Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 12 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 12 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 12 kolejką

Na najbliższą sobotę zaplanowano rozegranie wszystkich spotkań dwunastej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Pierwsze, już o godzinie 11.00 na boisko wybiegną drużyny aktualnego lidera naszej grupy – Drukarza Warszawa, który podejmował będzie Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki oraz KS Łomianki goszczące czwartą w tabeli Mazovię Mińsk Mazowiecki. Zamkną kolejkę wicelider – Hutnik Warszawa w konfrontacji z Wkrą Żuromin. Ząbkovia w tej serii gier gościć będzie na Dozbud Arenie w Ząbkach Makowiankę Maków Mazowiecki. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13.00.

Po porażce 1:2 poniesionej przed własną publicznością w rywalizacji z Drukarzem Warszawa nasza drużyna zanotowała spadek w ligowej tabeli. Dziewiętnaście punktów zdobytych w jedenastu dotychczas rozegranych meczach plasuje naszą drużynę na siódmym miejscu, ze stratą aż ośmiu punktów do naszego ostatniego rywala, który po wygranej w Ząbkach usadowił się na fotelu lidera. Na drugie miejsce w tabeli, ze stratą dwóch punktów, spadł stołeczny Hutnik, po porażce 1:4, której doznał w starciu z Huraganem Wołomin, a na trzecim i czwartym pozostały drużyny wspomnianego Huraganu oraz MKS-u Przasnysz, który przed własną publicznością pokonał 3:0 Koronę Ostrołęka. Obie ekipy notują dorobek dwudziestu trzech punktów i stratę czterech „oczek” do Drukarza.

Nasz sobotni rywal, Makowianka Maków Mazowiecki jest trzecim po Nadnarwiance Pułtusk i Świcie Staroźreby, a zarazem ostatnim z tegorocznym beniaminków z którym przychodzi rywalizować naszej drużynie. Drużyna z Makowa awansowała na ten poziom rozgrywek wygrywając grupę ciechanowsko-ostrołęcką ligi okręgowej. Nasi najbliżsi rywale w trzydziestu ligowych spotkaniach zdołali wywalczyć siedemdziesiąt sześć punktów, wygrywając dwadzieścia cztery razy, cztery spotkania remisując i doznając tylko dwóch porażek. Robiący wrażenie bilans bramkowy to 102:24. Na finiszu rozgrywek wyprzedzili o sześć punktów Nadnarwiankę Pułtusk, która, jak wiadomo po zwycięskich barażach także zdołała awansować do IV ligi, oraz o siedem trzecią w tabeli drużynę Kryształu Glinojeck.

Gracze z Makowa w jedenastu dotychczas rozegranych spotkaniach bieżącego sezonu zgromadzili piętnaście punktów, wygrywając cztery spotkania, trzy razy remisując i notując cztery porażki. Bilans bramkowy 25:27. W pięciu meczach rozgrywanych w charakterze gościa Makowianka dwukrotnie zdołała wygrać (2:1 z Mazovią Mińsk Mazowiecki i 6:2 z Koroną Ostrołęka), dwa razy osiągała remisy (3:3 z Wkrą Żuromin i 2:2 z KS Łomianki) i doznała tylko jednej porażki, przegrywając w ramach ósmej kolejki z Hutnikiem Warszawa 1:6. W ostatnich trzech seriach gier makowianie kolejno pokonali u siebie 3:1 Nadnarwiankę, ograli na wyjeździe Koronę i przed tygodniem, po szalenie nerwowym spotkaniu, zremisowali przed własną publicznością ze Świtem Staroźreby 2:2. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się dziesięciu zawodników. Zdecydowanie najlepszym snajperem, zarówno Makowianki, jak i całej ligi jest Kamil Majkowski, który zanotował dotychczas dziesięć trafień. Pięć goli zapisał na swoim koncie Kacper Matusiak, a trzy Jakub Tyska. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżniają się wspomniany już Majkowski, który zanotował sześć asyst, Maciej Traczewski z czterema ostatnimi skutecznymi podaniami, wspomniany wyżej Tyska z trzema oraz Krzysztof Pustota, który zapisał ich na swoim koncie dwa.

Krzysztof Krajewski


Wszystkie mecze 12 kolejki – 26 października:

Drukarz Warszawa - Ożarowianka Ożarów Maz. sobota, godz. 11:00
KS Łomianki - Mazovia Mińsk Mazowiecki sobota, godz. 11:00
Ząbkovia Ząbki - Makowianka Maków Maz. sobota, godz. 13:00
Nadnarwianka Pułtusk - Huragan Wołomin sobota, godz. 13:00
Podlasie Sokołów Podlaski - Pogoń II Siedlce sobota, godz. 13:00
Korona Ostrołęka - Wisła II Płock sobota, godz. 14:00
Świt Staroźreby - MKS Przasnysz     sobota godz. 14:00
Hutnik Warszawa - Wkra Żuromin sobota, godz. 16:30