Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 4 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 4 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 4 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie 4. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy warszawskiej. Zgodnie z terminarzem najwcześniej, bo już w piątek, po trzytygodniowej przerwie spowodowanej zagrożeniem epidemiologicznym oraz kwarantanną, na boisko powróci nasz lokalny rywal AP Marcovia Marki, która na swoim obiekcie gościć będzie Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki. Na sobotę zaplanowano rozegranie czterech kolejnych spotkań, w tym zapowiadającego się szalenie interesująco wyjazdowego starcia Ząbkovii Ząbki z jednym z przedsezonowych faworytów – MKS-em Piaseczno, który także swój ostatni mecz rozegrał na inaugurację sezonu, wygrywając… 3:0 w Markach. W dwóch kończących kolejkę niedzielnych spotkaniach zmierzą się rezerwy drugoligowego Znicza Pruszków z Mazurem Karczew oraz Okęcie Warszawa z Escolą Varsovia.

Komplet punktów w trzech dotychczas rozegranych meczach pozwala naszej drużynie spoglądać na konkurentów z pozycji lidera. Za plecami Ząbkovii, z dorobkiem sześciu punktów plasują się kolejno Escola Varsovia, która w ostatniej kolejce nie grała (odwołany mecz z Marcovią) oraz Drukarz Warszawa, który na wyjeździe pokonał 2:1 Mazura Karczew.

Nasz najbliższy rywal, jak już wspomniałem, w rozważaniach przedsezonowych uznawany był obok Victorii Sulejówek za jednego najpoważniejszych kandydatów do zwycięstwa w naszej grupie. Biorąc pod uwagę dokonania poprzedniego sezonu, który do czasu ogłoszenia stanu epidemii układał się dla nich bardzo korzystnie, nie były to przypuszczenia pozbawione podstaw. Po rundzie jesiennej, z dorobkiem trzydziestu dwóch punktów prowadzili w tabeli grupy południowej IV ligi wraz z Błonianką Błonie oraz rezerwami Radomiaka Radom. Punkt straty do wspomnianej trójki notowała na tym etapie rozgrywek Victoria Sulejówek. „Final four” zorganizowane w terminie 10-17 czerwca br. przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej okazał się jednak dla drużyny z Piaseczna niezbyt łaskawy. Po tym jak z rywalizacji wycofany został Radomiak II, na placu boju postały tylko trzy drużyny, z których zdecydowanie najskuteczniejsza okazała się Błonianka Błonie. Najpierw wygrała 2:1 wyjazdowe starcia z Victorią, później 4:1 z Piasecznem, by w końcu na neutralnym terenie (na Dozbud Arenie w Ząbkach) zwyciężyć 3:1 barażowe starcie ze zwycięzcą grupy północnej, którym okazał się Drukarzem Warszawa i zapewnić sobie awans do III ligi.

Powiedzieć, że po tych barażach w drużynie Piaseczna nastąpiły zmiany kadrowe, to nic nie powiedzieć, to była prawdziwa rewolucja. Drużynę opuściło aż dziewięciu zawodników, których zastąpiono ośmioma innymi. Znaleźli się wśród nich tacy, którzy mają doświadczenie w wyższych klasach rozgrywkowych, ale także wyróżniający się na czwartoligowych boiskach. Zmian dokonano we wszystkich formacjach. W nowym sezonie barw naszego najbliższego rywala broni Michał Olczak, który dotychczas był bramkarzem trzecioligowego Ursusa Warszawa. Linię obrony uzupełnił tylko Sebastian Małkowski z Pogoni Grodzisk Mazowiecki, ale kompletną przemianę przeszła linia pomocy, gdzie nowym defensywnym pomocnikiem został, doskonale nam znany z poprzednich sezonów, Nigeryjczyk Ahmed Toriola Ayodeji, grający wcześniej w Drukarzu, a za ofensywę odpowiadać mają Kamil Hernik z Mszczonowianki oraz Oskar Wójcik i Szymon Wiejak z Ursusa. W ataku z kolei szansę wykazania się dostali Sebastian Szczepaniak sprowadzony z Mazura Karczew oraz Mateusz Olszak z Hetmana Zamość. Sądzę, że po tej lekturze, podobnie zresztą jak i mnie, nasunęło się Wam jedno, skądinąd dość ciekawe pytanie i co ważne niezależnie, czy zostanie ono zadane, czy też nie, to… odpowiedź i tak poznamy już w najbliższą sobotę.

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 4 kolejki:

AP Marcovia Marki - Ożarowianka Ożarów Maz. piątek, godz. 18:00
Drukarz Warszawa - Unia Warszawa sobota, godz. 11:00
MKS Piaseczno - Ząbkovia Ząbki sobota, godz. 14:00
KS Raszyn - Sparta Jazgarzew sobota, godz. 14:30
Victoria Sulejówek - Józefovia Józefów sobota, godz. 17:00
Znicz II Pruszków - Mazur Karczew niedziela, godz. 11:00
Okęcie Warszawa - Escola Varsovia Warszaw niedziela godz. 17:00