Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 14 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 14 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 14 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie 14. kolejki mazowieckiej forBET IV ligi. Większość spotkań odbędzie się w sobotę, w tym także starcie Ząbkovii ze Świtem Staroźreby które, podobnie zresztą jak wszystkie pozostałe sobotnie mecze, rozpocznie się na Dozbud Arenie w Ząbkach o godzinie 13.00.

W innych meczach także nie powinno zabraknąć atrakcji. W arcyciekawie zapowiadającym się meczu liderująca Mazovia Mińsk Mazowiecki podejmie na własnym boisku depczącą jej „po piętach” drużynę KS CK Troszyn, próbująca nadrobić stracony w sobotę dystans do liderów Victoria Sulejówek poszuka punktów na boisku Oskara Przysucha, a rezerwy ekstraklasowej Wisły Płock zagrają na wyjeździe z Orłem Baniocha.

Ząbkowianie po czwartym kolejnym remisie, tym razem 1:1 z Victorią Sulejówek z dorobkiem osiemnastu punktów nadal zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Na czele wyścigu o awans do III ligi pozostaje Mazovia Mińsk Mazowiecki, która zgromadziła trzydzieści trzy punkty, a w ostatniej serii gier pokonała w meczu wyjazdowym Mszczonowiankę 4:0. Jeden punkt straty do mińszczan notuje drużyna KS CK Troszyn, która na swoim boisku wygrała 7:0 z Escolą Varsovia, a cztery Victoria, po zremisowanym meczu z Ząbkovią. 

Nasz najbliższy rywal awansował do IV ligi w sezonie 2018/19 zajmując drugie miejsce w grupie płockiej ligi okręgowej. Na finiszu rozgrywek gracze Świtu przegrali wprawdzie o jeden punkt rywalizację ze Skrą Drobin, ale ta ze względów organizacyjnych i finansowych nie zdecydowała się ostatecznie przystąpić do rywalizacji na tym poziomie rozgrywek. Po tej decyzji Świt Staroźreby uświetnił jubileusz 70-lecia istnienia klubu awansem. W dotychczasowej historii występów naszej drużyny na boiskach IV ligi, liczonej od jej reaktywacji przed sezonem 2016/17, z drużyną Świtu Staroźreby ząbkowianom przyszło rywalizować trzykrotnie. Bilans tych spotkań jest zdecydowanie korzystny dla naszej drużyny, która odniosła komplet zwycięstw, notując bilans bramkowy 9:3. 

W rozegranych dotychczas trzynastu kolejkach bieżącego sezonu nasi najbliżsi rywale po trzech wygranych, dwóch remisach oraz ośmiu porażkach zgromadzili jedenaście punktów, co przy bilansie bramkowym 18:38 pozwala im zajmować piętnaste miejsce w ligowej tabeli. Na wyjazdach rozegrali siedem spotkań z których jedno zakończyli zwycięstwem, jedno zdołali zremisować i doznali pięciu porażek. Bilans bramkowy 10:18. W ostatnich sześciu seriach gier gracze ze Staroźreb doznali pięciu kolejnych porażek, by przed tygodniem się „przełamać”. Kolejno przegrali 0:3 na wyjeździe z Orłem Baniocha, 1:5 „domowe” stracie z Marcovią, 1:2 wyjazdowy mecz z Escolą Varsovia i po 0:4 przed własną publicznością z Mazovią oraz w Karczewie z tamtejszym Mazurem, a przed kilkoma dniami pokonali na swoim boisku MKS Przasnysz 4:2. Dotychczasowym dorobkiem bramkowym drużyny podzieliło się dziesięciu zawodników. Najskuteczniejszym strzelcem Świtu jest zdobywca czterech bramek Przemysław Kowalczyk, po dwa trafienia zapisali na swoim koncie Rafał Trakul, Gabriel Więcek oraz Patryk Szczepański.

Krzysztof Krajewski


Kolejka 14 – 29-30 października

Mazovia Mińsk Mazowiecki   - KS CK Troszyn sobota, godz. 13:00
Oskar Przysucha - Victoria Sulejówek sobota, godz. 13:00
Orzeł Baniocha - Wisła II Płock sobota, godz. 13:00
MKS Przasnysz - MKS Piaseczno sobota, godz. 13:00
Hutnik Warszawa - Narew 1962 Ostrołęka sobota godz. 13:00
Mazur Karczew - Mszczonowianka Mszczonów sobota, godz. 13:00
Ząbkovia Ząbki - Świt Staroźreby sobota, godz. 13:00
Marcovia Marki - Wilga Garwolin   sobota, godz. 13:00
Escola Varsovia Warszawa - KS Raszyn niedziela, godz. 13:00