Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 3 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 3 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 3 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie 3. serii spotkań IV ligi mazowieckiej, grupy centralnej. Większość spotkań odbędzie się w sobotę, w tym wyjazdowe stracie Ząbkovii Ząbki z Józefovią, które zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim w Józefowie o godzinie 12.00. W niedzielne popołudnie kolejkę „zamknie” mecz Unii Warszawa, która na swoim obiekcie podejmować będzie KS Raszyn.


Komplet punktów i korzystna różnica bramek w dwóch dotychczas rozegranych meczach pozwala naszej drużynie cieszyć się pozycją lidera. Za plecami naszej drużyny, także z dorobkiem sześciu punktów plasuje się Escola Varsovia Warszawa, która pokonała w wyjazdowym meczu rezerwy drugoligowego Znicza Pruszków. Kolejne miejsca, z dorobkiem czterech punktów zajmują Victoria Sulejówek, po zwycięstwie 6:1 z warszawską Unią oraz Mazur Karczew, który w meczu wyjazdowym pokonał 2:1 jedenastkę Raszyna. Niestety, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym nie zostały rozegrane dwa spotkania naszej grupy w tym dotychczasowego lidera i jednego z głównych faworytów naszej grupy MKS-u Piaseczno z Józefovią.

Nasz najbliższy przeciwnik w poprzednim sezonie grał w grupie południowej mazowieckiej IV ligi. W piętnastu spotkaniach rundy jesiennej zdołał wywalczyć zaledwie dziesięć punktów, dwa mecze wygrywając, cztery remisując i doznając dziewięciu porażek. Co ciekawe obydwa zwycięstwa józefowianie odnieśli na własnym obiekcie, pokonując 2:0 Mszczonowiankę oraz 2:1 rezerwy Znicza Pruszków, natomiast po jednym punkcie za remis przywozili z wyjazdów do Raszyna, Karczewa, Pionek oraz Żyrardowa. Józefovia w pierwszym meczu obecnego sezonu pokonała na wyjeździe Spartę Jazgarzew 1:0, w drugiej miała wolny termin po odwołaniu meczu z MKS Piaseczno i z dorobkiem trzech punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli. Był pomysł, aby w ostatnią sobotę rozegrać awansem mecz rundy rewanżowej z Okęciem, które znalazło się w analogicznej sytuacji po odwołaniu meczu z Marcovią Marki. W środę na oficjalnej stronie internetowej klubu z Józefowa pojawił się komunikat: „Zmiana rywala! W sobotę na Okęciu! W związku z potwierdzonymi zakażeniami COVID-19 i kwarantanną w zespole rywala, najbliższy wyjazdowy mecz 2. kolejki z MKS Piaseczno został przełożony. W ramach weekendowej kolejki MLKS Józefovia zmierzy się na wyjeździe z Okęciem Warszawa, którego pierwotny rywal Marcovia odbywa kwarantannę po rywalizacji z Piasecznem. Mecz Okęcie - Józefovia zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 11:00. W związku ze wzrostem liczby zachorowań w Warszawie i nadzwyczajnej sytuacji w rozgrywkach władze klubu RKS Okęcie podjęły decyzję, że najbliższy mecz z Józefovią odbędzie się bez udziału kibiców. Na mecz zostanie wpuszczona minimalna liczba osób po stronie drużyny gości i gospodarzy wymagana do przeprowadzenia meczu.”

A w piątek kolejny, zdecydowanie mniej optymistyczny: „Mecz z Okęciem również odwołany... Spotkanie warszawskiej grupy IV ligi pomiędzy Okęciem Warszawa i Józefovią nie doszło do skutku. Powodem odwołania meczu jest pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednego z piłkarzy Okęcia. Miał to być mecz rundy rewanżowej rozegrany awansem, ponieważ rywale Józefovii i Okęcia (MKS Piaseczno i Marcovia), z którymi oba kluby miały pierwotnie grać w ten weekend, zostali objęci kwarantanną.”

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 3 kolejki:

Okęcie Warszawa - MKS Piaseczno sobota, godz. 11:00
Escola Varsovia Warszawa - AP Marcovia Marki sobota, godz. 11:00
Sparta Jazgarzew - Victoria Sulejówek sobota, godz. 11:00
Józefovia Józefów - Ząbkovia Ząbki sobota, godz. 12:00
Mazur Karczew - Drukarz Warszawa sobota, godz. 16:00
Ożarowianka Ożarów Maz. - Znicz II Pruszków sobota, godz. 17:00
Unia Warszawa - KS Raszyn niedziela godz. 14:00