Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 8 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 8 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 8 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie 8. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy warszawskiej. Zgodnie z terminarzem najwcześniej, bo już w sobotni poranek, o godzinie 10.00 dojdzie do zdecydowanie najważniejszego wydarzenia tej kolejki, którym będzie kolejny „meczu na szczycie” naszej grupy. Aktualny wicelider Drukarz Warszawa gościł będzie na swoim stadionie Victorię Sulejówek, która po ostatniej kolejce została liderem ligowej tabeli. Jak zapewne doskonale pamiętacie „Drukarze” przed niespełna tygodniem bezbramkowo zremisowali w Ząbkach, a podopieczni Łukasza Ryczkowskiego wykazali swoją wyższość w rywalizacji z jedenastką KS Raszyn, którą pokonali 2:1. Bramki dla Victorii w tym spotkaniu strzelili Julian Świątek oraz Jan Dźwigała, a prowadzenie raszynianom dał Sylwester Patejuk, skutecznie egzekwując rzut karny. Ząbkovia w tej serii spotkań zmierzy się także w sobotę, ale o godzinie 19.30 na wyjeździe z rezerwami drugoligowego Znicz Pruszków. W meczu kończącym kolejkę w niedzielne przedpołudnie MKS Piaseczno gościć będzie na swoim obiekcie drużyną z Raszyna.

Szesnaście punktów wywalczonych w siedmiu dotychczas rozegranych meczach i bilans bramkowy 18:8 pozwala naszej drużynie zajmować trzecią pozycję w tabeli, z takim samym dorobkiem punktowym jak dwójka wspomnianych wyżej liderów. Za naszymi plecami z dorobkiem piętnastu  punktów plasują się Escola Varsovia, która w ostatniej kolejce przegrała w Karczewie z tamtejszym Mazurem 1:2. Bramkę dla warszawian strzelił Damian Sędziowski, dla karczewian Jan Wojtasik, a gol decydujący o wyniku spotkania, który padł sześć minut przed jego zakończeniem był trafieniem samobójczym. 

Nasz najbliższy rywal – Znicz II Pruszków w poprzednim sezonie grał w grupie południowej IV ligi. W piętnastu meczach zdołał wywalczyć tylko piętnaście punktów (bilans bramkowy 17:29) i był jednym z beneficjentów decyzji MZPN o braku spadków w nietypowym, pandemicznym sezonie, gdyż zajął trzynaste miejsce w tabeli, we wcześniejszych sezonach oznaczające bezpośredni spadek do Ligi Okręgowej. Równie nieszczególnie weszli także w bieżący sezon doznając porażek w dwóch pierwszych kolejkach. Na inaugurację sezonu przegrali 0:1 z Okęciem Warszawa, a tydzień później przed własną publicznością 0:2 z Escolą Varsovie. W trakcie kolejnego weekendu młodzi pruszkowianie zdołali wywalczyć pierwszy ligowy punkt remisując 1:1 wyjazdowy mecz z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki. Poczynając od  czwartej kolejki rezerwy Znicza weszły na zwycięską ścieżkę, z której nie zboczyły w czterech ostatnich spotkaniach. Pruszkowanie wygrali kolejno 4:0 z Mazurem Karczew (dom), 1:0 z Unią Warszawa (wyjazd), 4:1 ze Spartą Jazgarzew (dom) i przed tygodniem 2:0 w Józefowie grając przeciwko tamtejszej Jóżefovii. Dzięki takiemu rozwojowi sytuacji nasz najbliższy rywal z dorobkiem trzynastu punktów (bilans bramkowy 13:5) zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli i nie traci kontaktu z czołówką. Dotychczasowym dorobkiem bramkowym drużyny podzieliło się siedmiu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami pozostają na dzień dzisiejszy Szymon Różycki oraz Mikołaj Szymański, którzy zanotowali dotychczas po trzy trafienia, natomiast po dwa gole zapisali na swoim koncie Adrian Olpiński i Jakub Zagórski. 

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 8 kolejki:

Drukarz Warszawa - Victoria Sulejówek sobota, godz. 10:00
Okęcie Warszawa - Sparta Jazgarzew sobota, godz. 11:00
Escola Varsovia Warszawa - Unia Warszawa sobota, godz. 11:00
AP Marcovia Marki - Józefovia Józefów sobota, godz. 15:30
Ożarowianka Ożarów Maz. - Mazur Karczew sobota, godz. 16:00
Znicz II Pruszków - Ząbkovia Ząbki sobota godz. 19:30
MKS Piaseczno  - KS Raszyn niedziela, godz. 11:00