Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 13 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 13 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 13 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie spotkań 13. kolejki mazowieckiej forBET IV ligi. Większość z nich odbędzie się w sobotę, w tym także wyjazdowy mecz Ząbkovii, w którym jej przeciwnikiem będzie Victoria Sulejówek.

Początek starcia na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Krasińskiego 6 zaplanowana na godzinę 14.00. W innych ciekawie zapowiadających się meczach tej kolejki liderująca Mazovia Mińsk Mazowiecki zagra na wyjeździe z Mszczonowianką Mszczonów, a KS CK Troszyn na swoim obiekcie gościć będzie Escolę Varsovia. Kończący kolejkę mecz Wisły II Płock z Narwią Ostrołęka odbędzie się w niedzielne popołudnie.

Ząbkowianie po trzecim kolejnym remisie, tym razem w starciu z Oskarem Przysucha z dorobkiem siedemnastu punktów utrzymali dziewiąte miejsce w tabeli. Nowym liderem została Mazovia, która pokonała przed własną publicznością MKS Piaseczno aż 7:0 i „zdetronizowała” KS CK Troszyn, który tylko zremisował 2:2 wyjazdowy mecz z Marcovią Marki. Mińszczanie zgromadzili trzydzieści punktów i o jedno „oczko” wyprzedzają jedenastkę z Troszyna, a o dwa trzecią w ligowej tabeli Victorię Sulejówek, która będzie naszym najbliższym rywalem.

W dotychczasowej historii występów naszej drużyny na boiskach IV ligi, liczonej od jej reaktywacji przed sezonem 2016/17 z drużyną Victorii w rozgrywkach ligowych przyszło nam rywalizować tylko dwukrotnie. Miało to miejsce w sezonie popandemicznym, gdy czwartoligowa rywalizacja odbywała się w trzech grupach. Bilans tych spotkań jest doskonale remisowy. W Ząbkach Victoria wygrała 4:1, by przed własną publicznością przegrać 0:3. Po dwunastu rozegranych kolejkach bieżącego sezonu, jak już wcześniej wspomniałem, z dorobkiem dwudziestu ośmiu punktów Victoria zajmuje trzecie miejsce w tabeli. W sześciu dotychczas rozegranych meczach „domowych” bieżącego sezonu gracze z Sulejówka pięciokrotnie zwyciężali, doznając tylko jednej porażki (1:4 z rezerwami Wisły Płock). Wart podkreślenia jest także fakt, że nasi rywale cztery ostatnie mecze zakończyli zdobyciem kompletu punktów. Kolejno wygrali 2:1 u siebie z Escolą, pokonali na wyjeździe Mazovię 3:2, później przed własną publicznością 2:0 Mazura Karczew, by przed kilkoma dniami pokonać w Przasnyszu tamtejszy MKS 3:1. Dotychczasowym dorobkiem bramkowym drużyny podzieliło się dwunastu zawodników Najskuteczniejszymi strzelcami są zdobywca sześciu bramek Stanisław Ławcewicz-Musialik oraz autorzy pięciu trafień Julian Świątek i Jan Dźwigała. Cztery trafiania zapisał na swoim koncie Konrad Śliwka.

Na stadionie w Sulejówku nasza drużyna gościła po raz ostatni niemal dokładnie półtora roku temu (17.04.2021) w ramach osiemnastej kolejki sezonu 2020/21 i po dwóch trafieniach Mateusza Kowalczyka oraz jednym Kacpra Grabowicza wygrała 3:0. W relacji z tego spotkania, którą zatytułowałem „PEWNA WYGRANA Z WICELIDEREM” napisałem m. in.: „…Przyznam szczerze, że nie należałem do grona wielkich optymistów, jeżeli chodzi o możliwość wywiezienia korzystnego wyniku z boiska wicelidera naszej grupy. Dwa poważne argumenty, które leżały u podstaw tego, nie ukrywajmy, nie przystającego prawdziwemu kibicowi ząbkowskiej drużyny pesymizmu, to zdecydowanie negatywne wspomnienia z jesiennego meczu tych drużyn, w którym Victoria „robiła co chciała” na boisku w Ząbkach i zdecydowanie wygrała 4:1 oraz obraz meczu sprzed tygodnia, który pomimo minimalnego zwycięstwa z MKS-em Piaseczno, pozostanie w mojej pamięci (jeżeli w ogóle w jakikolwiek sposób pozostanie) wyłącznie jako mecz, może poza pierwszym kwadransem gry, do natychmiastowego zapomnienia. Teraz już wiem, nie miałem racji. Myliłem się (zresztą, jak doskonale wiecie nie po raz pierwszy), a w ten nieporadny sposób podejmuję próbę „odszczekania” słów, które co prawda nigdy z moich ust wprost nie padły, ale kłębiły się w mojej głowie i powodowały wspomniany wcześniej niepokój.”

Krzysztof Krajewski


Kolejka 13 – 22-23 października

Mszczonowianka   - Mazovia Mińsk Maz. sobota, godz. 12:30
MKS Piaseczno - Mazur Karczew sobota, godz. 13:00
KS CK Troszyn - Escola Varsovia sobota, godz. 14:00
Victoria Sulejówek - Ząbkovia Ząbki sobota, godz. 14:00
Oskar Przysucha - Hutnik Warszawa sobota godz. 14:00
KS Raszyn - Marcovia Marki sobota, godz. 14:00
Wilga Garwolin - Orzeł Baniocha sobota, godz. 15:00
Świt Staroźreby - MKS Przasnysz   sobota, godz. 15:00
Wisła II Płock - Narew Ostrołęka niedziela, godz. 13:00