Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 12 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 12 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 12 kolejką

Na najbliższą sobotę zaplanowano rozegranie 12. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy warszawskiej. Zgodnie z terminarzem najwcześniej, bo już o godzinie 11.00 w „Strefie Sportu” przy ulicy Strażackiej w Rembertowie dojdzie do „meczu kolejki” w którym zajmująca czwarte miejsce w tabeli Escola Varsovia podejmować będzie wicelidera – Victorię Sulejówek. Patrząc na poziom zaprezentowany przez warszawian w zeszłotygodniowym starciu z naszą drużyną szykuje się bardzo ciekawe widowisko. Ząbkovię tym razem czeka wyjazdowe spotkanie z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki, co ciekawe jednym z zaledwie dwóch, poza Drukarzem Warszawa „starych znajomych”, przez co rozumiem drużyny z którymi rywalizowaliśmy także w poprzednim sezonie. Początek meczu zaplanowana na godzinę 15.00.

Dwadzieścia osiem punktów zgromadzonych w jedenastu grach i bilans bramkowy 38:11 pozwala naszej drużynie cieszyć się z pozycji lidera naszej grupy rozgrywkowej. Tuż za jej plecami, ze stratą zaledwie dwóch punktów plasuje się drużyna Victorii, która w ostatnią sobotę wysoko pokonała Okęcie Warszawa 8:0. Trzecie miejsce, ze stratą ośmiu punktów do naszej drużyny, zajmuje MKS Piaseczno, które ostatnio zremisowało 3:3 wyjazdowy mecz z Unią Warszawa. Czwarta w zestawieniu Escola zgromadziła dotychczas dziewiętnaście „oczek”.

Nasz najbliższy rywal z dorobkiem zaledwie czterech punktów zajmuje ostatnie, czternaste miejsce w tabeli. W dotychczasowych spotkaniach ożarwianie odnieśli tylko jedno zwycięstwo, co ciekawe w meczu wyjazdowym pokonując 3:2 AP Marcovię Marki, jeden mecz zremisowali i doznali aż dziewięciu porażek, bilans bramkowy 8:34. Przed własną publicznością rozegrali do tej pory pięć spotkań z których jeden zremisowali i cztery zakończyli porażką. Bilans bramkowy 2:13. Grając na własnym obiekcie gracze Ożarowianki kolejno przegrali 0:2 z KS Raszyn, zremisowali 1:1 z rezerwami drugoligowego Znicza Pruszków i przegrali 0:2 z KS Piaseczno, 1:3 z Mazurem Karczew oraz 0:5 ze Spartą Jazgarzew. W ostatnią sobotę ulegli w meczu wyjazdowym Józefofii Józefów 0:2. Dotychczasowym, raczej mizernym dorobkiem bramkowym drużyny podzieliło się czterech zawodników. Najskuteczniejszym z nich był Dawid Jankiewicz, który strzelił cztery bramki, dwie zapisał na swoim koncie Damian Anczkiewicz, a po jednej Gegi Kurtanidze oraz Daniel Ostaszewski. 

Rozegrany jesienią zeszłego roku mecz między tymi drużynami odbył się w Ożarowie i zakończył zwycięstwem naszej drużyny 7:1. Dwie bramki w tym spotkaniu strzelił Kacper Grabowicz, a po jednej Damian Świerblewski, Krystian Lewandowski, Eryk Agnyziak, Mateusz Kowalczyk i Patryk Szeliga. Autorem honorowego trafienia dla gospodarzy był Dawid Makucha. W relacji z tego spotkania, rozegranego w ramach 4 kolejki, którą zatytułowałem „RYWALIZACJA AKADEMII”, napisałem m.in. „…Trudno napisać pełen dramatyzmu i emocjonujących zwrotów akcji tekst po meczu, który kończy się wynikiem 7:1. Gdybym się postarał mógłbym napisać, że emocje owszem były, ale, jak się domyślacie w żadnym momencie nie dotyczyły wyniku rywalizacji. W pierwszych minutach dotyczyły bardziej pytania jak długo uda się utrzymać czyste konto stojącemu w ożarowskiej bramce, a wypożyczonemu z naszego klubu Wojciechowi Krysikowi?, a po przerwie, czy gospodarzom uda się strzelić honorowego gola?, co ostatecznie im się udało za sprawą, także wypożyczonego z Ząbkovii – Dawida Makucha. Powiecie naciągane, owszem może nieco, ale lepsze to niż wyliczanka, którą przedstawię poniżej…”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 12 kolejki:

Escola Varsovia Warszawa - Victoria Sulejówek sobota, godz. 11:00
Okęcie Warszawa - KS Raszyn sobota, godz. 11:00
MKS Piaseczno - Znicz II Pruszków sobota, godz. 12:00
Unia Warszawa - Sparta Jazgarzew sobota, godz. 12:00
AP Marcovia Marki - Drukarz Warszawa sobota, godz. 13:00
Mazur Karczew - Józefovia Józefów sobota godz. 14:00
Ożarowianka Ożarów Maz.  - Ząbkovia Ząbki sobota, godz. 15:00


***

W dniu wczorajszym (14.10.2020) odbył się mecz VI rundy Pucharu Polski w okręgu warszawskim, w którym Ząbkovia Ząbki mierzyła się z występującym na co dzień na poziomie A-klasy – Parafialnym Klubem Sportowym z Radości zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 7:0. Trzy bramki w tym meczu strzelił Tomasz Sieński, a po jednym trafieniu zaliczyli Mateusz Kowalczyk, Piotr Augustyniak, Bartosz Lelito i Patryk Zych.


PKS Radość – Ząbkovia Ząbki 0:7 (0:1)

14 październik 2020 r. 

Bramki: 
Kowalczyk 3’, Augustyniak 51’, Lelito 64’, Sieński 82’, 83’, 90’, Zych 84’
SkładZąbkovia Ząbki: Banasiak (70’ Szymczak) – Bystros, Kokot, Augustyniak, Mianowicz (46’ Szulakowski) – Szeliga (55’ Kodeniec), Budek (61’ Sobieszczański) – Szczepocki (46’ Agnyziak), Kowalczyk (61’ Lelito), Zych – Grabowicz (46’ Sieński)