Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
PANDEMICZNY MISZ-MASZ
PANDEMICZNY MISZ-MASZ

PANDEMICZNY MISZ-MASZ

Plan był nieco inny, ale ostatecznie postanowiłem skupić się w tym tekście wyłącznie na konkretach. Zdecydowanie najważniejszym z nich jest z pewnością ten, iż w najbliższy weekend 1-2 sierpnia mazowieccy IV-ligowcy wracają na boiska po blisko półrocznej przewie. Spotkań barażowych w rywalizacji o awans do III ligi, w których brało udział po cztery najlepsze drużyny z obu grup rozgrywkowych nie liczę, gdyż niestety ząbkowska drużyna się do nich „nie załapała”.

Wzbudzającą przed obecnym sezonem najwięcej emocji kwestą był niewątpliwie temat kształtu IV ligi po rozstrzygnięciach sezonu pandemicznego, w którym były awanse (z lig okręgowych awansowało w sumie 12 drużyn), a nie było spadków. Ostatecznie ogólna liczba aż 42 zespolów (sic!) została podzielona na trzy czternastozespołowe grupy. warszawską, radomsko-siedlecką oraz płocko-ciechanowsko-ostrołęcką, przy czym dwie ostatnie uzupełnione zostały drużynami z okolic Warszawy. Rywalami naszej drużyny w grupie I - stołecznej będą: grający w poprzednim sezonie w grupie północnej: Drukarz Warszawa oraz Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, grający w grupie południowej: MKS Piaseczno, Unia Warszawa, KS Raszyn, Józefovia Józefów, Victoria Sulejówek, Znicz II Pruszków, Mazur Karczew oraz czterech beniaminków – Okęcie Warszawa, Sparta Jazgarzew, Marcovia Marki, Escola Varsovia. Drużyny, z którymi Ząbkovia rywalizowała w poprzednim sezonie trafiły odpowiednio: Mazovia Mińsk Mazowiecki, Pogoń II Siedlce i Podlasie Sokołów Podlaski do grupy II radomsko-siedleckiej, natomiast Wisła II Płock, Wkra Żuromin, MKS Przasnysz, Świt Staroźreby, Makowianka Maków Mazowiecki, Nadnarwianka Pułtusk, Huragan Wołomin, Hutnik Warszawa i KS Łomianki – do grupy III płocko-ciechanowsko-ostrołęckiej. Mimo wysiłku i dołożenia wielu starań niestety na chwilę obecną nie udało mi się ustalić zasad awansów i spadków, które będą obowiązywały w obecnym, nie oszukujmy się mocno nietypowym sezonie. Niemniej jednak na podstawie lakonicznego komunikatu, który znalazłem na stronie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej wiem, że został on już opracowany. Dodatkowo ten samo komunikat określa ramowe zasady reżimu sanitarnego, który obowiązywał będzie w początkowym okresie po wznowieniu rozgrywek. Pozwolę sobie zacytować ten komunikat wprost,. Oto on: „We wtorek 28 lipca br. obradował Zarząd Mazowieckiego ZPN. Tematem posiedzenia były najważniejsze zagadnienia, związane z rozpoczynającym się już za kilka dni nowym sezonem rozgrywkowym. Zatwierdzono zasady awansów i spadków w sezonie 2020/21, przyjęto zasady rozgrywania meczów w reżimie sanitarnym, które będą obowiązywały aż do odwołania. M. in. stosowana będzie zasada ograniczonej frekwencji na zawodach (109+40).” W wytycznych, które na podstawie tej uchwały zostały opracowane, zasady zostały doszczegółowione w sposób następujący: 

  • Wszystkie mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności.
  • Ustala się limity osób przebywających na obiekcie podczas meczu we wszystkich kategoriach wiekowych:
  • klub drużyny gospodarza – do 109 osób (w tym kadra zawodnicza, kadra szkoleniowa, kierownictwo klubu, sponsorzy, etc.) wpisanych na listę zawierającą: imię, nazwisko i PESEL.
  • klub drużyny gości – do 40 osób osób (w tym kadra zawodnicza, kadra szkoleniowa, kierownictwo klubu, sponsorzy, etc.) wpisanych na listę zawierającą: imię nazwisko i PESEL i przesłaną do gospodarza zawodów najpóźniej na 24 godziny przed meczem.
  • Do limitu wskazanego w punkcie 2 nie wlicza się: oznakowanych służb zapewniających bezpieczeństwo, przedstawicieli środków masowego przekazu, obsługi technicznej obiektu, opieki medycznej wpisanej do protokołu .z zawodów. Listę ww. osób zawierającą: imię, nazwisko i PESEL musi posiadać gospodarz zawodów,
  • Wejście na stadion będzie odbywało się na podstawie przekazanych list po sprawdzeniu przez przedstawiciela Klubu, z jednoczesnym zachowaniem odległości między sobą 2-3 metry.

Na koniec przedstawię aktualny skład sztabu szkoleniowego oraz kadrę zawodniczą, która reprezentować będzie barwy naszej drużyny w najbliższym sezonie: Pierwszym trenerem drużyny jest MAREK GOŁĘBIEWSKI, grającym asystentem KRYSTIAN LEWANDOWSKI, trenerem bramkarzy MAREK PLICHTA, natomiast kierownikiem drużyny niezmiennie pozostaje DARIUSZ DUDKIEWICZ.

BRAMKARZE: PIOTR BANASIAK, MATEUSZ MATRACKI, MICHAŁ SZYMCZAK - przybył wychowanek;

OBROŃCY: PIOTR AUGUSTYNIAK, KONRAD BUDEK, KACPER BYSTROS, BAZYLI KOKOT - przybył z Brandenburger Sud 05, KAROL SZELIGA, PRZEMYSŁAW SZULAKOWSKI;

POMOCNICY: ERYK AGNYZIAK, MICHAŁ DOBKOWSKI - przybył z Pilicy Białobrzegi, MAKSYMILIAN KORCZAK - przybył z Polonii Warszawa, MATEUSZ KOWALCZYK, KRYSTIAN LEWANDOWSKI, STANISŁAW MUNIAK - przybył z Polonii Warszawa BARTOSZ OSOLIŃSKI, MIKOŁAJ RANDAK, DAMIAN ŚWIERBLEWSKI, BARTOSZ WIŚNIEWSKI - przybył z Polonii Warszawa, PATRYK ZYCH - przybył z Polonii Warszawa;

NAPASTNICY: KACPER GRABOWICZ, DANIEL KOZIK - powrót z wypożyczenia Victoria Sulejówek, RAFAŁ MASTALERCZUK - przybył wychowanek,  TOMASZ SIEŃSKI - przybył transfer czasowy z KS Błonianka Błonie.

Transfery: ANTONI BEDNAREK – transfer do KKS Kalisz.

Wypożyczenia: WOJCIECH KRYSIAK - roczne wypożyczenie do OKS Otwock oraz PATRYK SZELIGA - wypożyczenie do KS Legionovia Legionowo.

Krzysztof Krajewski