Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 9 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 9 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 9 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie 9. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy warszawskiej. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w sobotę. Najwcześniej, bo już o godzinie 11.00 na boisko w Wólce Kozodawskiej wybiegną jedenastki Sparty Jazgarzew oraz Escoli Varsovia, najpóźniej o godz. 19.00 aktualny lider ligowej tabeli Victoria Sulejówek rozpocznie mecz w którym podejmować będzie rezerwy drugoligowego Znicza Pruszków. Termin meczu Ząbkovii na Dozbud Arenie w Ząbkach, w którym jej przeciwnikiem będzie Akademia Piłkarska Marcovia Marki wyznaczony został na godzinę 14.00.

Dziewiętnaście punktów zgromadzonych w ośmiu meczach i bilans bramkowy 20:9 daje aktualnie naszej drużynie pozycję wicelidera, tuż za plecami Victorii, która wyprzedza ją korzystniejszą różnicą bramek. W poprzedniej kolejce gracze z Sulejówka grali wyjazdowy mecz z wcześniejszym wiceliderem ligowej tabeli – Drukarzem Warszawa i po dwóch trafieniach Juliana Świątka pokonali go 2:1. Za plecami dwójki liderów, ze stratą trzech punktów znajdują się trzy kolejne drużyny. Na trzecie miejsce awansował MKS Piaseczno, który pokonał 5:1 na swoim obiekcie KS Raszyn. a miejsca cztery i pięć zajmują odpowiednio Escola Varsovia, która zremisowała 1:1 z Unią Warszawa oraz Drukarz, po porażce z Victorią.

Nasz najbliższy przeciwnik w poprzednim sezonie występował w Lidze Okręgowej. Po piętnastu meczach rozegranych w ramach rundy jesiennej poprzedniego sezonu grupy Warszawa I liderem była drużyna Escoli Varsovia, która zgromadziła trzydzieści sześć punktów i lepszą różnicą bramek wyprzedzała właśnie AP Marcovię Marki. Trzeci, ze stratą dwóch punktów do liderów był Bug Wyszków i wyprzedzał o kolejne dwa punkty czwartą w zestawieniu drużynę Świtu II Nowy Dwór. „Final four” zorganizowane w terminie 10-17 czerwca br. przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej okazało się dla drużyny z Marek o tyle korzystne, że wyjazdowe zwycięstwo 5:2 z Bugiem oraz „domowe” 3:1 z rezerwami Świtu sprawiło, że porażka 1:4 z Escolą nie miała większego znaczenia w kontekście zajęcia drugiego miejsca w tabeli, premiowanego awansem do IV ligi.

Aktualnie Marcovia z dorobkiem jedenastu punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli. W dotychczasowych spotkaniach nasi „sąsiedzi zza miedzy” odnieśli trzy zwycięstwa, dwa mecze zakończyli remisem i doznali dwóch porażek. Bilans bramkowy 12:14. W trzech meczach wyjazdowych zanotowali jedno zwycięstwo, pokonując 4:0 Spartę Jazgarzew, bezbramkowo zremisowali z Mazurem Karczew oraz przegrali 0:5 z Escolą Varsovia. Dotychczasowym dorobkiem bramkowym drużyny podzieliło się pięciu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny są Marcin Rojek, który zanotował cztery trafienia oraz Bartłomiej Gołasiewicz i Patryk Czajka, którzy strzelili po trzy bramki.

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 9 kolejki:

Sparta Jazgarzew - Escola Varsovia Warszawa sobota, godz. 11:00
Józefovia Józefów - Okęcie Warszawa sobota, godz. 12:00
Unia Warszawa - Ożarowianka Ożarów Maz. sobota, godz. 13:00
KS Raszyn - Drukarz Warszawa sobota, godz. 13:30
Ząbkovia Ząbki . - AP Marcovia Marki sobota, godz. 14:00
Mazur Karczew - MKS Piaseczno sobota godz. 15:00
Victoria Sulejówek  - Znicz II Pruszków niedziela, godz. 19:00


***


W dniu wczorajszym (23.09.2020) odbył się mecz V rundy Pucharu Polski w okręgu warszawskim, w którym  Ząbkovia zmierzyła się na wyjeździe z występującym w Lidze Okręgowej Wichrem Kobyłka. Po dwóch trafieniach Tomasza Sieńskiego oraz bramkach Mateusza Kowalczyka i Kacpra Bystrosa nasza drużyna wygrała pewnie 4:0.


Wicher Kobyłka – Ząbkovia Ząbki 0:4 (0:2)

23 wrzesień 2020 r. 

Bramki: 
Sieński 19’, 33’, Kowalczyk 57’, Bystros 84’’
SkładZąbkovia Ząbki: Banasiak – Bystros, Boczoń, Augustyniak (46’ Kokot), Mianowicz (46’ Szulakowski) – Szeliga, Budek (60’ Agnyziak) – Randak, Korczak (46’ Kowalczyk), Zych (46’ Szczepocki) – Sieński (60’ Grabowicz).