Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 13 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 13 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 13 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie trzynastej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. W sobotę odbędzie się sześć spotkań, w tym zaplanowany na godzinę 13.00 mecz w którym Ząbkovia zmierzy się w Przasnyszu z tamtejszym MKS-em. W niedzielę natomiast odbędą się dwa ostatnie mecze, w których rezerwy Wisły Płock podejmować będą Świt Staroźreby, a Pogoń II Siedlce gościć będzie drugiego w tabeli Hutnika Warszawa.

Po zwycięstwie 6:0 w konfrontacji z Makowianką Maków Mazowiecki nasza drużyna zanotowała nieznaczny  awans w ligowej tabeli. Dwadzieścia dwa punkty wywalczone w dwunastu meczach plasują naszą drużynę na szóstym miejscu w tabeli, ze stratą ośmiu punktów do lidera, którym pozostał Drukarz Warszawa, po pokonaniu na własnym obiekcie 4:0 Ożarowianki Ożarów Mazowiecki. Drugie miejsce w tabeli, ze stratą dwóch punktów utrzymał stołeczny Hutnik, po wygranej przed własną publicznością 5:0 konfrontacji z Wkrą Żuromin, a na trzecie awansował nasz najbliższy rywal – MKS Przasnysz, po wyjazdowym zwycięstwie 2:0 ze Świtem Staroźreby. 

Przasnyszanie na dzień dzisiejszy notują dorobek dwudziestu sześciu punktów ze stratą czterech do Drukarza. Wygrali dotychczas osiem spotkań, dwa zremisowali i doznali dwóch porażek, notując bilans bramkowy 31:7. W sześciu meczach rozgrywanych na własnym obiekcie gracze Przasnysza wygrali czterokrotnie, raz osiągnęli remis (0:0 z Wkrą Żuromin) i doznali porażki 0:2 z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Warto jednak zwrócić uwagę, że miało to miejsce w ramach piątej kolejki spotkań, i od tej pory przasnyszanie zanotowali serię siedmiu kolejnych zwycięstw, przy bilansie bramkowym 26:1. W trzech ostatnich kolejkach pokonali kolejno w Pułtusku tamtejszą Nadnarwiankę 4:0, przed własną publicznością 3:0 Koronę Ostrołęka i przed tygodniem na wyjeździe Świt Staroźreby 2:0.

Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się czternastu zawodników. Najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny są Dominik Witkowski, który zanotował dotychczas pięć trafień, Kamil Olszewski, który ma ich na koncie cztery oraz Tomasz Kamiński i Piotr Piasecki z trzema golami na koncie. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżniają się wspomniani wyżej Kamiński, Olszewski oraz Kamil Rutkowski i Maciej Smoliński, którzy zanotowali po cztery asysty.

W poprzednim sezonie, na obiekcie w Przasnyszu 2:1 wygrała Ząbkovia, po trafieniach Daniela Nawrockiego oraz Konrada Cichowskiego. Bramkę dla gospodarzy strzelił wówczas Kamil Olszewski. Wiosenny mecz tych drużyn, rozegrany na Dozbud Arenie w Ząbkach  zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Przasnysza 3:0, po dwóch trafieniach Dominika Lemanka i jednym Piotra Piaseckiego. W relacji z jesiennego meczu, rozegranego w ramach 4 kolejki, którą zatytułowałem „KTOKOLWIEK WIDZIEŁ, KTOKOLWIEK WIE!”, napisałem m.in. „…Wyobraźcie sobie taką oto sytuację. Lider ligowej tabeli po dwóch pierwszych kolejkach, wywozi cenny remis z trudnego boiska w Mławie, który traktuje niemal jak porażkę (Byliśmy lepsi od gospodarzy!), w kolejnym meczu podejmuje na swoim obiekcie drużynę, która zaliczyła ewidentny ligowy falstart. Dwie porażki na starcie sezonu sprawiają, że Ząbkovia nie jest i zapewne jeszcze przez jakiś czas nie będzie stawiana w roli faworyta w żadnym z czekających ją spotkań. Otóż ta właśnie niedoceniana i być może nawet nieco lekceważona jedenastka z Ząbek, błąkająca się w dolnych rejonach tabeli przyjeżdża do Przasnysza i… rozprawia się z gospodarzami, którzy zanotowali najlepszy ligowy start od wielu lat. Kibic z Ząbek powie – normalne. Nasi dopiero się rozkręcają, przecież nie od dziś wiadomo, że nie jest ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy.…”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 13 kolejki – 2-3 listopada:

Huragan Wołomin - Korona Ostrołęka sobota, godz. 11:00
MKS Przasnysz - Ząbkovia Ząbki sobota, godz. 13:00
Wkra Żuromin - Nadnarwianka Pułtusk sobota, godz. 13:00
Mazovia Mińsk Maz. - Podlasie Sokołów Podlaski sobota, godz. 13:00
Ożarowianka Ożarów Maz. - KS Łomianki sobota, godz. 13:30
Makowianka Maków Maz. - Drukarz Warszawa sobota, godz. 14:30
Wisła II Płock - Świt Staroźreby     niedziela godz. 13:00
Pogoń II Siedlce - Hutnik Warszawa niedziela, godz. 16:00