Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 11 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 11 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 11 kolejką

Na najbliższą sobotę zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań 11. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy warszawskiej. Najwcześniej, bo już o godzinie 11.00 na boisko w Parku Skaryszewskim wybiegnie, podrażniona porażką w Piasecznie, jedenastka Drukarza Warszawa, by zmierzyć się z rezerwami drugoligowego Znicza Pruszków, a najpóźniej o godz. 17.00 aktualny wicelider ligowej tabeli Victoria Sulejówek rozpocznie swój mecz z Okęciem Warszawa. Termin rozpoczęcia spotkania Ząbkovii Ząbki, w którym jej rywalem będzie Escola Varsovia Warszawa wyznaczony został na godzinę 13.00.

Dwadzieścia pięć punktów zgromadzonych w dziesięciu dotychczas rozegranych kolejkach i bilans bramkowy 35:9 sprawia, że nasza drużyna powróciła na pozycję lidera naszej grupy rozgrywkowej. Tuż za jej plecami, ze stratą zaledwie dwóch punktów plasuje się drużyna Victorii Sulejówek, która w ostatniej kolejce dość niespodziewanie zremisowała 1:1 swoje wyjazdowe spotkanie z AP Marcovią Marki. Na trzecie miejsce, że stratą sześciu punktów do lidera powróciła jedenastka MKS Piaseczno, która na własnym stadionie pokonała 2:1 podopiecznych Tomasza Sokołowskiego. Bramkę dająca Drukarzowi prowadzenie przed przerwą strzelił Kamil Kądziela, ale po zmianie stron po trafieniach Szymona Wiejaka oraz Konrada Rudnickiego gospodarze zdołali odwrócić losy tego spotkania. Czwarte miejsce z takim samym dorobkiem punktowym jak gracze z Piaseczna zajmuje nasz najbliższy rywal – Escola Varsovia.

Warszawianie w poprzednim sezonie występowali na poziomie Ligi Okręgowej. Po piętnastu kolejkach rozegranych w ramach rundy jesiennej pandemicznego sezonu 2019/20 drużyna Escoli była liderem grupy Warszawa I. Zgromadziła trzydzieści sześć punktów i lepszą różnicą bramek wyprzedzała AP Marcovię Marki. Trzeci, ze stratą dwóch punktów do liderów był Bug Wyszków i wyprzedzał o kolejne dwa punkty czwartą w zestawieniu drużynę Świtu II Nowy Dwór. „Final four” zorganizowane w terminie 10-17 czerwca br. przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej okazało się dla podopiecznych trenerów Krzysztofa Bukaja i Andrzeja Sikorskiego bardzo udany. Zwycięstwa 4:1 z rezerwami Świtu (wyjazd), 4:0 z Bugiem (dom) oraz 4:1 z Marcovią (wyjazd) dały im pierwsze miejsce w grupie i bezdyskusyjny awans do IV ligi.

Aktualnie, jak już wcześniej wspomniałem, Escola z dorobkiem dziewiętnastu punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli. W dotychczas rozegranych spotkaniach warszawianie odnotowali sześć zwycięstw, jeden remis i doznali trzech porażek, przy bilansie bramkowym 30:10. Grając w roli gospodarza, a dokładnie w „Strefie Sportu” przy ulicy Strażackiej w Rembertowie, w sześciu spotkaniach odnieśli cztery zwycięstwa, jeden raz zremisowali i doznali jednej porażki, ulegając 2:3 MKS-owi Piaseczno. Bilans bramkowy 22:5. W czterech ostatnich seriach spotkań kolejno przegrali 1:2 w Karczewie z tamtejszym Mazurem, zremisowali 1:1 „domowy” mecz z Unią Warszawa, przegrali 0:2 wyjazdowe starcie ze Spartą Jazgarzew i w ostatnią sobotę pokonali przed własną publicznością 6:0 Józefovię Józefów. Dotychczasowym dorobkiem bramkowym drużyny podzieliło się jedenastu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami w ich szeregach są Damian Sędziowski i Jan Bąk, którzy zanotowali po siedem trafień oraz Adrian Sobierajski z dorobkiem czterech bramek i Mateusz Mazur, który ma ich na koncie trzy.

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 11 kolejki:

Drukarz Warszawa - Znicz II Pruszków sobota, godz. 11:00
Sparta Jazgarzew - Mazur Karczew sobota, godz. 11:00
KS Raszyn - AP Marcovia Marki sobota, godz. 12:00
Józefovia Józefów - Ożarowianka Ożarów Maz. sobota, godz. 12:00
Ząbkovia Ząbki - Escola Varsovia sobota, godz. 13:00
Unia Warszawa - MKS Piaseczno sobota godz. 13:00
Victoria Sulejówek  - Okęcie Warszawa niedziela, godz. 17:00