Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 3 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 3 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 3 kolejką

Od piątku do niedzieli będą rozgrywane mecze w ramach 3. kolejki spotkań IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. W piątkowy wieczór zmagania zapoczątkuje bezpośrednie starcie lidera z wiceliderem, do które dojdzie na stadionie Hutnika o godzinie 19.30, a zakończą w niedzielne popołudnie rezerwy ekstraklasowej płockiej Wisły rywalizacją z trzecim w tabeli Huraganem Wołomin. Ząbkowianie w tej rundzie spotkań podejmować będą w sobotę o godzinie 16.00 czwartą w tabeli Mazovię Mińsk Mazowiecki.

Dorobek trzech punktów w dwóch rozegranych meczach pozwala naszej drużynie zajmować miejsce w środku tabeli, a na jej czele znajdują się cztery wymienione wyżej drużyny, które w dotychczasowych meczach zdołały zgromadzić komplet punktów. Liderem, dzięki najlepszej różnicy bramek jest Hutnik, który wyprzedza Drukarza, Huragan oraz Mazovię. Mińszczanie w pierwszej kolejce spotkań po trafieniach Dawida Mataka i Jewhena Romanowa wygrali 2:1 w meczu wyjazdowym z Koroną Ostrołęka, a przed tygodniem, grając przed własną publicznością, pokonali tegorocznego beniaminka – Świt Staroźreby 3:2, po bramkach strzelonych przez Bartosza Malesę, Krystiana Przyborowskiego oraz Piotra Parobczaka.

Mazovia Mińska Mazowiecki jest aktualnie jedną z zaledwie sześciu drużyn, z którymi ząbkowianom przychodzi rywalizować nieprzerwanie od czasu reaktywacji klubu i przystąpienia do rozgrywek IV ligi w sezonie 2016/2017. Bilans sześciu dotychczasowych spotkań rozegranych między tymi drużyna jest korzystny dla naszej drużyny, która wygrała trzy spośród nich, jeden raz zremisowała i doznała dwóch porażek. Bilans powyższy byłby jeszcze lepszy, gdyby nie walkower, za udział w jednym ze spotkań wyjazdowych nieuprawnionego zawodnika – na  boisku padł wynik 2:0 dla naszego zespołu. Stosunek bramek w tych meczach jest także korzystny dla drużyny z Ząbek i wynosi 11:7. Trudno ukryć, że spośród wszystkich tych spotkań szczególnym sentymentem darzę mecz rozegrany w ramach siedemnastej kolejki sezonu 2016/17 w Ząbkach, który zakończył się zdecydowanym zwycięstwem naszej drużyny 5:1. W relacji z tego spotkania, którą zatytułowałem „OKAZAŁE ZWYCIĘSTWO W BLASKU JUPITERÓW” napisałem m.in. „…Muszę przyznać, że wybierając się na to spotkanie byłem pełen obaw. Mecz z wiceliderem ligowej tabeli jawił mi się jako poważne wyzwanie i nie byle jaki sprawdzian dla naszej drużyny, której występy w ostatnich spotkaniach były raczej mało przekonujące. Tym razem jednak wszystko zagrało jak należy. Pierwsza potyczka na IV-ligowym froncie przy sztucznym oświetleniu zakończyła się pełnym sukcesem. Doskonała postawa drużyny, efektowna gra, okazałe zwycięstwo i doping przez pełne dziewięćdziesiąt minut.”

Natomiast po ostatniej rywalizacji tych drużyn, do której doszło w ramach osiemnastej kolejki poprzedniego sezonu w Mińsku Mazowieckim, zakończonej bezbramkowym remisem, w tekście pt. „NIEWOLNICY TWIERDZY” napisałem m.in. „…Mecz Ząbkovii z ubiegłorocznym zwycięzcą naszej grupy rozgrywkowej, który dopiero w barażowym dwumeczu przegrał awans do III ligi z Bronią Radom, nie był niestety wielkim widowiskiem. Nie porywał finezją ani tempem przeprowadzanych akcji, ale skłamałbym gdybym powiedział, że nie dostarczył emocji….”                                                                        

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 1 kolejki:

Hutnik Warszawa
-
Drukarz Warszawa
piątek, godz. 19:30
Korona Ostrołęka
-
KS Łomianki
sobota, godz. 11:00
Ząbkovia Ząbki
-
Mazovia Mińsk Maz.
sobota, godz. 16:00
Nadnarwianka Pułtusk
-
Podlasie Sokołów Podl.  
sobota, godz. 16:00
Makowianka Maków M.
-
Pogoń II Siedlce
sobota, godz. 16:00
Świt Staroźreby
-
Ożarowianka
sobota, godz. 17:00
MKS Przasnysz
-
Wkra Żuromin   
sobota, godz. 17:00
Wisła II Płock
-
Huragan Wołomin
niedziela, godz. 17:00