Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 24 kolejką2019-05-10-
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 24 kolejką2019-05-10-

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 24 kolejką2019-05-10-

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań 24 kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Sześć z nich odbędzie się w sobotę, dwa pozostałe w tym wyjazdowy mecz ząbkowskiej jedenastki z rezerwami ekstraklasowej Wisły Płock w niedzielę. Początek meczu na Stadionie Miejskim im. B. Szymańskiego o godzinie 11.00.

Po wygranej 5:1 w rywalizacji z KS Łomianki nasza drużyna tylko utrzymała trzecią pozycję w tabeli. Ząbkovia zgromadziła dotychczas czterdzieści siedem punktów. notując piętnaście zwycięstw, dwa remisy oraz sześć porażek. Bilans bramkowy ząbkowian to na dzień dzisiejszy 55:21. Pozostający od dłuższego czasu liderem rozgrywek naszej grupy Huragan Wołomin w tej rundzie spotkań w meczu wyjazdowym pokonał 5:1 Wkrę Żuromin, a wicelider – MKS Przasnysz w meczu rozgrywanym przed własną publicznością pokonał 2:1 rezerwy Pogoni Siedlce. Ząbkowianie na siedem kolejek przed końce rozgrywek notują cztery punkty straty do Huraganu i dwa do przasnyszan.

Nasz najbliższy rywal w dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadził trzydzieści pięć punktów i zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli. W dotychczasowych spotkaniach zanotował dziesięć zwycięstw, pięć remisów i doznał ośmiu porażek, przy bilansie bramkowym 49:34. W jedenastu meczach rozgrywanych w roli gospodarza płocczanie siedmiokrotnie wygrali, trzykrotnie zremisowali i tylko raz przegrali, przy bilansie bramkowym 29:12. Jedynej porażki doznali w starciu z Huraganem, przegranym w dramatycznych okolicznościach 4:5, natomiast remisy zanotowali w konfrontacjach z Mazovią Mińsk Mazowiecki, Ożarowianką oraz MKS Ciechanów. W rundzie wiosennej po dwóch początkowych porażkach, wyjazdowej 2:4 z Hutnikiem Warszawa i wspomnianej 4:5 w Płocku z Huraganem, zanotowali pięć kolejnych zwycięstw. W trzech ostatnich kolejkach pokonali kolejno 3:1 Wkrę w Żurominie, na własnym obiekcie 3:0 Kasztelana Sierpc i przed tygodniem 5:0 Mławiankę w meczu wyjazdowym. Na listę strzelców w płockiej drużynie wpisało się w sumie dwudziestu zawodników. Najlepszym snajperem drużyny jest Patryk Szczepański, który zdobył jedenaście bramek. Po pięć trafień mają na swoim koncie Oskar Zawada i Karol Angielski, a cztery – Patryk Leszczyński. Najlepszym asystentem drużyny jest Emil Szostak, który zaliczył cztery skuteczne ostatnie podania przy golach kolegów, a po trzy zanotowali Radosław Gałązka, Kacper Kucharski i Ricardo Grym.

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn, rozegrany na Dozbud Arenie zakończył się zwycięstwem Ząbkovii 4:0. Dwie bramki dla naszej drużyny strzelił Daniel Kozik, a po jednej Konrad Cichowski i Michał Tarnogrodzki. W relacji z tego meczu, którą zatytułowałem „PEWNE ZWYCIĘSTWO Z WISŁĄ”, napisałem m.in. „…Spotkanie rozpoczęło się dla naszej drużyny bardzo korzystnie. Już w ósmej minucie objęła prowadzenie po sytuacyjnym strzale Daniela Kozika… W późniejszym okresie gry inicjatywę dość wyraźnie przejęli młodzi płocczanie. Chwilami odnosiłem wrażenie, choć nie jestem w stanie potwierdzić tego spostrzeżenia „twardymi dowodami”, że posiadanie przez nich piłki w pierwszej części gry sięgało ponad siedemdziesięciu procent. Strzały na bramkę Mateusza Matrackiego oddawali kolejno Adrian Szczutowski z narożnika pola karnego, Piotr Majchrzak z linii pola karnego oraz Patryk Wieliczko z dystansu...”

Krzysztof Krajewski


24 KOLEJKA – 11-12 maja:

Huragan Wołomin
-
Kasztelan Sierpc
sobota, godz. 11:00
Drukarz Warszawa
-
Mazur Gostynin
sobota, godz. 11:00
Hutnik Warszawa
-
Mławianka Mława
sobota, godz. 11:00
KS Łomianki
-
Mazovia Mińsk Mazowiecki 
sobota, godz. 16:00
Ożarowianka Ożarów Maz.
-
MKS Przasnysz
sobota, godz. 17:00
Korona Ostrołęka
-
Wkra Żuromin
sobota godz. 17:00
Wisła II Płock
-
Ząbkovia Ząbki  
niedziela godz. 11:00
Pogoń II Siedlce  
-
MKS Ciechanów
niedziela godz. 17:30