Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: POWRÓT NA BOISKA
Zapowiedź meczu: POWRÓT NA BOISKA

Zapowiedź meczu: POWRÓT NA BOISKA

Niewątpliwie po niefortunnych barażach o awans do III ligi, zakończonych ostatecznie porażką z Pilicą Białobrzegi powrót ząbkowskich piłkarzy na boisko i kibiców na trybuny nie będzie łatwy. Niezależnie jednak od okoliczności IV liga startuje już w najbliższy weekend, a na początek jedenastce Ząbkovii przyjdzie grać w wyjazdowym meczu z rywalem zza miedzy – AP Marcovią Marki. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12.00.


Przed startem sezonu chciałbym przedstawić aktualną sytuację dotyczącą kształtu IV ligi, po rozstrzygnięciach poprzedniego, popandemicznego sezonu, w którym na tym poziomie rozgrywek występowało aż czterdzieści dwie drużyny. Od bieżącego sezonu wracamy do wcześniejszych rozwiązań, mianowicie do dwóch grup liczących po osiemnaście drużyn. Rywalami naszej drużyny w grupie I (północnej) będą: grający w poprzednim sezonie w naszej (centralnej) grupie: Drukarz Warszawa, Escola Varsovia, Unia Warszawa oraz Marcovia; grający w grupie północnej Mławianka Mława, Wisła II Płock, Świt Staroźreby, KS CK Troszyn, Huragan Wołomin, Wkra Żuromin, Hutnik Warszawa, Makowianka Maków Maz. i MKS Przasnysz oraz czterech beniaminków – Sokół Serock, Narew 1962 Ostrołęka, Stoczniowiec Płock i Żbik Nasielsk. Jeżeli potwierdzą się doniesienia, które do mnie docierają, obecny sezon może być ostatnim, który będzie rozgrywany w obecnej formule. Od kolejnego IV liga na Mazowszu ma być rozgrywana w ramach jednej osiemnastozespołowej grupy oraz ma zostać utworzony dodatkowy poziom rozgrywkowy – V liga, który będzie poziomem pośrednim pomiędzy IV ligą a Ligami Okręgowymi. Nie wiem niestety ile w tych doniesieniach jest prawdy, ale z pewnością tego rodzaju zmiana byłoby bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie gdy przypomnimy sobie niedawny przegrany baraży po doskonałym sezonie zasadniczym ząbkowskiej drużyny. 

Na koniec pozostawiłem przedstawienie aktualnego składu sztabu szkoleniowego oraz kadry zawodniczej, która będzie reprezentować barwy naszej drużyny w najbliższym sezonie: Pierwszym trenerem drużyny jest PIOTR DZIEWICKI, drugim trenerem PIOTR CENTKOWSKI, trenerem bramkarzy PIOTR BANASIAK, trenerem przygotowania motorycznego RAFAŁ RUDOWSKI, natomiast kierownikiem drużyny niezmiennie pozostaje DARIUSZ DUDKIEWICZ.

BRAMKARZE: PIOTR BANASIAK, MATEUSZ MATRACKI, MICHAŁ SZYMCZAK;

OBROŃCY: PIOTR AUGUSTYNIAK, MICHAŁ BOCZOŃ, DANIEL KLEBER – przybył z Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski, BAZYLI KOKOT, MAREK KWIATKOWSKI – przybył z Polonii Warszawa, KRYSTIAN MIANOWICZ, PRZEMYSŁAW SZULAKOWSKI, FRANCISZEK WALCZAK, KACPER ZIÓŁKOWSKI – przybył z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski;

POMOCNICY: KUBA JÓŹWIAK – przybył z Pelikana Łowicz, JULIUSZ KOPROWICZ – przybył z Mszczonowianki Mszczonów, SEBASTIAN KWACZRELISZWILI – przybył z Ursusa Warszawa, BARTOSZ LELITO, PAWEŁ MICHAŁEK – przybył z Hutnika Warszawa, KEWIN PRZYGODA, BARTŁOMIEJ SMOLARCZYK, JAKUB SZCZEPOCKI, BARTOSZ OSOLIŃSKI, BARTOSZ WIŚNIEWSKI, OSKAR ZAKS;

NAPASTNICY: KACPER GRABOWICZ, KRYSTIAN TEODORCZYK, SORY IBRAHIM KEITA (MALI) – przybył z Józefovii Józefów.

Z drużyny odeszli: ERYK AGNYZIAK (Orzeł Baniocha), KONRAD BUDEK (Legionovia Legionowo), MAKSYMILIAN KORCZAK (Błonianka Błonie), MATEUSZ KOWALCZYK (ŁKS Łódź), MIKOŁAJ RANDAK (Wigry Suwałki), KAROL SZELIGA (Marcovia Marki), PATRYK ZYCH (Stomil Olsztyn).

Krzysztof Krajewski


Kolejka 1: 7-8 sierpnia

Świt Staroźreby - Makowianka Maków Maz. piątek, godz. 18:00
AP Marcovia Marki - Ząbkovia Ząbki sobota, godz. 12:00
Żbik Nasielsk - MKS Przasnysz sobota, godz. 14:00
KS CK Troszyn - Drukarz Warszawa  sobota, godz. 17:00
Narew 1962 Ostrołęka - Hutnik Warszawa sobota, godz. 17:00
Huragan Wołomin - Stoczniowiec Płock  sobota godz. 11:00
Escola Varsovia Warszawa - Unia Warszawa sobota, godz. 11:00
Mławianka Mława - Wkra Żuromin sobota, godz. 17:00
Wisła II Płock - Sokół Serock niedziela, godz. 11:00