Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu:  PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 15 kolejką
Zapowiedź meczu:  PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 15 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 15 kolejką

Na najbliższą sobotę zaplanowane zostało rozegranie wszystkich spotkań ostatniej tegorocznej kolejki spotkań IV ligi mazowieckiej, grupy warszawskiej. Najwcześniej, bo już o godzinie 11.00 na boisko w Wólce Kozodawskiej wybiegnie jedenastka lidera rozgrywek – Ząbkovii Ząbki aby rozegrać mecz ze Spartą Jazgarzew, zaś tegoroczne zmagania zakończą drużyny Escoli Varsovia i rezerw drugoligowego Znicza Pruszków, których mecz zaplanowany został na godzinę 15.00.

Trzydzieści siedem punktów zgromadzonych w czternastu kolejkach, przy bilansie bramkowym 46:13 pozwala naszej drużynie nadal przewodzić ligowej tabeli i niezmiennie od dziesiątej kolejki wyprzedzać o dwa punkty Victorię Sulejówek, która w ostatnim meczu pokonała na swoim obiekcie Mazura Karczew 3:0. Dwie bramki w tym meczu strzelił Ernest Słupski, a wynik „otworzył”  już w szóstej minucie Julian Świątek. Na kolejnych pozycjach plasują się, także od kilku kolejek, ze stratą dziesięciu punktów do lidera Drukarz Warszawa, który na swoim boisku pokonał bardzo wysoko, bo aż 7:1 Escolę Varsovia oraz mające na koncie o jeden punkt mniej MKS Piaseczno, które także na „swoich śmieciach” bez większego trudu wykazało swoją wyższość nad AP Marcovią Marki, pokonując ją 5:2. 

Nasz najbliższy rywal – LKS Sparta Jazgarzew z dorobkiem dwunastu punktów plasuje się aktualnie na dwunastym miejscu w tabeli. W dotychczas rozegranych spotkaniach jazgarzewianie zanotowali cztery zwycięstwa i doznali dziesięciu porażek, przy bilansie bramkowym 18:32. W charakterze gospodarza rozegrali do tej pory siedem spotkań, z których dwa zdołali wygrać, a w pozostałych pięciu zanotowali porażki. Warto niewątpliwie zwrócić uwagę, że w pokonanym polu zostawili Victorię Sulejówk, którą pokonali 3:2 oraz Escolę Varsovia Warszawa, z którą wygrali 2:0. Bilans bramkowy spotkań granych w roli gospodarza na obiekcie zlokalizowanym w Wólce Kozodawskiej, to 7:15. W trzech ostatnich spotkaniach ligowych jedenastka Sparty trzykrotnie przegrała. Kolejno grając u siebie z Mazurem Karczew 0:2, na wyjeździe z Unią Warszawa 0:1 i ponownie w siebie z MKS-em Piaseczno 1:4. Dotychczasowym dorobkiem bramkowym drużyny podzieliło się zaledwie sześciu zawodników. Zdecydowanie najskuteczniejszym strzelcem w ich szeregach jest Jan Krawczyk, który zanotował dziesięć trafień, po dwie bramki na koncie mają Mateusz Keller oraz Mateusz Wysocki

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 3:1. Bramki dla ząbkowian padły w drugiej części spotkania, po efektownych uderzeniach Eryka Agnyziak, Tomasza Sieńskiego oraz Patryka Zycha, natomiast trafienie dla gości, dające im prowadzenia do przerwy było dziełem Kamila Kaprowicza. W relacji z tego spotkania, którą zatytułowałem „DO PRZERWY 0:1”, napisałem m.in. „…Tytułowe nawiązanie do bardzo popularnej „w czasach słusznie minionych” książki dla młodzieży autorstwa Adama Bahdaja nie jest do końca przypadkowe. Zupełnie bezwiednie właśnie tej treści notatkę, z dopiskiem „niestety” uczyniłem po zakończenie pierwszej części spotkania. A wcale tak być nie musiało. Pierwszy kwadrans tego meczu przebiegał pod wyraźnie dyktando naszej drużyny. Już w pierwszej minucie meczu ząbkowianie mogli wyjść na prowadzenie, gdyby po dośrodkowaniu Damiana Świerblewskiego z prawej strony boiska Eryk Agnyziak nie minął się z piłką będąc kilka metrów od bramki. Trzy minuty później przed szansą stanął z kolei Patryk Zych, który po doskonałym prostopadłym podaniu z głębi pola Bazylego Kokota stanął oko w oko z bramkarzem gości Almirem Erdenem, ale ostatecznie przegrał ten pojedynek strzelając zbyt lekko. Doskonałych sytuacji na zdobycie prowadzenia w tym okresie było więcej, ale… w pewnym momencie się one skończyły....”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 15 kolejki:

Sparta Jazgarzew - Ząbkovia Ząbki sobota, godz. 11:00
Unia Warszawa - Victoria Sulejówek sobota, godz. 12:00
Józefovia Józefów - MKS Piaseczno sobota, godz. 12:00
Mazur Karczew - KS Raszyn sobota, godz. 12:00
Okęcie Warszawa - AP Marcovia Marki sobota, godz. 12:00
Ożarowianka Ożarów Maz. - Drukarz Warszawa sobota godz. 13:00
Escola Varsovia Warszawa - Znicz II Pruszków sobota, godz. 15:00