Główny sponsor:

Miasto
Ząbki
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 10 kolejką
Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 10 kolejką

Zapowiedź meczu: PIŁKA TO PROSTA GRA – przed 10 kolejką

Na najbliższy weekend zaplanowano rozegranie dziesiątej kolejki IV ligi mazowieckiej, grupy północnej. Siedem spotkań odbędzie się w sobotę, w tym wyjazdowy mecz Ząbkovii ze Świtem Staroźreby, który rozpocznie się na stadionie przy ulicy Wiatracznej 14 o godzinie 15.30. W niedzielę zostanie rozegrane tylko jedno spotkanie, w którym Podlasie Sokołów Podlaski gościć będzie Huragan Wołomin.

Po piątym w tym sezonie zwycięstwie, tym razem odniesionym przed własną publicznością w rywalizacji z Koroną Ostrołęka nasza drużyna z dorobkiem szesnastu punktów nadal plasuje się na szóstym miejscu w tabeli, ale do sześciu „oczek” zredukowała stratę do lidera rozgrywek. Na pierwszym miejscu wprawdzie nadal pozostaje stołeczny Hutnik, ale po dotkliwej porażce poniesionej w Przasnyszu, gdzie uległ tamtejszemu MKS-owi 0:4, konkurencja zaczęła mu „deptać po piętach”. Tylko jeden punkt straty notuje aktualnie Drukarz Warszawa, który w meczu wyjazdowym zdołał pokonać 1:0 naszego najbliższego rywala – Świt Staroźreby, a trzy traci drużyna Huraganu, po „domowym” remisie 1:1 z KS Łomianki. W tej rundzie spotkań Hutnik zagra przed własną publicznością z rezerwami Wisły Płock, Drukarz podejmował będzie zajmującą czwarte miejsce w tabeli Mazovię Mińsk Mazowiecki, a Huragan, o czym już wspomniałem, zagra na wyjeździe z Podlasiem. 

Nasz najbliższy rywal, Świt Staroźreby jest drugim po Nadnarwiance Pułtusk, spośród trzech tegorocznych beniaminków, z którym przychodzi rywalizować naszej drużynie. Drużyna ze Staroźrebów awansowała na ten poziom rozgrywek zajmując drugie miejsce w grupie płockiej ligi okręgowej. W dwudziestu sześciu spotkaniach wywalczyli pięćdziesiąt siedem punktów, wygrywając siedemnaście spotkań, sześć remisując i doznając trzech porażek. Bilans bramkowy 77:34. Na finiszu rozgrywek przegrali o jeden punkt rywalizację ze Skrą Drobin… która ze względów organizacyjnych i finansowych nie zdecydowała się ostatecznie przystąpić do rywalizacji na wyższym poziomie. Po tej decyzji działaczy z Drobina wstępnie miał zostać rozegrany baraż pomiędzy drużynami, które w płockiej okręgówce zajęły na koniec sezonu miejsca od drugiego do piątego, ale z różnych przyczyn ostatecznie na „placu boju” pozostał tylko Świt, który w roku jubileuszu 70-lecia istnienia, bez konieczności rozgrywania jakichkolwiek dodatkowych spotkań awansował do IV ligi.

Kontakt z czwartoligową rzeczywistością okazał się jednak dla graczy ze Staroźrebów dość brutalny. Optymizmem powiało tylko w pierwszych trzech kolejkach, w których gracze Świtu zdołali pokonać na swoim boisku 2:1 rezerwy drugoligowej Pogoni Siedlce oraz 2:0 Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki. Niestety w późniejszych sześciu meczach osiągnęli tylko jeden remis i doznali pięciu porażek. W ostatnich trzech seriach spotkań przegrali kolejno z Nadnarwianką (walkower 0:3 za brak w składzie zawodnika o statusie młodzieżowca, na boisku był remis 2:2) oraz po 0:1 w wyjazdowym meczu z Koroną Ostrołęka oraz „domowym” starciu z Drukarzem Warszawa. Po rozegraniu dziewięciu kolejek gracze Świtu z dorobkiem siedmiu punktów zajmują dwunaste miejsce w tabeli. Stosunek bramek 9:15. Dotychczasowym dorobkiem strzeleckim drużyny podzieliło się sześciu zawodników. Najskuteczniejszymi strzelcami drużyny są Mateusz Ziarko z dorobkiem trzech bramek oraz Damian Kotkiewicz, który zapisał na swoim koncie dwa trafienia. Wśród zawodników, którzy zaliczyli decydujące podania przy golach kolegów wyróżniają się Seweryn Truskolaski, Rafał Trakul oraz Michał Sobczak, którzy zanotowali dotychczas po dwie asysty.

Krzysztof Krajewski

Wszystkie mecze 10 kolejki – 12-13 października:

Drukarz Warszawa - Mazovia Mińsk Mazowiecki sobota, godz. 11:00
KS Łomianki - Wkra Żuromin sobota, godz. 11:00
Korona Ostrołęka - Makowianka Maków Maz. sobota, godz. 14:00
Nadnarwianka Pułtusk - MKS Przasnysz sobota, godz. 15:00
Ożarowianka Ożarów Maz. - Pogoń II Siedlce sobota, godz. 15:00
Świt Staroźreby - Ząbkovia Ząbki sobota, godz. 15:30
Hutnik Warszawa - Wisła II Płock     sobota, godz. 16:30
Podlasie Sokołów Podlaski - Huragan Wołomin niedziela, godz. 15:30