Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 11 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 11 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 11 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie jedenastej kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. W sobotę odbędzie się sześć spotkań, w tym zaplanowany na godzinę 14.30 mecz w którym Ząbkovia podejmować będzie aktualnego wicelidera ligowej tabeli – Drukarza Warszawa. W niedzielę odbędą się dwa ostatnie mecze, w których rezerwy Wisły Płock podejmować będą Nadnarwiankę Pułtusk, a Pogoń II Siedlce gościć będzie KS Łomianki.

Po zwycięstwie 3:1 w wyjazdowej konfrontacji ze Świtem Staroźreby nasza drużyna zanotowała awans w ligowej tabeli. Dziewiętnaście punktów wywalczonych w dziesięciu dotychczas rozegranych spotkaniach plasuje naszą drużynę na piątym miejscu w tabeli, ze stratą sześciu punktów do lidera, którym dzięki „domowemu” zwycięstwu 3:0 z rezerwami ekstraklasowej Wisły Płock pozostał Hutnik Warszawa. Na drugim miejscu w tabeli, ze stratą jednego punktu do „Hutników” plasuje się nasz najbliższy rywal – stołeczny Drukarz, który także grając przed własną publicznością pokonał 2:1 Mazovię Mińska Mazowiecki.

Jedenastkę Drukarza śmiało można nazwać rewelacją tej rundy rozgrywek w naszej grupie IV ligi. W dziesięciu dotychczas rozegranych spotkaniach warszawianie zgromadzili dwadzieścia cztery punkty, wygrywając siedem spotkań, a trzy pozostałe remisując, notując przy okazji bilans bramkowy 19:7. W pięciu meczach rozgrywanych w charakterze gościa „Drukarze” wygrali trzykrotnie, a w dwóch pozostałych osiągali remisy, co ciekawe w obu przypadkach po 1:1. W ramach trzeciej kolejki z Hutnikiem Warszawa i w piątej kolejce z… Nadnarwianką. W ostatniej serii gier Drukarz przed własną publicznością pokonał 2:1 Mazovię. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się dwunastu zawodników. Zdecydowanie najlepszym strzelcem drużyny jest Bartłomiej Świnarski, który zanotował dotychczas sześć trafień. Po dwa gole zapisali zaś na swoim koncie Kamil Kądziela oraz Jan Karczewski. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżniają się Filip Dębek oraz Adrian Rowicki, którzy zanotowali po cztery asysty, a Mariusz Chmielewski i Kacper Gałązka po dwie.

W poprzednim sezonie jesienią, na stadionie w Parku Skaryszewskim 2:0 wygrał Drukarz, po dwóch trafieniach Michała Knajdrowskiego, natomiast w rundzie wiosennej mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem Ząbkovii 4:0. Bramki dla gospodarzy strzelili kolejno Damian Świerblewski, Daniel Kozik, Dariusz Dadacz z rzutu karnego oraz Konrad Cichowski. W relacji z tego spotkania, rozegranego w ramach 17 kolejki, którą zatytułowałem „WSZYSCY NA MECZ!”, napisałem m.in. „…Czteromiesięczna przerwa w ligowych rozgrywkach i wysoka pozycja w tabeli po rundzie jesiennej sprawiły, że mecz ze stołecznym Drukarzem cieszył się sporym zainteresowaniem kibiców. Swoje z pewnością zrobiły także może niezbyt efektowne, ale bardzo sugestywne w swojej treści banery informacyjne, przygotowane własnoręcznie przez sympatyków ząbkowskiego klubu i rozwieszone na terenie całego miasta, jednoznacznie nawołujące do przybycia na to spotkanie. Myśl przewodnia wszystkich była podobna, a przekaz prosty i klarowany – wszyscy na mecz, z dodatkową informacją o dacie i godzinie jego rozpoczęcia. Z całą pewnością na stadion nie dotarli wszyscy mieszkańcy Ząbek. Ba, nie dotarła nawet ich większość, ale jestem przekonany, że ci których na trybunach zabrakło mają czego żałować. Efektowne zwycięstwo Ząbkovii, rzadkiej urody gole i fantastyczna atmosfera na trybunach złożyła się na bardzo udany start rundy rewanżowej i pozytywny prognostyk przed rywalizacją o awans do III ligi.…”

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 11 kolejki – 19-20 października:

Huragan Wołomin - Hutnik Warszawa sobota, godz. 11:00
Makowianka Maków Maz. - Świt Staroźreby sobota, godz. 14:00
Ząbkovia Ząbki - Drukarz Warszawa sobota, godz. 14:30
MKS Przasnysz - Korona Ostrołęka sobota, godz. 15:00
Wkra Żuromin - Podlasie Sokołów Podl. sobota, godz. 15:00
Mazovia Mińsk Maz. - Ożarowianka sobota, godz. 15:00
Wisła II Płock - Nadnarwianka Pułtusk     niedziela godz. 13:00
Pogoń II Siedlce - KS Łomianki niedziela, godz. 16:30