Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 9 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 9 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 9 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie dziewiątej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. W sobotę odbędzie się siedem spotkań, w tym zaplanowany na godzinę 15.00 mecz w którym Ząbkovia podejmować będzie drużynę Korony Ostrołęka. W niedzielę odbędzie się tylko jedno spotkanie. w którym rezerwy drugoligowej Pogoni Siedlce gościć będą Mazovię Mińsk Mazowiecki.

Po wyjazdowym zwycięstwie 4:0 w konfrontacji z Nadnarwianką Pułtusk nasza drużyna awansowała na szóstą pozycję w tabeli. Dorobek Ząbkovii na dzień dzisiejszy to trzynaście punktów, na które złożyło się cztery zwycięstwa i jeden remis, przy trzech porażkach. Bilans bramkowy naszego zespołu to na dzień dzisiejszy 24:14. Strata do lidera pozostała jednak na poziomie dziewięciu „oczek”, gdyż Hutnik Warszawa wygrał 6:1 z Makowianką Maków Mazowiecki, a tym samym ma już na koncie dwadzieścia dwa punkty i o cztery wyprzedza Huragan Wołomin, który w spotkaniu wyjazdowym pokonał 4:0 Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki oraz Drukarza Warszawa, który przed własną publicznością wygrał 2:0 z Pogonią II Siedlce.

Drużyna Korony Ostrołęka niezbyt udanie „weszła” w obecny sezon. W ośmiu dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadziła tylko sześć punktów, przy bilansie bramkowym 8:13. W zaledwie trzech meczach rozgrywanych w charakterze gościa ostrołęczanie, w ramach drugiej kolejki przegrali z Ożarowianką (sic!) 1:2, w ramach czwartej zremisowali 2:2 z Podlasiem Sokołów Podlaski, a w szóstej ulegli Drukarzowi 1:2. W ostatniej serii gier Korona przed własną publicznością zdołała jednak po raz pierwszy w tym sezonie wywalczyć komplet punktów, pokonując 1:0 Świt Staroźreby. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się pięciu zawodników. Najlepszym strzelcem drużyny na dzień dzisiejszy pozostaje Dariusz Jastrzębski, który zanotował trzy trafienia. Dwa gole zapisał na swoim koncie Michał Tarnowski, a po jednym Rafał Grabowski, Radosław Krzewski i Mateusz Turek Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżniają się wspomniany wyżej Tarnowski oraz Paweł Tamowski, którzy zanotowali po dwie asysty.

W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem Korony 3:1. Bramki dla gospodarzy strzelili Karol Górski, Maciej Staszczuk oraz Artur Muchin, natomiast honorowe trafienie dla ząbkowian było dziełem Daniela Kozika. Wiosenny rewanż, który został rozegrany na Dozbud Arenie w Ząbkach zakończył się zwycięstwem Ząbkovii 2:0, po bramkach strzelonych przez Patryka Szeligę oraz Dawida Makucha. W relacji z jesiennego spotkania, rozegranego w Ostrołęce w ramach 12 kolejki, którą zatytułowałem „BRAK SŁÓW!”, napisałem m.in. „…Nie będę ukrywał, że o ile tydzień temu, przed bezpośrednim starciem z liderem rozgrywek w moich przedmeczowych przewidywaniach dominował optymizm, o tyle przed wyjazdem do Ostrołęki zdecydowanie mi go brakowało. Mało tego, z bardzo poważnymi obawami patrzyłem zarówno na to konkretne spotkanie, jak również na te, które czekają nas w najbliższych tygodniach. Po obejrzeniu meczu w Ostrołęce domowe konfrontacje z Mazurem Gostynin i Kasztelanem Sierpc oraz wyjazd do Wkry Żuromin urastają w moich oczach niemal do wyzwań na poziomie rywalizacji w Lidze Mistrzów. Każdy kto spojrzy w tabelę popuka się w czoło, przecież patrząc na dorobek punktowy tych drużyn nie sposób dostrzec racjonalnych przesłanek do wysnuwania tego typu wniosków. A jednak, doświadczenia ostatnich lat pokazują bardzo niepokojącą prawidłowość, której racjonalnie wytłumaczyć nie sposób. Im solidniejszy jest przeciwnik z którym naszej drużynie przychodzi rywalizować, tym… łatwiej ząbkowianom przychodzi zdobywanie punktów…”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 9 kolejki - 5-6 października:

Huragan Wołomin - KS Łomianki sobota, godz. 11:00
Wisła II Płock - Podlasie Sokołów Podl. sobota, godz. 11:00
Ząbkovia Ząbki - Korona Ostrołęka sobota, godz. 15:00
Makowianka Maków Maz. - Nadnarwianka Pułtusk sobota, godz. 15:00
MKS Przasnysz - Hutnik Warszawa sobota, godz. 15:00
Wkra Żuromin - Ożarowianka sobota, godz. 15:00
Świt Staroźreby - Drukarz Warszawa     sobota, godz. 16:00
Pogoń II Siedlce - Mazovia Mińsk Maz. niedziela, godz. 11:00