Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 24 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 24 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 24 kolejką

W ostatni weekend, przynajmniej dla ząbkowskich kibiców, zakończył się czas nerwowego odliczania kolejek, pozostałych do końca sezonu zasadniczego. Komplet punktów wywalczony w wygranym 3:0 meczu z Okęciem Warszawa, przy jednoczesnej porażce wicelidera Victorii Sulejówek, która przed własną publicznością przegrała 1:4 z Marcovią Marki sprawił, iż niezależnie od wyników pozostałych do zakończenia rozgrywek trzech serii spotkań Ząbkovia zapewniła sobie wygraną w grupie centralnej IV ligi na Mazowszu i prawo gry w barażach o awans do trzeciej ligi. Tydzień wcześniej wygraną w grupie południowej zapewniła sobie Pilica Białobrzegi, za to na północy trwa wyrównana walka. Liderem na obecnym etapie rozgrywek jest Mławianka Mława, która zgromadził pięćdziesiąt dwa punkty, ale zaledwie o jedno „oczko” wyprzedza rezerwy Wisły Płock, a o dwa drużynę Huraganu Wołomin.

W najbliższą sobotę w ramach dwudziestej czwartej serii spotkań Ząbkovia zmierzy się na wyjeździe z najwyżej notowanym z tegorocznych beniaminków Escolą Varsovia. Warszawianie zajmują czwartą pozycję w tabeli z dorobkiem czterdziestu dwóch punktów, na który złożyło się trzynaście zwycięstw, trzy remisy, przy poniesionych siedmiu porażkach. Stosunek bramek 66:35. Na własnym obiekcie nasi najbliżsi rywale w jedenastu rozegranych spotkaniach zanotowali siedem zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki. Stosunku bramek 43:18. Nie sposób zapomnieć, że Escola rewelacyjnie rozpoczęła obecny sezon i przez „moment” była nawet liderem naszej grupy rozgrywkowej. Na późniejszym etapie rundy jesiennej nieco obniżyła loty, ale wiosną znów punktuje bardzo regularnie. Dość powiedzieć, że wygrała sześć ostatnich spotkań ligowych, pokonując na wyjeździe Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki 4:0, AP Marcovię 2:0, Unię Warszawa 2:0 oraz Józefovię Józefów 3:0, a na własnym obiekcie Mazura Karczew 5:1 i Spartę Jazgarzew 6:0. Na listę strzelców wpisało się łącznie osiemnastu graczy warszawskiej drużyny. Najlepszymi snajperami są Damian Sędzikowski, który zdobył dotychczas siedemnaście bramek, Jan Bąk, który ma ich na koncie dwanaście oraz Mateusz Mazur z dziesięcioma trafieniami. 

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn, rozegrany na Dozbud Arenie zakończył się zwycięstwem Ząbkovii 3:2. Dwie bramki dla naszej drużyny strzelił w nim Bartosz Wiśniewski, jedną Damian Świerblewski, a dla gości trafiali Damian Sędzikowski oraz Jan Bąk, w doliczonym czasie gry. W relacji z tego meczu, którą zatytułowałem „KATALOŃSKI FORMAT SZKOLENIA”, napisałem m.in. „…Mówiąc o FCB Escola Varsovia, nie można zapominać o utworzonej w roku 2012 Escoli Varsovia, gdyż najbardziej utalentowani zawodnicy z warszawskiej szkółki Barcelony trafiają po ukończeniu 12 roku życia do Escoli, która działa na zasadzie klubu piłkarskiego. Jak widać, cały projekt oparty jest na zasadzie płynnej kontynuacji, a szkolenie przebiega w formacie barcelońskim od wieku dziecięcego, aż do wieku seniorskiego. Próbując podsumować to co napisałem i płynnie przejść do bieżących wydarzeń muszę się przyznać do małego niepowodzenia. Mimo dołożenia wielu starań niestety nie udało mi się ustalić jak duży odsetek grających we wczorajszym meczu zawodników Escoli przeszło pełny cykl szkoleniowy w tym ośrodku. Byłaby to o tyle ciekawa informacja, że niewątpliwie stanowią bardzo ciekawą i dobrze zbilansowaną drużynę, która potrafi grać zarówno piłką… jak i w piłkę. Od pierwszych minut mecz był wyrównany, ale to nasi gracze byli bardziej konkretni w swoich poczynaniach...”

Krzysztof Krajewski


24 KOLEJKA – 29-30 maja

Okęcie Warszawa - Victoria Sulejówek sobota, godz. 11:00
MKS Piaseczno - Unia Warszawa sobota, godz. 11:00
Mazur Karczew - Sparta Jazgarzew sobota, godz. 12:00
AP Marcovia Marki - KS Raszyn sobota, godz. 15:30
Ożarowianka Ożarów Maz. - Józefovia Józefów sobota, godz. 17:00
Escola Varsovia Warszawa - Ząbkovia Ząbki niedziela godz. 11:00
Znicz II Pruszków - Drukarz Warszawa niedziela, godz. 11:00