Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 14 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 14 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 14 kolejką

Na najbliższą sobotę zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań, czternastej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Pierwsze, już o godzinie 11.00 na boisko wybiegną drużyny Ząbkovii, która podejmować będzie na Dozbud Arenie rezerwy rewelacyjnie spisującej się w Ekstraklasie Wisły Płock oraz lidera naszej grupy – Drukarza Warszawa, który gościć będzie piąty w tabeli zespół KS Łomianki. Zamknie kolejkę mecz wicelidera – Hutnika Warszawa z Mazovią Mińsk Mazowiecki, którego początek został wyznaczony na godzinę 14.30.

Remis 1:1 osiągnięty w wyjazdowym spotkaniu z Przasnyszem nie wpłynął w jakikolwiek sposób na pozycję naszej drużyny w ligowej tabeli. Nadal z dorobkiem dwudziestu trzech punktów zajmują szóste miejsce i do lidera, którym mimo zaledwie jednego punktu wywiezionego z Makowa Mazowieckiego, po remisie 1:1 z tamtejszą Makowianką pozostał Drukarz Warszawa, tracą osiem punktów. Drugą pozycje w tabeli zachował Hutnik, który przegrał w Siedlcach z rezerwami tamtejszej drugoligowej Pogoni 2:4, a trzecią nasz ostatni rywal – MKS Przasnysz. Warszawianie tracą do lokalnego rywala trzy punkty, natomiast drużyna z Przasnysza cztery.

Wisła II Płock na dzień dzisiejszy z dorobkiem szesnastu punktów zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Płocczanie wygrali cztery spotkania, także cztery zremisowali i doznali pięciu porażek, notując bilans bramkowy 22:23. W siedmiu meczach wyjazdowych wygrali tylko raz, pokonując w ramach czwartej serii spotkań Wkrę Żuromin 5:3, raz osiągnęli remis (0:0 z Koroną Ostrołęka) i doznali pięciu porażek, przy bilansie bramkowym 9:17. W trzech ostatnich kolejkach wyłącznie dzielili się punktami, notując kolejno remisy 2:2 z Nadnarwianką Pułtusk, wspomniany 0:0 z Koroną oraz przed tygodniem 1:1 ze Świtem Staroźreby.

Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się siedmiu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny są Karol Angielski, który zanotował sześć trafień, Patryk Leszczyński, który ma ich na koncie pięć oraz Patryk Szczepański i Adrian Szczutowski z czterema golami na koncie. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżniają się Maciej Spychała i Patryk Stępiński, którzy zanotowali po trzy asysty oraz Oliwer Osmański, Aleksander Pawlak i Jakub Perlak, którzy odnotowali ich po dwie.

W poprzednim sezonie oba mecze rozegrane pomiędzy tymi drużynami zakończyły się zwycięstwami Ząbkovii. W rundzie jesiennej na Dozbud Arenie w Ząbkach padl wynik 4:0, po dwóch trafieniach Daniela Kozika oraz golach Konrada Cichowskiego i Michała Tarnogrodzkiego. Natomiast mecz wiosenny zakończył się wynikiem 2:0, po golach Cezarego Nowińskiego oraz Dariusza Dadacza z rzutu karnego. W relacji z jesiennego meczu, rozegranego w ramach 9 kolejki, którą zatytułowałem „PEWNE ZWYCIĘSTWO Z WISŁĄ”, napisałem m.in. „…W późniejszym okresie gry inicjatywę dość wyraźnie przejęli młodzi płocczanie. Chwilami odnosiłem wrażenie, choć nie jestem w stanie potwierdzić tego spostrzeżenia „twardymi dowodami”, że posiadanie przez nich piłki w pierwszej części gry sięgało blisko siedemdziesięciu procent. Strzały na bramkę Mateusza Matrackiego oddawali kolejno Adrian Szczutowski z narożnika pola karnego, Piotr Majchrzak z linii pola karnego oraz Patryk Wieliczko z dystansu. Najwięcej niepokoju pod naszą bramką wywołał jednak lekki strzał Przemysława Lisieckiego, który po miękkiej wrzutce z rzutu wolnego Wieliczki delikatnie podbił piłkę głową, ale nasz bramkarz z najwyższym trudem zdołał ją sparować na poprzeczkę. Zarówno wcześniej, jak i później po szybkich kontratakach zawodnicy naszej drużyny stawali jednak przed kolejnymi szansami na podwyższenie prowadzenie..…”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 14 kolejki – 9 listopada:

Ząbkovia Ząbki - Wisła II Płock sobota, godz. 11:00
Drukarz Warszawa - KS Łomianki sobota, godz. 11:00
Świt Staroźreby - Świt Staroźreby sobota, godz. 13:00
Makowianka Maków Maz. - MKS Przasnysz sobota, godz. 13:30
Podlasie Sokołów Podlaski - Ożarowianka Ożarów Maz. sobota, godz. 13:00
Nadnarwianka Pułtusk - Pogoń II Siedlce sobota, godz. 13:00
Korona Ostrołęka - Wkra Żuromin     sobota godz. 14:00
Hutnik Warszawa - Mazovia Mińsk Mazowiecki sobota, godz. 14:30