Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 26 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 26 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 26 kolejką

Ostatnia kolejka spotkań w grupie centralnej mazowieckiej IV ligi rozpocznie się już w dniu dzisiejszym, gdy o godz. 16.00 na boisku przy ul. Fleminga wyjdą drużyny Escoli Varsovia oraz KS Raszyn. Także dziś o godzinie 20.00 rozpocznie się mecz Unii Warszawa z Józefovią Józefów. Pozostałe pięć spotkań kończących rundę zasadniczą zaplanowano na sobotę. Nasza drużyna swoje wyjazdowe starcie z Mazurem Karczew rozpocznie o godzinie 17.00. Jak już pisałem w ostatni weekend ostatecznie wykrystalizowała się trójka uczestników baraży o awans do III ligi. Do Pilicy Białobrzegi i Ząbkovii dołączyła drużyna Mławianki Mława, która zapewniła sobie wygraną w grupie północnej. Mławianie bez większych problemów uporali się w Łomiankach z tamtejszym KS-em pokonując go 3:0, a mający wcześniej dwa punkty straty Huragan Wołomin przegrał wyjazdowy mecz ze Świtem Staroźreby i stracił zarówno szanse na dogonienie lidera, jak również pozycję wicelidera na rzecz swoich sobotnich rywali.

W najbliższą sobotę w ramach ostatniej ligowej kolejki Ząbkovia zmierzy się na wyjeździe 

z Mazurem Karczew. Nasi rywale zajmują aktualnie szóstą pozycję w tabeli z dorobkiem trzydziestu ośmiu punktów, na który złożyło się jedenaście zwycięstw, pięć remisów oraz dziewięć porażek. Stosunek bramek 37:38. Na własnym obiekcie w dwunastu rozegranych spotkaniach karczewianie zanotowali sześć zwycięstw, cztery remisy i doznali dwóch porażek przy bilansie bramkowym 21:11. Runda wiosenna nie jest w wykonaniu drużyna Mazura nazbyt imponująca. Z dziesięciu rozegranych spotkań zdołali wygrać tylko trzy, dwa mecze zakończyli remisami i doznali pięciu porażek. W trzech ostatnich kolejkach przegrali 0:1 wyjazdowe starcie z Unią Warszawa, wygrali 2:0 na „swoim podwórku” ze Spartą Jazgarzew, a w ostatnią sobotę zremisowali 1:1 wyjazdowy mecz z Józefovią. Na listę strzelców wśród naszych najbliższych rywali wpisało się łącznie dwunastu zawodników. Najlepszymi snajperami drużyny są Marcin Raszka, który zdobył dotychczas osiem bramek, Dominik Staluszka, który ma ich na koncie pięć oraz Sebastian Szczepaniak z czterema trafieniami. 

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn, rozegrany na Dozbud Arenie zakończył się zwycięstwem Ząbkovii 3:0. Bramki dla naszej drużyny strzelili Patryk Zych, Mikołaj Randak oraz Bartosz Wiśniewski. W relacji z tego meczu, którą zatytułowałem „MISTRZOWIE JESIENI”, napisałem m.in. „…Wiele niepewności towarzyszyło przygotowaniom do tego meczu. Z jednej strony galopujący zarówno na terenie całego kraju, jak u nas na Mazowszu przyrost potwierdzonych testem przypadków zarażenia koronawirusem i artykułowane niemal przez cały ostatni tydzień zapowiedzi nowych rządowych regulacji z tym związanych. Z drugiej zaś dwa ostatnie odwołane mecze naszych sobotnich rywali i dostępne tu i ówdzie informacje, że było to spowodowane właśnie wykrytym w ich szeregach przypadkiem zarażenia. Ostatecznie do spotkania jednak doszło, ale jak już wspomniałem w związku z wprowadzonymi na terenie całej Polski obostrzeniami wynikającymi z wprowadzenia tzw. „czerwonej strefy” zostało ono rozegrane bez udziału publiczności. Być może właśnie ta aura niepewności oraz docierające z niemal każdej strony katastroficzne wizje dalszego rozwoju sytuacji, przyczyniła się w jakiś sposób do nerwowości wykazywanej na boisku przez zawodników obydwu drużyn. Przez większość czasu gry trenerzy rywalizujących drużyn skupiać musieli swoje wysiłki na „wyciszaniu” i uspokajaniu podopiecznych, którzy momentami zamiast grać w piłkę wdawali się w dyskusje zarówno między sobą, jak i z arbitrem zawodów...”

Krzysztof Krajewski


26 KOLEJKA   10-12 czerwca

Escola Varsovia Warszawa - KS Raszyn czwartek, godz. 16:00
Unia Warszawa - Józefovia Józefów czwartek, godz. 20:00
MKS Piaseczno - Sparta Jazgarzew  sobota, godz. 10:30
Mazur Karczew - Ząbkovia Ząbki sobota, godz. 17:00
Ożarowianka Ożarów Maz. - Victoria Sulejówek sobota, godz. 17:00
Okęcie Warszawa - Drukarz Warszawa  sobota godz. 17:00
AP Marcovia Marki - Znicz II Pruszków sobota, godz. 17:00