Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 14 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 14 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 14 kolejką

Show must go one. Koniec rundy jesiennej czwartoligowych rozgrywek wcale nie oznacza końca grania w piłkę nożną na Mazowszu. Nie dość, że decyzją zarządu MZPN drużyny rozegrają awansem dwie „wiosenne” kolejki, to na dodatek rozgrywki okręgowego Pucharu Polski dla Warszawy dotarły dotychczas zaledwie do etapu ćwierćfinału. Tak więc przed naszą drużyną minimum trzy spotkania, z których najbliższe rozegrane zostanie już w najbliższą sobotę. Przeciwnikiem będzie Unia Warszawa, a początek meczu zaplanowano na godzinę 13.00. Najwcześniej w ramach tej kolejki ligowej, bo już w piątkowy wieczór na boisko wybiegną jedenastki KS Raszyn oraz Ożarowianki Ożarów Mazowiecki, a granie zakończy wicelider naszej grupy rozgrywkowej Victoria Sulejówek, która na swoim obiekcie gościć będzie Mazura Karczew. 


Trzydzieści cztery punkty zgromadzone w trzynastu spotkaniach przy bilansie bramkowym 43:11, pozwoliły naszej drużynie zostać mistrzem rundy jesiennej z dwupunktową przewagą nad Victorią, która dwa tygodnie temu pewnie i bardzo wysoko pokonała w meczu rozegranym na własnym boisku Ożarowiankę 8:0. Na trzecim miejscu w tabeli plasuje się, ze stratą dziesięciu punktów do ząbkowian, Drukarz Warszawa, który na swoim boisku pokonał 5:0 Okęcie Warszawa, a na czwartym, mające na koncie o jeden punkt mniej MKS Piaseczno, które w wyjazdowym starciu wygrało 4:1 ze Spartą Jazgarzew. 

Nasz najbliższy rywal z dorobkiem osiemnastu punktów plasuje się obecnie na ósmym miejscu w tabeli. W dotychczas rozegranych spotkaniach warszawianie zanotowali pięć zwycięstw, trzy remisy i doznali pięciu porażek, przy bilansie bramkowym 18:23. W charakterze gościa rozegrali do tej pory sześć spotkań, z których jedno zdołali wygrać, dwa zremisować, a w pozostałych trzech zanotowali porażki. Chronologicznie Unia w drugiej kolejce przegrała na wyjeździe 1:6 z Victorią, w czwartej 0:3 z Drukarzem, w szóstej 2:3 z Marcovią Marki, w ósmej zremisowała 1:1 z Escolą Varsovia, w dziesiątej 2:2 z Mazurem Karczew, a dwa tygodnie temu zanotowała pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, pokonując 3:1 Józefovię Józefów. Bilans bramkowy spotkań granych na wyjeździe 9:16. W trzech ostatnich meczach ligowych warszawianie grając dwa kolejne mecze u siebie zremisowali 2:2 z MKS Piaseczno i pokonali Spartę Jazgarzew 1:0 oraz zanotowali wspomniane wyżej wyjazdowe zwycięstwo z  Józefovią. Dotychczasowym dorobkiem bramkowym drużyny podzieliło się dziewięciu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami w ich szeregach są Krystian Nowakowski, który zanotował cztery trafienia oraz Bartosz Wolniewicz z trzema bramkami na koncie.

W rundzie jesiennej mecz tych drużyn zakończył się wyjazdowym zwycięstwem naszej drużyny 3:1. Gole dla ząbkowian padły po samobójczym trafieniu Bartosza Wolniewicza, sprytnym strzale Patryka Zycha oraz skutecznym uderzeniu z rzutu karnego Bartosza Osolińskiego. Honorowe trafienie dla gospodarzy było dziełem Krystiana Nowakowskiego, który wykorzystał rzut karny, po faulu naszego bramkarza. W relacji z tego spotkania, którą zatytułowałem „CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM”, napisałem m.in. „…Termin i godzina rozpoczęcia tego spotkania zarówno każdemu z obecnych na obiekcie, jak również każdemu z Polaków wprost kojarzy się z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i Godziną „W”. Minucie ciszy, która poprzedziła pierwszy gwizdek sędziego w tym meczu towarzyszył donośny dźwięk syren alarmowych oraz skandowana zza ogrodzenia Bemowskiego Ośrodka Sportu, przez kilkudziesięcioosobową grupę ząbkowskich kibiców fraza, które posłużyła mi za tytuł tego tekstu....”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 14 kolejki:

KS Raszyn - Ożarowianka Ożarów Maz. piątek, godz. 19:00
Drukarz Warszawa - Escola Varsovia Warszawa sobota, godz. 10:00
MKS Piaseczno - AP Marcovia Marki sobota, godz. 12:00
Znicz II Pruszków - Okęcie Warszawa sobota, godz. 12:00
Józefovia Józefów - Sparta Jazgarzew sobota, godz. 12:00
Ząbkovia Ząbki - Unia Warszawa  sobota godz. 13:00
Victoria Sulejówek - Mazur Karczew sobota, godz. 17:00