Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Odczarować Dolcan Arenę
Odczarować Dolcan Arenę

Odczarować Dolcan Arenę

W sobotę Dolcan podejmie Energetyka ROW Rybnik w meczu 30. kolejki I ligi. Jeśli ząbkowianie marzą o awansie muszą to spotkanie wygrać. Początek zawodów na Dolcan Arena o 17:00.

Do końca rozgrywek pozostało naszym piłkarzom pięć spotkań. Każde z nich traktujemy jak finał mówią zgodnie podopieczni Roberta Podolińskiego. Do miejsca premiowanego awansem tracimy tylko trzy punkty. Spotkanie z beniaminkiem będzie idealną okazją na przełamanie się na własnym stadionie. Dolcan nie wygrał w Ząbkach dwóch ostatnich meczów z GKS-em Katowice (0:0) oraz Górnikiem Łęczna (2:2). W obu tych grach ząbkowianie mieli swoje szanse, aby rozstrzygąć je na swoją stronę, ale szwankowała skuteczność. W sobotę każdy innny wynik niż zwycięstwo będzie dla naszego zespołu niezadowalający.

W odniesieniu wygranej w najbliższej kolejce nie pomogą Bartosz Wiśniewski oraz Damian Świerblewski, którzy w Gdyni złapali odpowiednio ósmą i czwartą żółtą kartkę w sezonie. Za to do gry gotowy będzie już pauzujący ostatnio Damian Jakubik.

Energetyk dzielnie broni się przed spadkiem z ligi. Beniaminek z Rybnika po już w drugiej w sezonie zmianie trenera odżył. Podopieczni Jana Furlepy nie przegrali trzech ostatnich spotkań, pomimo że grali ze ścisłą czołówką. Rybniczanie ograli Górnika Łęczna oraz GKS Bełchatów, a także zremisowali z Arką Gdynia. Jednak dalej sytuacja najbliższego naszego rywala nie jest kolorowa. Energetyk zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i do bezpiecznej lokaty traci trzy punkty. Tym samym w Ząbkach beniaminek będzie musiał grać o pełną pulę. Pomóc w tym ma wracający po pauzie za żółte kartki Paweł Staniczek. W sobotę nie zagrają natomiast kontuzjowani Marek Krotofil i Tomas Vrto.

Zawody poprowadzi Tomasz Radkiewicz z Łodzi.

Jesienią w Rybniku padł remis 2:2. Prowadzenie naszemu zespołowi dał Szymon Matuszek. Później trafiali jednak Damian Feruga oraz Marek Gładkowski. Na szczęście w doliczonym czasie gry gola na wagę remisu zdobył Rafał Grzelak.

Przypuszczalny skład Dolcanu: Maciej Humerski - Mateusz Długołęcki, Piotr Klepczarek, Rafał Grzelak - Paweł Tarnowski, Szymon Matuszek, Adrian Łuszkiewicz, Grzegorz Piesio, Damian Jakubik, Łukasz Sierpina - Dariusz Zjawiński.