Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 2 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 2 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 2 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowane zostało rozegranie 2. kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy warszawskiej. Niestety w świetle informacji, która w ostatnich dniach pojawiła się na stronie internetowej naszego lokalnego rywala AP Marcovia Marki, a który brzmi: „Szanowni Państwo! W minioną sobotę na naszym stadionie odbył się mecz inaugurujący rozgrywki IV ligi. Niestety w zespole drużyny gości występował zawodnik, u którego zdiagnozowano koronawirusa. Zgodnie z zaleceniami Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej zawieszamy wszystkie treningi, mecze oraz wydarzenia w Naszej Akademii.”, staje się to mało realne. Na dzień dzisiejszy absolutnie niemożliwe wydaje się rozegranie spotkania pomiędzy drużynami AP Marcovia i Okęcia Warszawa, a znak zapytania należy postawić także przy meczu aktualnego lidera MKS Piaseczno (w którego barwach grał zarażony zawodnik) z Józefovią Józefów. Zgodnie ze szczegółowym terminarzem najwcześniej, bo już w piątek o godzinie 19.00 swój mecz powinna rozpocząć Victoria Sulejówek, która podejmować będzie na swoim obiekcie jedenastkę Unii Warszawa. Na sobotę zaplanowano rozegranie pięciu kolejnych spotkań, w tym dwóch o których napisałem powyżej oraz Ząbkovii ze Spartą Jazgarzew, które rozpocznie się na Dozbud Arenie w Ząbkach o godzinie 20.00. W jedynym niedzielnym meczu warszawski Drukarz podejmował będzie w Parku Skaryszewskim Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki.


Zwycięstwo 3:1 w wyjazdowym meczu z Unią Warszawa na inaugurację rozgrywek sprawiło, że nasza drużyna znalazła się w gronie sześciu drużyn z kompletem punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Liderem, jak już wspomniałem jest MKS Piaseczno, który pokonał na wyjeździe Marcovię Marki 3:0, a trzecie miejsce zajmuje KS Raszyn, który uporał się w Ożarowie Mazowieckim z tamtejszą Ożarowiankę 2:0. Co ciekawe zwycięsko swe mecze zakończyli także trzej tegoroczni beniaminkowie IV-ligowych zmagań naszej grupy tj. Escola Varsovia Warszawa, która pokonała 2:1 Drukarza, Okęcie Warszawa wygrywając 1:0 z Mazurem II Karczew oraz Józefovia Józefów rozprawiając się 1:0 ze Spartą Jazgarzew.

Nasz najbliższy przeciwnik, jak wyżej wspomniałem, na inaugurację rozgrywek przegrał w Józefowie i zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. W poprzednim sezonie drużyna Sparty występowała w Lidze Okręgowej. Po piętnastu meczach rozegranych w ramach rundy jesiennej poprzedniego sezonu grupy Warszawa II liderem była drużyna Ursusa II Warszawa, która zgromadziła trzydzieści dwa punkty i lepszą różnicą bramek wyprzedzała Okęcie Warszawa. Sparta zajmowała trzecie miejsce w tabeli z jednym punktem straty do liderów i wyprzedzając o kolejny punkt czwartą w zestawieniu Laurę Chylice. „Final four” zorganizowane w terminie 10-17 czerwca br. przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej okazało się dla drużyny z Jagarzewa niezwykle korzystne, gdyż „rzutem na taśmę” zdołali wywalczyć w końcowej tabeli grupy drugie miejsce i wyprzedzić w wyścigu do awansu Ursus II Warszawa, pokonując go przed własną publicznością 2:1. Najlepszą drużyną tej grupy okazało się Okęcie Warszawa, z którą także przyjdzie rywalizować naszej drużynie.

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 2 kolejki 7-9 sierpnia:

Victoria Sulejówek - Unia Warszawa piątek, godz. 19:00
MKS Piaseczno - Józefovia Józefów sobota, godz. 11:00
Znicz II Pruszków - Escola Varsovia  sobota, godz. 11:00
KS Raszyn - Mazur Karczew sobota, godz. 14:30
AP Marcovia Marki - Okęcie Warszawa sobota, godz. 15:30
Ząbkovia Ząbki - Sparta Jazgarzew sobota, godz. 20:00
Drukarz Warszawa - Ożarowianka     niedziela godz. 17:00