Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 25 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 25 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 25 kolejką

W najbliższą sobotę, zgodnie z terminarzem rozgrywek mazowieckiej IV ligi, grupy warszawskiej powinny zostać rozegrane wszystkie mecze 25 serii gier. Powinny, ale zapewne ze względu na możliwość „taniego” wydłużenia weekendu dwa mecze zostały przełożone na wcześniejsze terminy. I tak KS Raszyn już dziś wieczorem podejmie na swoim boisku Okęcie Warszawa, a na jutro zostało przełożone spotkanie w którym Victoria Sulejówek zmierzy się z Escolą Varsovia. Początek sobotniego meczu na Dozbud Arenie w Ząbkach, w którym nasza drużyna zmierzy się z jedenastką Ożarowianki Ożarów Mazowiecki zaplanowano na godzinę 17.00.


Ząbkovia już ponad tydzień temu zapewniła sobie prawo gry w barażach o awans do III ligi. Wiadomo, że jednym z jej rywali będzie w nich z pewnością Pilica Białobrzegi, która wygrała rywalizację w grupie południowej. Konkurencja w grupie północnej jest zdecydowanie bardziej wyrównana. Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego faworytem do udziału w barażach zdaje się być Mławianka Mława, która o dwa punkty wyprzedza Huragan Wołomin, a o cztery Świt Staroźreby. Z rywalizacji o awans, można powiedzieć „na własne życzenie” wykluczyły się rezerwy ekstraklasowej Wisły Płock, które najpierw w zeszłym tygodniu zostały ukarane walkowerem, za udział w meczu z Hutnikiem Warszawa nieuprawnionego zawodnika, a w sobotę przegrały na obiekcie lidera 2:4… prowadząc po pierwszych dwudziestu minutach gry 2:0.

Nasz najbliższy rywal w dotychczas rozegranych spotkaniach zgromadził zaledwie dziesięć punktów i zajmuje zdecydowanie ostatnie miejsce w tabeli. Zanotował tylko trzy zwycięstwa, jeden remis i doznał aż dwudziestu porażek, przy bilansie bramkowym 20:89. Spotkania wyjazdowe ożarowianie dość konsekwentnie przegrywają (jedenaście porażek), ale jest od tej reguły jeden wyjątek, gdyż w ramach czwartej serii spotkań pokonali w Markach tamtejszą AP Marcovię 3:2. Bilans bramkowy ich spotkań wyjazdowych to 12:56. Na listę strzelców w drużynie naszych najbliższych rywali wpisało się łącznie dziesięciu zawodników, co przy zdobytych zaledwie dwudziestu golach sprawia, iż indywidualne osiągnięcia poszczególnych graczy nie „rzucają na kolana”. Najlepszymi strzelcami drużyny są Dawid Jankiewicz i Gegi Kurtanidze, którzy zdobyli dotychczas po cztery gole, Marcel Jeziorek z trzema trafieniami oraz Damian Anczkiewicz i Mateusz Stachowicz, którzy mają na koncie po dwie bramki.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi drużynami, rozegrany w Ożarowie Mazowieckim zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 2:0. Bramki dla Ząbkovii strzelili Konrad Budek oraz Eryk Agnyziak. W relacji z tego meczu, którą zatytułowałem „FUTBOL W CZASACH PANDEMII”, napisałem m.in. „…Przechodząc do meczu muszę na wstępie podkreślić fakt, że na boisku spotkały się drużyny z dwóch biegunów ligowej tabeli. Ostatnia w tabeli Ożarowianka, która do tej pory zdołała wywalczyć zaledwie cztery punkty, podejmowała lidera, który w dotychczas rozegranych spotkaniach zanotował dziewięć zwycięstw, jeden remis i doznał jednej porażki. Musiałem o tym wspomnieć, bo przez kilkanaście początkowych minut tego spotkania sytuacja wyglądała tak, jakby drużyny zamieniły się koszulkami. Owszem nasza drużyna starała się spokojnie i bez podejmowania nerwowych ruchów budować akcje ofensywne, ale… niemal każda strata piłki w środowej strefie boiska, a wierzcie mi było ich naprawdę sporo, powodowała błyskawiczną kontrakcję miejscowych... Sytuację nieco uspokoił w trzydziestej pierwszej minucie meczu Konrad Budek, który „wcisnął” piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu jej głową przez Piotra Augustyniaka. W kolejnych akcjach na strzały decydowali się Tomasz Sieński, Damian Świerblewski, Mateusz Kowalczyk, Augustyniak oraz Bartosz Wiśniewski, ale ich uderzenia były albo niecelne, albo skutecznie bronione przez strzegącego bramki ożarowian Jakuba Sapalskiego.”

Krzysztof Krajewski


25 KOLEJKA – 2-5 czerwca

KS Raszyn - Okęcie Warszawa środa, godz. 20:00
Victoria Sulejówek - Escola Varsovia czwartek, godz. 17:00
Ząbkovia Ząbki - Ożarowianka Ożarów Maz. sobota, godz. 17:00
Znicz II Pruszków - MKS Piaseczno sobota, godz. 17:00
Drukarz Warszawa - AP Marcovia Marki sobota, godz. 17:00
Józefovia Józefów - Mazur Karczew  sobota godz. 17:00
Sparta Jazgarzew - Unia Warszawa sobota, godz. 17:00