Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu:  PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 13 kolejką
Zapowiedź meczu:  PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 13 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 13 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań ostatniej 13. jesiennej kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy warszawskiej. Najwcześniej, bo już w piątkowy wieczór, a dokładnie o godzinie 19.00 na boisko wybiegnie wicelider naszej grupy rozgrywkowej– Victoria Sulejówek, która na swoim boisku gościć będzie Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki. Ząbkovia w ostatnim z pięciu sobotnich spotkań, którego początek wyznaczono na godzinę 13.00 zmierzy się na Dozbud Arenie w Ząbkach z drużyną Mazura Karczew. Zmagania rundy jesiennej zakończą w niedzielne południe gracze rezerw drugoligowego Znicza Pruszków, którzy podejmować będa Marcovię Marki. Przypomnę tylko, że Zarząd Mazowieckiego ZPN na posiedzeniu w dniu 22 września br. podjął decyzję, iż dwie początkowe kolejki rundy wiosennej czwartej ligi zostaną rozegrane jeszcze jesienią. Kolejki nr 14 i 15 mają zostać rozegrane się w terminach 7/8 i 14/15 listopada.


Trzydzieści jeden punktów zgromadzonych w dotychczas rozegranych spotkaniach i bilans bramkowy 40:11, pozwala naszej drużynie nadal zasiadać w fotelu lidera i utrzymywać dwupunktowa przewagę nad Victorią. Zawodnicy z Sulejówka tydzień temu pewnie i wysoko pokonali w meczu wyjazdowym Escolę Varsovia 9:4. Cztery trafienia w tamtym meczu zanotował Ernest Słupski, dwa Mateusz Wysokiński, a po jednym Julian Świątek, Stanisław Ławcewicz-Musialik i Kamil Wróbel. Dwójka liderów już zdołała wyrobić sobie sporą przewagę nad grupą pościgową, której liderzy z tygodnia na tydzień się zmieniają. Od soboty na czoło pościgu, ze stratą dziesięciu punktów do lidera, wysforował się Drukarz Warszawa, który w Markach pokonał tamtejszą AP Marcovię 4:1. Tuż za ich plecami, ze stratą ledwie jednego punktu, plasują się Znicz II Pruszków oraz MKS Piaseczno, których bezpośredni mecz rozegrany w Piasecznie zakończył się zwycięstwem pruszkowian 2:0. 

Nasz najbliższy rywal, którym będzie Mazur Karczew z dorobkiem osiemnastu punktów plasuje się na siódmym miejscu.  W dotychczas rozegranych spotkaniach karczewianie zanotowali pięć zwycięstw, trzy remisy i doznali dwóch porażek, przy bilansie bramkowym 16:12. Co ciekawe zaledwie czterokrotnie wybiegali na boisko w charakterze gościa. Trzy z tych spotkań zakończyli zwycięstwem i jeden przegrali. Kolejno w ramach drugiej kolejki ligowej pokonali 2:1 w Raszynie tamtejszy KS, w czwartej przegrali 0:4 w Pruszkowie z rezerwami Znicza, następnie w szóstej wygrali 3:1 na Radarowej z Okęciem i w ramach ósmej pokonali także 3:1 w Ożarowie tamtejszą Ożarowiankę. Bilans bramkowy spotkań granych na wyjeździe 8:7. W trzech ostatnich kolejkach karczewianom udało się rozegrać tylko jeden mecz, w którym zremisowali przed własną publicznością z Unią Warszawa 2:2. Dwa kolejne, w których mieli się zmierzyć na wyjeździe ze Spartą Jazgarzew oraz w „domu” z Józefovią Józefów zostały odwołane. Dotychczasowym dorobkiem bramkowym drużyny podzieliło się dziewięciu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami w ich szeregach są Marcin Raszka, który zanotował pięć trafień, Dominik Staluszaka z dorobkiem trzech bramek oraz Mateusz Kociszewski, który ma ich na koncie dwie.

***

Według zapowiedzi, które w ostatnich godzinach słyszałem z ust premiera RP Mateusza Morawieckiego od najbliższej soboty cały kraj może się znaleźć w „czerwonej strefie” zagrożenia koronawirusem SARS CoV-19. Na wypadek tego typu zdarzenia MZPN jakiś czas temu opublikował komunikat, w którym określa wymogi związane z organizacją meczów w „kolorowych” strefach. Dziś zacytuję tylko zapisy dotyczące „strefy czerwonej” – „W związku z reżimem sanitarnym związanym z COVID-19 i wprowadzeniem w kraju podziału związanego z pandemią na strefy: żółta i czerwona, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej jako organizator rozgrywek informuje Kluby o podstawowych wymogach i warunkach, które muszą być spełnione, aby mógł być rozegrany mecz w obszarze ww. stref w przypadku ogłoszenia przez Ministra Zdrowia ww. stref na terenie naszego województwa. Zgodnie z przepisami państwowymi mecz w strefie czerwonej musi być rozgrywany bez udziału publiczności (zarówno gospodarzy, jak i gości), a na obiekcie podczas jego trwania może przebywać do 50 osób tj. po 25 osób z każdej drużyny (w tym kadra zawodnicza, sztab szkoleniowy i kierownictwo klubu) z wyłączeniem obsługi (tj. opieka medyczna, sędziowie, delegat, obserwator, służby klubowe w ilości zgodnej z § 16 ust. 3 i 4 Regulaminu Rozgrywek: IV liga – 5 osób, LO – 4 osoby, Kl. A i B – 3 osoby, pozostałe klasy (od A1 do F2) – 2 osoby, akredytowani przedstawiciele mediów, obsługa techniczna obiektu).”

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 13 kolejki:

Victoria Sulejówek - Ożarowianka Ożarów Maz. piątek, godz. 19:00
Drukarz Warszawa - Okęcie Warszawa sobota, godz. 10:00
KS Raszyn - Escola Varsovia Warszawa sobota, godz. 11:00
Sparta Jazgarzew - MKS Piaseczno sobota, godz. 11:00
Józefovia Józefów - Unia Warszawa sobota, godz. 12:00
Ząbkovia Ząbki - Mazur Karczew sobota godz. 13:00
Znicz II Pruszków - AP Marcovia Marki niedziela, godz. 12:00