Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA: przed 3 meczem barażowym
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA: przed 3 meczem barażowym

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA: przed 3 meczem barażowym

W najbliższą niedzielę o godzinie 17.00 na sztucznej nawierzchni stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie dojdzie do ostatniego akordu mazowieckich baraży o awans do III ligi. W meczu w dużej mierze o charakterze towarzyskim zmierzą się zwycięzcy grupy północnej (Ciechanów, Ostrołęka, Płock) Mławianka oraz grupy centralnej Ząbkovia Ząbki. Nieprzypadkowo napisałem o meczu towarzyskim, gdyż obie jedenastki w swoich pierwszych spotkaniach barażowych przegrały w rywalizacji ze zwycięzcą grupy południowej (Radom, Siedlce) Pilicą Białobrzegi, która w ten sposób zapewniła sobie bezdyskusyjny awans na trzecioligowe boiska. Ząbkovia, jak doskonale pamiętamy w ostatnią sobotę, grając przed własną publicznością „poległa” w starciu z białobrzeżanami 0:2 (w serii rzutów karnych 3:4), natomiast mławianie w dniu wczorajszym, przegrali w Białobrzegach 2:5 (w rzutach karnych 4:5).

Zapewne nikomu nie trzeba przypominać, że Ząbkovia przez sezon zasadniczy przeszła „jak burza”. Z dwudziestu sześciu rozegranych spotkań wygrała dwadzieścia cztery i zgromadziła siedemdziesiąt trzy punkty, o czternaście wyprzedzając w ligowej tabeli Victorię Sulejówek oraz MKS Piaseczno. Bilans bramkowy 85:18. Oba mecze zakończone stratą punktów (porażka 1:4 z Victorią oraz remis 0:0 z Drukarzem Warszawa) miały miejsce na Dozbud Arenie w Ząbkach. Wśród strzelców w ząbkowskiej drużynie wyróżniają się zdobywca piętnastu bramek Patryk Zych, autor czternastu trafień Tomasz Sieński oraz Mateusz Kowalczyk, który bramkarzy rywali pokonywał dwanaście razy. Wśród asystentów brylował Bartosz Wiśniewski, którego w rundzie jesiennej dzielnie wspomagał Damian Świerblewski, a w meczach wiosennych wszyscy trzej wspomniani wyżej strzelcy.

Nasz najbliższy przeciwnik o awans do strefy barażowej niemal do samego końca rozgrywek musiał walczyć z rezerwami ekstraklasowej Wisły Płock, Huraganem Wołomin oraz Świtem Staroźreby. Mławianie w sezonie zasadniczym wygrali dwadzieścia spotkań, jedno zakończyli remisem i pięciokrotnie schodził z boiska pokonani. Sześć spotkań zakończonych przez nich stratę punktów, to na swoim obiekcie przegrana 0:2 ze Świtem Staroźreby, natomiast w spotkaniach wyjazdowych porażki 0:1… ponownie ze Świtem, 0:3 z Wisłą II Płock, 1:5 z MKS-em Przasnysz, 0:2 z Wkrą Żuromin oraz bezbramkowy remis z Huraganem Wołomin. Łącznie na koniec sezonu drużyna z Mławy zgromadziła sześćdziesiąt jeden punktów i o cztery wyprzedziła drugi w tabeli Świt oraz o siedem zespoły rezerw płockiej Wisły oraz Huraganu. Bilans bramkowy 100:34. Na listę strzelców w zespole naszych najbliższych rywali wpisało się łącznie siedemnastu zawodników. Zdecydowanie najlepszym strzelcem drużyny, a jednocześnie królem ligowych snajperów w grupie północnej jest zdobywca dwudziestu trzech bramek Mateusz Stryjewski. Niewiele w strzeleckich dokonaniach ustępuje mu autor osiemnastu trafień Szymon Masiak. Trzynaście bramek na swoim koncie zapisał Dominik Lemanek, a dwanaście Michał Stryjewski.

Krzysztof Krajewski