Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 7 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 7 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 7 kolejką

Zupełnie postrzeżenie, „step by step” jak mawiał jeden z byłych selekcjonerów reprezentacji Polski dotarliśmy do połowy rundy jesiennej tegorocznych rozgrywek. Na najbliższy weekend zaplanowano bowiem rozegranie już siódmej z trzynastu kolejek IV ligi mazowieckiej, grupy warszawskiej. Zgodnie z terminarzem w najbliższą sobotę zostanie rozegranych sześć spotkań, w tym zaplanowany na godzinę 12.00, zapowiadający się szalenie interesująco „mecz na szczycie”, w którym aktualny wicelider ligowej tabeli Ząbkovia Ząbki podejmować będzie lidera, którym jest Drukarz Warszawa. Trzecia w tabeli Victoria Sulejówek o godzinie 19.00 rozpocznie swoje „domowe” spotkanie z jedenastką KS Raszyn, a w spotkaniu kończącym kolejkę w niedzielne popołudnie drużyna Unii Warszawa gościć będzie Okęcie. Piętnaście punktów zgromadzonych w sześciu meczach, przy stosunku bramek 18:10 daje aktualnie naszej drużynie pozycję wicelidera, tuż za plecami Drukarza, który wyprzedza ją korzystniejszą różnicą bramek (17:5). Trzecią miejsce, ze stratą dwóch punktów do liderów zajmuje Victoria Sulejówek, która w tej serii spotkań zanotowała kolejne okazałe wyjazdowe zwycięstwo. Po odniesionej dwa tygodnie temu nomen omen wiktorii 4:1 w Ząbkach, w ostatnią sobotę równie wysoko pokonała w Piasecznie tamtejszy MKS. Trzy bramki dla zwycięzców strzelił Ernest Słupski, zaś jedną Michał Kędroń, a trafienie dla gospodarzy był zasługą Sebastiana Szczepaniaka.

Jak wspomniałem na wstępie nasz najbliższy rywal z dorobkiem piętnastu punktów jest aktualnie liderem ligowej tabeli. Dotychczas warszawianie odnieśli pięć zwycięstw i doznali jednej porażki, przegrywając 1:2 z Escolą Varsovia Warszawa na inaugurację rozgrywek. W późniejszych tygodniach „Drukarze” systematycznie wygrywali swoje mecze, pokonując kolejno w meczach rozgrywanych na swoim stadionie: 7:1 Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki, 2:1 Unię Warszawa (wynik został ostatecznie zweryfikowany jako walkower 3:0 na rzecz Drukarza) oraz w ostatniej kolejce 2:0 Józefovię Józefów, zaś na wyjazdach 2:1 Mazura Karczew oraz w takim samym stosunku Spartę Jazgarzew. Dotychczasowym dorobkiem bramkowym warszawskiej drużyny podzieliło się ośmiu zawodników. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny jest Kamil Kądziela, który zanotował dotychczas pięć trafień, po dwa gole zapisali na swoim koncie Krzysztof Langowski, Kamil Marczak oraz Mariusz Chmielewski. 

Rozegrany jesienią zeszłego roku mecz na Dozbud Arenie w Ząbkach pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem Drukarza 2:1. Bramkę dającą Ząbkovii prowadzenie strzelił dziesięć minut przed przerwą Damian Świerblewski, natomiast po zmianie stron dla gości trafili Krzysztof Langowski oraz Bartłomiej Świnarski. W relacji z tego spotkania, rozegranego w dniu 19.10.2019, w ramach 11 kolejki, którą zatytułowałem „POCHWAŁA UPORU”, napisałem m.in. „…To był dziwny mecz. Chwilami odnosiłem wrażenie, że zawodnikom obu drużyn w pierwszej połowie spotkania większą frajdę sprawiała gra na małym wycinku boiska, w tłoku, na pograniczu gry faul, niż możliwość kreowania sytuacji bramkowych. Nasza drużyna była wyraźnie lepsza, ale skrzętnie omijała prawe skrzydło, na którym grał dobrze dysponowany w dniu wczorajszym Damian Świerblewski, a goście swoje akcje ofensywne przeprowadzali niemal wyłącznie środkiem boiska, gdzie siłą rzeczy zawodników broniących zawsze jest najwięcej…”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 7 kolejki:

Mazur Karczew - Escola Varsovia Warszawa sobota, godz. 11:00
Sparta Jazgarzew - AP Marcovia Marki sobota, godz. 11:00
Ząbkovia Ząbki - Drukarz Warszawa sobota, godz. 12:00
Józefovia Józefów - Znicz II Pruszków sobota, godz. 12:00
Ożarowianka Ożarów Maz. - MKS Piaseczno sobota, godz. 16:30
Victoria Sulejówek - KS Raszyn sobota godz. 19:00
Unia Warszawa  - Okęcie Warszawa niedziela, godz. 15:00