Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 5 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 5 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 5 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie już 5. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy warszawskiej. Zgodnie z terminarzem w sobotę zostanie rozegranych sześć spotkań. Najwcześniej, bo już o godzinie 11.00 na boiska wybiegnie wicelider rozgrywek – Escola Varsovia Warszawa aby rozegrać, zapowiadający się szalenie ciekawie mecz z MKS Piaseczno oraz zajmujący trzecie miejsce w tabeli – Drukarz Warszawa, który na wyjeździe zmierzy się ze Spartą Jazgarzew. Również na sobotę, ale na godzinę 14.00 zaplanowano rozegranie meczu na Dozbud Arenie w Ząbkach w którym Ząbkovia zmierzy się z Victorią Sulejówek. Mecz po decyzji Wydziału Dyscypliny Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej zostanie rozegrany bez udziału kibiców gospodarzy. W spotkaniu kończącym kolejkę w niedzielne przedpołudnie zmierzą się jedenastki Unii Warszawa oraz rezerw drugoligowego Znicza Pruszków.


Komplet punktów w czterech dotychczas rozegranych meczach sprawia, że nasza drużyna przewodzi ligowej tabeli. Aktualny bilans bramkowy to 12:4. Za jej plecami, o czym już wcześniej wspomniałem, z dorobkiem dziewięciu punktów plasują się kolejno Escola Varsovia (komplet w trzech meczach), która w ostatniej kolejce bardzo efektownie, bo aż 5:0 pokonała w meczu wyjazdowym jednego z tegorocznych beniaminków – Okęcie Warszawa oraz Drukarz, który grając przed własną publicznością wygrał 2:1 ze stołeczną Unią,

Nasz najbliższy rywal w rozważaniach przedsezonowych uznawany był obok MKS-u Piaseczno za jednego z najpoważniejszych kandydatów do zwycięstwa w naszej grupie rozgrywkowej. Poprzedni sezon, będący pierwszym po spadku z III ligi gracze z Sulejówka zakończyli ostatecznie na trzecim miejscu w tabeli grupy południowej IV ligi. W „Final four”  kończącym zmagania grupowe przegrali jednak zarówno z Błonianką Błonie, której ulegli na własnym boisku 1:2, jak również z MKS-em Piaseczno, który grając przed własną publicznością wygrał 4:2. 

Bieżący sezon jedenastka Victorii rozpoczęła niezbyt imponująco. Po czterech kolejkach z dorobkiem siedmiu punktów plasuje się na czwartym miejscu w tabeli. Bilans rozegranych dotychczas spotkań to dwa zwycięstwa, jeden remis i jedna porażka, bilans bramkowy 13:6, ale jest w tych cyferkach jeden mały haczyk. Victoria przekonująco i bardzo wysoko wygrywa u siebie, ale na wyjazdach, przynajmniej chwilowo, zdecydowanie nie zachwyca. W czterech rozegranych kolejkach osiągnęła następujące wyniki. Na inaugurację sezonu bezbramkowo zremisowała w wyjazdowym starciu z Mazurem Karczew. Tydzień później grając przed własną publicznością „rozniosła w proch i pył” Unię Warszawa wygrywając aż 6:1. Cztery trafienia w tym meczu zanotował Bartłomiej Szulim, a po jednym dołożyli Jan Dźwigała i Ernest Słupski. W meczu trzeciej kolejki grając na obiekcie w Wólce Kozodawskiej przegrali dość niespodziewanie ze Spartą Jazgarzew 2:3, a bramki dla drużyny z Sulejówka strzelili Słupski oraz Adrian Zarzecki. W ostatniej kolejce wygrali na swoim boisku z Józefovią Józefów 5:2. Po dwa trafienia w tym spotkaniu zanotowali Szulim oraz Słupski, a strzelcem piątej bramki był Julian Świątek.

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 5 kolejki:

Escola Varsovia Warszawa - MKS Piaseczno. sobota, godz. 11:00
Sparta Jazgarzew - Drukarz Warszawa sobota, godz. 11:00
Józefovia Józefów - KS Raszyn sobota, godz. 12:00
Ząbkovia Ząbki - Victoria Sulejówek sobota, godz. 14:00
Mazur Karczew - AP Marcovia Marki sobota, godz. 17:00
Okęcie Warszawa - Ożarowianka Ożarów Maz. sobota, godz. 17:00
Unia Warszawa - Znicz II Pruszków niedziela godz. 10:00