Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 10 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 10 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 10 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie 10. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy warszawskiej. Zgodnie z terminarzem najwcześniej, bo już w sobotnie przedpołudnie, a dokładnie o godzinie 11.00 przy ulicy Radarowej w Warszawie dojdzie do meczu, w którym Ząbkovia, po okazałej wygranej z Marcovią Marki w poprzedniej kolejce, zmierzy się z kolejnym z tegorocznych beniaminków – Okęciem. Także o godzinie 11.00 rozpoczną się spotkania trzeciego w tabeli Drukarza Warszawa, który zagra na wyjeździe z piątym MKS Piaseczno oraz szóstej Escoli Varsovia, która grając w Rembertowie podejmować będzie w roli gospodarza Józefovię Józefów. Aktualny lider tabeli Victoria Sulejówek swój wyjazdowy mecz z Marcovią rozpocznie o godzinie 15.30. Kolejkę zakończy niedzielne starcie rezerw drugoligowego Znicza Pruszków, które podejmować będą jedenastkę KS Raszyn.

Dwadzieścia dwa punkty wywalczone w dziewięciu dotychczas rozegranych meczach i bilans bramkowy 31:9 pozwala naszej drużynie zajmować drugą pozycję w tabeli, z takim samym dorobkiem punktowym jak lider z Sulejówka. O kolejności miejsc decyduje mecz bezpośredni, który jak zapewne doskonale pamiętacie, zakończył się zwycięstwem Victorii 4:1. Stratę pięciu punktów do dwójki liderów notują drużyny Drukarza, który w poprzedniej kolejce tylko zremisował 3:3 wyjazdowy mecz z KS Raszyn oraz Mazura Karczew, który pokonał przed własną publicznością MKS Piaseczno 3:0. Kolejny punkt straty mają wspomniane Piaseczno oraz Escola, która zupełnie niespodziewanie przegrała 0:2 wyjazdowe starcie ze Spartą Jazgarzew.

Nasz najbliższy rywal w poprzednim sezonie występował w Lidze Okręgowej. Po piętnastu meczach rozegranych w ramach rundy jesiennej poprzedniego sezonu grupy Warszawa II liderem była drużyna Ursusa II Warszawa, która zgromadziła trzydzieści dwa punkty i lepszą różnicą bramek wyprzedzała Okęcie Warszawa. Trzecie miejsce, z jednym punktem straty do liderów zajmowała Sparta Jazgarzew i wyprzedzała o kolejny punkt czwartą w zestawieniu Laurę Chylice. „Final four” zorganizowane w terminie 10-17 czerwca br. przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej okazało się dla drużyny Okęcia bardzo udane, Po początkowym remisie 0:0 ze Spartą, w dwóch kolejnych meczach pokonali 2:1 rezerwy Ursusa oraz 3:1 Laurę, by ostatecznie zająć pierwsze miejsce w grupie i wraz z jedenastką z Jagarzewa awansować do IV ligi.  

Aktualnie Okęcie z dorobkiem zaledwie sześciu punktów zajmuje przedostatnie, trzynaste miejsce w tabeli. W dotychczasowych spotkaniach „Lotnicy” odnieśli dwa zwycięstwa i doznali aż siedmiu porażek, notując bilans bramkowy 10:21. Przed własną publicznością rozegrali do tej pory sześć spotkań z których dwa zakończyli zwycięstwem i cztery razy porażką. Bilans bramkowy 9:16. Grając na własnym obiekcie gracze Okęcia kolejno wygrali 1:0 ze Zniczem II Pruszków, przegrali 2:3 z MKS Piaseczno i 0:5 z Escolą Varovia, wygrali 3:2 z Ożarowianką oraz przegrali 1:3 z Mazurem Karczew i 2:3 ze Spartą. Dotychczasowym dorobkiem bramkowym drużyny podzieliło się siedmiu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny są Paweł Rybak, który zanotował trzy trafienia oraz Adrian Wiercioch, który strzelił dwie bramki, a pięciu kolejnych zawodników zanotowało po jednym golu.

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 10 kolejki:

Okęcie Warszawa - Ząbkovia Ząbki sobota, godz. 11:00
MKS Piaseczno - Drukarz Warszawa sobota, godz. 12:00
Escola Varsovia Warszawa - Józefovia Józefów sobota, godz. 11:00
Mazur Karczew - Unia Warszawa sobota, godz. 12:00
AP Marcovia Marki - Victoria Sulejówek sobota, godz. 15:30
Ożarowianka Ożarów Maz. - Sparta Jazgarzew sobota godz. 15:30
Znicz II Pruszków  - KS Raszyn niedziela, godz. 12:00