Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
ROZCZAROWUJĄCA PORAŻKA
ROZCZAROWUJĄCA PORAŻKA

ROZCZAROWUJĄCA PORAŻKA

ZĄBKI, 29.08.2020 

Porażką 1:4 zakończył się kolejny mecz Ząbkovii rozegrany w ramach centralnej grupy IV-ligowych zmagań na Mazowszu, w którym rywalem naszej drużyny była Victoria Sulejówek. Bramkę dla naszej drużyny strzelił Maksymilian Korczak, po dośrodkowaniu  Mikołaja Randaka, a dla gości kolejno… Piotr Augustyniak, niefortunnie kierując do własnej bramki piłkę po odbitym przez Mateusza Matrackiego strzale Ernesta Słupskiego, dwukrotnie Bartłomiej Szulim oraz Sebastian Rak. Dwanaście punktów wywalczonych w pięciu dotychczas rozegranych spotkaniach daje naszej drużynie pozycję wicelidera, tuż za plecami Drukarza Warszawa, który wyprzedza ją korzystniejszą różnicą bramek. Na trzecie miejsce z dorobkiem dziesięciu punktów awansował nasz ostatni rywal  – Victoria Sulejówek, która wyprzedza o jeden punkt Escolę Varsovia Warszawa (w tej kolejce „domowa” porażka 2:3 z MKS Piaseczno) oraz KS Raszyn, który w meczu wyjazdowym pokonał 3:1 Józefovię Józefów.

Kibice ząbkowskiego klubu, którzy na bazie odnoszonych w tym sezonie seryjnie zwycięstw popadli w optymistyczny nastrój i zapanowali wizytę na stadionie w Ząbkach, aby na własne oczy obejrzeć kolejny krok Ząbkovii w drodze do awansu do III ligi, musieli przeżyć dwa rozczarowania. Pierwszym była decyzja Komisji Dyscypliny Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej która, na posiedzeniu w dniu 20 sierpnia 2020 roku nałożyła na ząbkowski klub sankcje za ekscesy kibiców w trakcie meczu ze Spartą Jazgarzew, który został rozegrany w dniu 8.08 br. Kolejno były to: 1. Dwa mecze zakazu udziału kibiców gospodarzy w meczach IV ligi organizowanych przez MKS Ząbkovia Ząbki. Karze tej zgodnie z Regulaminem Dyscyplinarnym nadano rygor natychmiastowej wykonalności, oraz 2. Kara finansowa w wysokości 2 000,00 zł w zawieszeniu na okres sześciu miesięcy tj. do dnia 19.02.2021 roku. 

Kibicom pozostało więc tylko śledzenie bezpośredniej transmisji internetowej, prowadzonej na klubowym fanpagu jednego z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. I tu dochodzimy do kolejnego, nie wiem czy nie większego rozczarowania, a mianowicie postawy naszej drużyny w tym meczu. Drużyna Victorii od pierwszych minut narzuciła własny styl gry, na który ząbkowianie nie potrafili znaleźć antidotum. Jak się okazało przyjezdni potrzebowali bardzo niewiele czasu, aby swą zdecydowaną przewagę udokumentować bramkami. Już w czwartej minucie bliski strzelenia gola był Jan Dźwigała, ale jego strzał w ostatniej chwili zdołał zablokować Bazyli Kokot. Kilka minut później asekuracja okazała się jednak nieskuteczna, bo po strzale Ernesta Słupskiego, strzegący naszej bramki Mateusz Matracki zdołał piłkę odbić przed siebie, ale Piotr Augustyniak, próbując blokować dobitkę Bartłomieja Szulima, sam niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Nasza drużyna próbowała doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie stale czegoś brakowało. W 23 minucie meczu po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Bartosza Wiśniewskiego skaczącemu do główki Patrykowi Zychowi zabrakło kilku centymetrów wzrostu aby sięgnąć piłki, a dwie minuty później gdy Tomasz Sieński zdołał dojść do „główki” i strzelić na bramkę Victorii po ostrej wrzutce Kacpra Bystrosa, okazało się, że zabrakło mu nieco precyzji i bramkarz gości zdołał końcami palców sparować piłkę na rzut rożny. Chwilę później miała jednak miejsce kolejna składna akcja Victorii, zapoczątkowana przez Sebastian Pindora, który podaniem ze środka pola „zaprosił” do akcji na lewym skrzydle Stanisława Ławcewicza-Musialika, a ten chwilę później posłał piłkę do wbiegającego w pole karne Szulima. Bramkostrzelny napastnik mając przed sobą tylko próbującego skracać kąt Martackiego, nie miał większych problemów z umieszczeniem piłki do siatki. 

Mecz de facto został zamknięty przez podopiecznych trenera Łukasza Ryczkowskiego tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie. Kolejne podanie w pole karne Ławcewicza-Musialika delikatnie trącił czubkiem buta Szulim, a piłka wpadła do siatki odbijając się jeszcze od słupka. Honorowe trafienie dla naszej drużyny było zasługą zmienników, którzy pojawili się na boisku pod koniec spotkania. W 80 minucie meczu Mikołaj Randak dynamiczny rajd prawym skrzydłem zakończył mocnym dośrodkowaniem w pole karne, a nabiegający środkiem boiska Maksymilin Korczak, mimo asysty obrońcy zdołał minimalnie zmienić tor lotu piłki i umieścić ją w bramce strzeżonej przez Borysa Kwiatkowskiego. Ząbkowska drużyna próbowała pójść za ciosem i odrobić kolejne straty bramkowe, ale ostatecznie to goście okazali się skuteczniejsi. W doliczonym czasie gry wynik ustalił wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Sebastian Rak, po podaniu Kamila Wróbla

Już w najbliższą sobotę Ząbkovię, w ramach szóstej kolejki spotkań ligowych czeka wyjazdowe stracie z drużyną KS Raszyn, która z dorobkiem dziewięciu punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli, a w tej kolejce pokonała 3:1 w meczu wyjazdowym Józefovię Józefów. Tydzień później na Dozbud Arenie w Ząbkach nasza drużyna podejmować będzie aktualnego lidera – Drukarza Warszawa, który po falstarcie w kolejce inaugurującej tegoroczne rozgrywki i porażce z Escolą Varsovia wygrał cztery kolejne spotkania. W ostatnią sobotę podopieczni trenera Tomasza Sokołowskiego pokonali 2:1 Spartę Jazgarzew w meczu, który został rozegrany na stadionie w Wólce Kozodawskiej .

Krzysztof Krajewski

Ząbkovia Ząbki – Victoria Sulejówek 1:4 (0:2)

Ząbki, 29 sierpień 2020 r. 

Widzów: 
MECZ BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI
Bramki: 
Korczak 80’ – Augustyniak 10’ (samob.), Szulim 25’, 49’, Rak 90’+2

Skład Ząbkovia Ząbki: Matracki – Budek, Kokot, Augustyniak, Bystros – Osoliński (46’ Kowalczyk), Wiśniewski (77’ Manowicz) – Świerblewski (77’ Korczak), Agnyziak (62’ Szulakowski), Zych (67’ Randak) – Sieński (75’ Mastalerczuk)
Skład Victoria Sulejówek: Kwiatkowski – Marusiak, Minchberg, Zarzecki, Ławcewicz-Musialik (90’ S. Dźwigała) – Świątek (81’ Wielgosz), Pindor, Wysokiński (89’ Pietrzak), Słupski (31’ Jarosz) – J. Dźwigała (88’ Rak), Szulim (75’ Wróbel)
Żółte kartki: Budek (Ząbkovia) – J. Dźwigała, Zarzecki (Victoria)
Sędzia: Kamil Rzechótko (WS Płock)