu, są to Mikołaj Jenda (2006), Damian Kowalski (2005), Wiktor Kożuchowski (2004), Jakub Przywózki (2006).

Po kontuzji wraca Piotr Augustyniak – to duże wzmocnienie, Kacper Grabowicz, Krystian Kralski i Rafał Mazurczak – trenują już na pełnych obrotach.

Dołączył do Nas Misha Koriazhnov środkowy pomocnik, który grał w poprzedniej rundzie w Orle Baniocha – to bramkostrzelny pomocnik, który pozwoli zespołowi wskoczyć na wyższy poziom. Dołączył też młody bramkarz Jan Miazek , który poprzednią rundę spędził w Kozienicach.

Pracujemy na wielu płaszczyznach aby była poprawa zarówno w grze obronnej jak również w poszczególnych fazach ataku, ale przede wszystkim w fazach przejściowych. Po analizie jesieni wiemy nad czym pracować. Okres zimowych przygotowań jest wystarczająco długi aby zadbać o deficyty. Pracujemy nad tym aby być lepszym w każdym aspekcie.