Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
KOLEJNE TRZY PUNKTY
KOLEJNE TRZY PUNKTY

KOLEJNE TRZY PUNKTY

Powrót na trawiaste, dobrze przygotowane boisko w Ząbkach nie mógł się inaczej skończyć, jak okazałym zwycięstwem. Od początku spotkania z Unią Warszawa zawodnicy naszej drużyny, składnymi akcjami siali popłoch w szeregach defensywy gości. Raz za razem sunęły ataki, zakończone niecelnymi strzałami po akcjach, po których ręce same się składały do oklasków.

W 9 minucie meczu, po kolejnej składnej akcji naszego zespołu, Kuba Jóźwiak strzelił głową bramkę na 1 – 0. Nasz zespół nie zatrzymywał się w swoich poczynaniach szukając kolejnych okazji do strzelenia bramki. Zawodnicy Warszawskiej Unii bronili się bardzo mądrze, co jakiś czas groźnie kontrując i dając bramkarzowi naszej drużyny Mateuszowi Matrackiemu okazję do wykazania się. W 48 minucie kolejna akcja zespołowa pozwoliła Kubie Jóźwiakowi na oddanie celnego strzału na bramkę gości z ok. 20 metrów.     2 – 0 i gdy wydawało by się, że już jest po meczu, goście powoli odzyskiwali inicjatywę spychając naszych zawodników do obrony. W 53 minucie spotkania Kamil Mieszkowski celnym strzałem zakończył akcję swojej drużyny, dając nadzieję na osiągnięcie dobrego wyniku. Zmiany poczynione przez trenera Piotra Dziewickiego bardzo szybko pozwoliły odzyskać przewagę w środku polu zakończoną strzeleniem na 3 – 1 efektownej bramki przez Bartosza Wiśniewskiego w 69 minucie spotkania. Ostatnią bramkę meczu na 4 – 1 strzelił po indywidualnej akcji Sebastian Kwaczreliszwili nie dając najmniejszych szans bramkarzowi gości. Podsumowując ten mecz można powiedzieć, że forma zespołu rośnie. Napawa to optymizmem przed środowym meczem z Wisłą II Płock, który rozegramy w najbliższą środę na wyjeździe.

 

Poniżej podsumowanie dzisiejszego spotkania autorstwa trenera Piotr Dziewickiego

Podsumowując dzisiejszy mecz musimy parę słów powiedzieć o tym, że znowu cała meczowa osiemnastka pokazała, że chce grać, że rezerwowym zawodnikom też należy się miejsce w podstawowym składzie i to mnie bardzo cieszy. Jestem też bardzo zadowolony z postawy młodych zawodników. Po raz kolejny udowadniają oni, że zasługują na grę w zespole seniorów. Ten mecz toczył się pod nasze dyktando i nie można powiedzieć, że było inaczej, choć zapewne były fragmenty, gdzie siwych włosów mogło mi przybyć. Wiemy nad czym mamy pracować, ale przed meczem z Wisła Płock nie będę zdradzał. Gra ofensywna w dzisiejszym meczu mogła się podobać nielicznie zgromadzonej publiczności. Cieszy mnie bardzo dobra dyspozycja Kuby Jóźwiaka, który strzelił dwie piękne bramki, a mógł okrasić dzisiejszy mecz nie klasycznym hattrickiem, ale hattrickiem. Ogólnie bardzo dobrze się wkomponował w nasz zespół zasilając nas w okresie letnim. Nasi zawodnicy czują się coraz pewniej i z radością powrócili na świetnie przygotowaną murawę przez pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach. Mecz mógł się podobać. Był szybki i obfitował w wiele fajnych akcji, dzięki świetnie przygotowanej murawie.


ZĄBKOVIA Ząbki – UNIA Warszawa 4 – 1 (1 – 0)

Ząbki, 28 sierpnia 2021 r.

Bramki: 
Jóźwiak 9’, Jóźwiak 48’, Wiśniewski 69’, Kwaczreliszwili 85’
Skład Ząbkovia Ząbki: Matracki – Szulakowski, Smolarczyk, Augustyniak, Kokot (46’ Mazurczak), Jóźwiak (77’ Różycki), Osoliński (77 Kwaczreliszwili), Wiśniewski (88’ Teodorczyk), Lelito (46’ Kwiatkowski), Przygoda (85’ Michałek), Kleber
Skład Unia Warszawa: Jabłoński – Gruba, Mróz (75’ Szewczyk), Mydłowiecki, Wolniewicz, Sobota (85’ Fajkowski) Mieszkowski (70’ Goździewski), Nowakowski, Grot (30’ Mika), Parzyszek, Żewłakow (60’ Modzelewski)
Żółte kartki: Lelito (Ząbkovia)