Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 2 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 2 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 2 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań 2. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Najwcześniej, bo już w piątkowe popołudnie, a dokładnie o godzinie 18.00 zmierzą się jedenastki Hutnika Warszawa i Huraganu Wołomin. Kolejkę zakończy niedzielne starcie płockiego Stoczniowca z warszawską Escolą Varsovia, które zostanie rozegrane o godzinie 17.00. Ząbkovia Ząbki swój pierwszy w obecnym sezonie mecz ligowy na Dozbud Arenie w Ząbkach rozegra w sobotę o godzinie 17.00, a jej przeciwnikiem będzie Wkra Żuromin

Porażka 0:1 z Marcovią Marki na inaugurację nowego sezonu sprawiła, że ząbkowska drużyna zajmuje dopiero dwunaste miejsce w ligowej tabeli. Liderami zostały drużyny MKS Przasnysz oraz KS CK Troszyn pokonując swoich rywali, którymi były odpowiednio Żbik Nasielsk oraz Drukarz Warszawa w stosunku 4:0. Trzecie miejsce w ligowej tabeli zajmuje Hutnik Warszawa, który pokonał 4:1 w meczu wyjazdowym Narew Ostrołęka, a czwarte Escola Varsovia, która wygrała 3:0 z Unią Warszawa. Komplet punktów w premierowej odsłonie ligowych zmagań zainkasowały także płockie drużyny Stoczniowca i rezerw ekstraklasowej Wisły oraz nasi sobotni rywale z Marek.

Nasz najbliższy przeciwnik w poprzednim sezonie grał w grupie północnej IV ligi. Wywalczenie trzydziestu trzech punktów pozwoliło mu zająć bezpieczną siódmą pozycję w tabeli. Na dorobek punktowy drużyny z Żuromina złożyło się dziesięć zwycięstw i trzy remisy, przy trzynastu doznanych porażkach, bilans bramkowy 42:51. W trzynastu meczach wyjazdowych Wkra zanotowała pięć zwycięstw i osiem porażek. Dziwnym trafem w sezonie 2019/20, przerwanym po rozegraniu rundy jesiennej na skutek ograniczeń pandemicznych, gracze z Żuromina także byli pierwszym „domowym” rywalem Ząbkovii. Miało to miejsce na inaugurację rozgrywek i zakończyło zdecydowanym zwycięstwem naszej drużyny 5:0. W relacji z tego spotkania, którą opatrzyłem tytułem „MOCNY POCZĄTEK SEZONU” napisałem m.in. „Mimo optycznej przewagi, którą nasza drużyna osiągnęła niemal od pierwszych minut spotkania, dość długo trzeba było czekać na poważniejsze zagrożenie pod bramką gości. Na dobrą sprawę doszło do niego dopiero w 14. minucie meczu, za sprawą bardzo aktywnego w tym meczu Damiana Świerblewskiego, który został sfaulowany przez bramkarza gości Michała Michalaka, przy próbie dojścia do prostopadłego podania Wojciecha Kokoszewskiego. Zdarzenie miało miejsce w obrębie pola karnego przyjezdnych, toteż do wykonania „jedenastki” podszedł, zazwyczaj bardzo pewnie je egzekwujący kapitan naszej drużyny, Dariusz Dadacz i… nie trafił w światło bramki. Kolejne akcje ząbkowian, z każdą minutą przeprowadzane z coraz większym rozmachem, przynosiły coraz realniejsze zagrożenie dla bramki przyjezdnych, a gdy w końcu po kapitalnej zespołowej akcji nasza drużyna wyszła  na prowadzenie… to niemal od razu dwubramkowe. W odstępie niespełna minuty dwie bramki strzelił Konrad Cichowski, który przy pierwszym golu trafił do siatki z kilku metrów po dograniu z lewej strony boiska Kokoszewskiego, przy drugim zaś w okolicach środka boiska przejął piłkę wybijaną przez Mateusza Matrackiego, sprytnie ominął wychodzącego bardzo wysoko ze swojej bramki Michalaka i z piłką przy nodze pokonał kilkadziesiąt metrów w kierunku pustej bramki gości.”

Krzysztof Krajewski

Kolejka 2 – 13-15 sierpnia

Hutnik Warszawa - Huragan Wołomin piątek, godz. 18:00
MKS Przasnysz - Wisła II Płock sobota, godz. 11:00
Drukarz Warszawa - Narew 1962 Ostrołęka sobota, godz. 11:00
AP Marcovia Marki - Żbik Nasielsk sobota, godz. 12:00
Sokół Serock - Świt Staroźreby sobota, godz. 14:00
Ząbkovia Ząbki - Wkra Żuromin   sobota godz. 17:00
Makowianka Maków Maz. - KS CK Troszyn sobota, godz. 17:00
Unia Warszawa - Mławianka Mława sobota, godz. 17:00
Stoczniowiec Płock - Escola Varsovia niedziela, godz. 17:00