Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
KONIEC WIEŃCZY DZIEŁO
KONIEC WIEŃCZY DZIEŁO

KONIEC WIEŃCZY DZIEŁO

ZĄBKI, 14.08.2021 

Skromnym zwycięstwem 1:0 zakończył się pierwszy w tym sezonie mecz Ząbkovii przed własną publicznością. Przeciwnikiem była jedenastka Wkry Żuromin, a strzelcem gola na wagę trzech punktów został Kewin Przygoda, który umieścił piłkę w siatce po indywidualnej, przebojowej akcji i doskonałej asyście Przemysława Szulakowskiego. Na moment gdy piszę ten tekst liderami ligowej tabeli naszej grupy rozgrywkowej są drużyny KS CK Troszyn, Hutnika Warszawa oraz rezerw ekstraklasowej Wisły Płock, które zgromadziły komplet sześciu punktów. Do tego grona ma szansę dołączyć zwycięzca dzisiejszego spotkania w którym płocki Stoczniowiec podejmował będzie stołeczną Escolę Varsovia. Ząbkowianie plasują się w połowie stawki osiemnastu drużyn. 


Porażka w meczu inaugurującym ligowe rozgrywki sprawiła, że trener Piotr Dziewicki w wyjściowym składzie naszej drużyny dokonał kilku korekt. Od pierwszej minuty na boisko wybiegli Kacper Ziółkowski, Krystian Teodorczyk i Kuba Jóźwiak. Trudno powiedzieć, czy roszady w składzie, czy też boiskowe poczynania naszego sobotniego rywala sprawiły, że ząbkowska drużyna miała niemal przez całe spotkanie „optyczną” przewagę. Widać było determinację w dążeniu do strzelenia gola, ale przez dłuższy czas nie przekładała się ona na wymierne efekty bramkowe. Kilkukrotnie na bramkę strzeżoną przez Mateusza Ambrochowicza uderzał Kewin Przygoda, ale były to strzały albo niecelne, albo blokowane przez obrońców Wkry. Szczególnie szkoda sytuacji z 32 minuty meczu, kiedy po podaniu Bartosza Wiśniewskiego ząbkowski skrzydłowy znalazł się sam na sam z bramkarzem rywala, ale niestety zbyt długo zwlekał ze strzałem i obrońcy gości zdążyli wrócić na swoje pozycje. Przed szansą stanął także Wiśniewski, który w polu karnym opanował piłkę po podaniu Jóźwiaka, zdołał się z nią odwrócić i strzelić w kierunku dalszego słupka, ale jeden z żuromińskich obrońców zdołał przeciąć lot piłki i wybić ją na rzut rożny. Ostatecznie bramka, której strzelcem był Przygoda padła pod koniec pierwszej części meczu, ale śmiem twierdzić, że dziewięćdziesiąt procent zasług za jej strzelenie należy przypisać Przemysławowi Szulakowskiemu. Prawy defensor naszej drużyny zdecydował się szarżę w polu karnym rywali, wygrał trzy „przebitki” z próbującymi rozpaczliwie interweniować obrońcami gości i dośrodkował „na nos” do Przygody, który główkując z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Druga część tego meczu wyglądała bardzo podobnie, z tym tylko, że aktywniejsi stali się goście, ale żadna z akcji ofensywnych zarówno podopiecznych nerwowo pokrzykującego przy ławce rezerwowych trenera Jana Ciosa, jak i naszej drużyny nie zakończyła się sukcesem. 

***

Na koniec zostawiłem informację, która z pewnością wielu spośród Was ucieszy. Okoliczności sprawiły, że po pięciu latach pracy postanowiłem, ze skutkiem natychmiastowym, bezterminowo zwiesić swoje działania przy obsłudze spotkań ząbkowskiej drużyny. Natłok innych obowiązków oraz zupełnie nowy projekt w który ostatnio się zaangażowałem sprawiają, że jestem zmuszony wydatnie ograniczać swoje dotychczasowe aktywności. Szczerze wierzę, że osoba, która zajmie moje miejsce będzie zdecydowanie mniej wymagająca, sarkastyczna i krytyczna w opisywaniu bieżących boiskowych wydarzeń, dotyczących naszej drużyny. Prawda jest taka, że mnie czasami rzeczywiście zdarzało się zapominać, że ząbkowska drużyna występuje na piątym poziomie rozgrywek w kraju, którego liga jest klasyfikowany na dwudziestym dziewiątym miejscu w europejskim rankingu. Po prostu muszę ochłonąć i nabrać do wielu spraw dystansu.


Ząbkovia Ząbki – Wkra Żuromin 1:0 (1:0)

Ząbki, 14 sierpnia 2021 r.

Widzów: 
ok. 150
Bramki: 
Przygoda 38'
Skład Ząbkovia Ząbki: Matracki – Szulakowski (58' Mianowicz), Smolarczyk, Augustyniak, Ziółkowski – Teodorczyk (46' Lelito), Osoliński (86' Kwiatkowski) – Jóźwiak (67' Mazurczak), Wiśniewski, Przygoda – Kwaczreliszwili (61' Kleber)
Skład Wkra Żuromin: Ambrochowicz – Kopczyński, Kamiński, Żelazny (44' Sobczyński), Kosiński (61' Braski) – Skolimowski (55' Narewski), Cheffou, Sowiński, Jakubowski (55' Karolewski), DaSilva – Rodrigues (83' Nowacki)
Żółte kartki: Teodorczyk, Szulakowski, Smolarczyk (Ząbkovia) – Sobczyński (Wkra)
Sędzia: Łukasz Matlęga (WS Warszawa)